Jak rozpoznać dany typ silnika

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

adadzio11
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2017, 20:27
Imię: Adam

Jak rozpoznać dany typ silnika

Post autor: adadzio11 » 27 wrz 2017, 22:33

Witam, mam pytanie odnośnie silnika Briggsa który zakupiłem na złomie ,jest on rozszabrowany ale cylinder po ściągnięciu głowicy niema żadnej krawędzi zużycia i postanowiłem mu przywrócić sprawność,silnik niema gaźnika i rozrusznika na którym był symbol nie jestem w stanie powiedzieć jaki to model ponieważ są zatarte numery modelu a widnieją tylko numery seryjne ;seria 0803262176404 , potrzebuję danych jaki to model aby go z kompletować wizualnie wydaję mi się że jest to model 450 series ale nie jestem pewien,problem polega na tym że jeżeli jest to ten model to ma on większą dyszę paliwa od modelu 3,5 hp i dopóki tego nie dojdę to nie wiem jaki gaźnik skompletować,proszę o pomoc,numery które zostały modelu to ;0?T502011??1

Piurko

Re: Jak rozpoznać dany typ silnika

Post autor: Piurko » 28 wrz 2017, 8:15

Adam ... nie pomogę z numerkami ... , ale myślę , że nie ma to wielkiego znaczenia ...
Zmierz średnicę cylindra i szukaj "gratów" do tej średnicy ... a czy będzie miał 3HP , 3,5HP czy 4HP ... jakie to ma znaczenia ... ;)
Tu nie ma sterownika , przepływomierza powietrza czy wtryskiwaczy ... więc po mojemu ... wszystko będzie hulało ... :)

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Jak rozpoznać dany typ silnika

Post autor: Niejad » 28 wrz 2017, 19:21

Kolego wejdź na ten adres i rozdzyfrujesz swoj silnik https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... E-dsbmalRg

adadzio11
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2017, 20:27
Imię: Adam

Re: Jak rozpoznać dany typ silnika

Post autor: adadzio11 » 29 wrz 2017, 19:38

dziękuję za jakie kol wiek odpisanie, chciałbym dodać że jak czyściłem gaźnik to uszkodziłem dyszę główną po wyciągnięciu jej na zewnątrz widać gołym okiem że jest większej średnicy od dyszy z silnia 3,5hp ,a niczym ją uszkodziłem zakładałem ten gaźnik do 3,5hp i kosiarkę zalewało kopciła na czarna i chodziła tylko na bardzo niskich obrotach jak dodawałem gazu to zaraz gasła ,być może masz racje że będzie chodzić ale może być słabsza no bo w końcu jest coś tam mocniejsza a moc zazwyczaj jest zwiększana przy tak prostych silnikach większą dawkom paliwa .

Piurko

Re: Jak rozpoznać dany typ silnika

Post autor: Piurko » 29 wrz 2017, 19:52

Szukaj gratów u naszego kolegi z forum ... kosiarz_87 ... chyba ... na olx znajdziesz go jako Przemek z Chomejowej Woli , ma dużo części i dobre ceny...

ODPOWIEDZ