Silnik ZONGSHEN 17,6 hp

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

poncz11
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2017, 13:41
Imię: Damian

Silnik ZONGSHEN 17,6 hp

Post autor: poncz11 » 05 wrz 2017, 10:08

Od niedawna jestem posiadaczem tego silnika i mogę podzielić się uwagami na jego temat.
Silnik chiński wykonany BARDZO solidnie, z alternatorem i regulatorem napięcia, gaźnik z elektrozaworem.
Silnik z dużą pojemnością bo aż 622 cm.
Pojemność miski olejowej to 1,8 l, filtr oleju ( śmiało można stosować zamiennik Filtrona OP 518 za 10 zł )
otwory do mocowania idealnie pasują do rozstawu B&S jedyna różnica jest taka że jeden otwór jest przelotowy a pozostałe trzeba nagwintować.
Wał idealnie pasuje wymiarami do silników B&S.
W moim traktorku zastąpił silnik B&S 12,5 hp dolnozaworowy.
Gabarytowo większy, więc musiałem trochę podnieść maskę traktorka no i wydech z drugiej strony musiałem wyprowadzić.
Silnik pracuje bardzo dobrze, równo nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem na zimno czy na gorąco (używam małego akumulatora motocyklowego) obroty nie falują moc naprawdę wystarczająca by kosić nie tylko trawę :lol: :lol: :lol:
Miałem kupić używanego B&S 14 hp ale ze względu na słabą jakość i kosmiczną cenę stwierdziłem że kupię coś innego.
Miał to być Loncin 16 hp ale trzeba było czekać na dostawę kilka dni, polecono mi ten silnik w wielu serwisach. Silnik ma gwarancję 2 letnią niezależnie od tego czy jest na fakturę czy paragon był dostępny od ręki i jest wkładany do traktorków MTD od kilku lat i ma bardzo dobre opinie.
Mogę osobiście potwierdzić że jest to najlepsza alternatywa dla dziadostwa nowej generacji B&S w przystępnej cenie ma dużą pojemność moment obrotowy nie ma problemu z częściami a przedstawicielem producenta w Polsce jest firma Garden Parts.
W razie jakichkolwiek pytań chętnie pomogę i udzielę odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Silnik ZONGSHEN 17,6 hp

Post autor: Uli » 05 wrz 2017, 11:13

Cena faktycznie przystępna, tylko ciekawe jak długo wytrzyma taki silnik...wstawię fotę takiego silnika SILNIK ZONGSHEN. 17,6 HP PIONOWY WAŁ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

poncz11
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2017, 13:41
Imię: Damian

Re: Silnik ZONGSHEN 17,6 hp

Post autor: poncz11 » 17 cze 2021, 10:09

Witam ponownie.
Silnik po 4 sezonach sprawuje się super, nie ma z nim najmniejszych problemów. Ładowanie super, odpala bez najmniejszego problemu czy zimny czy ciepły, nie bierze oleju. Naprawdę polecam, idealnie zastępuje badziewne silniki B&S. Jedyna wada to w mojej ocenie jest głośny, przydałby się lepszy cichszy wydech. Ogólnie można w ciemno brać.

Michal
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2018, 8:25
Imię: Michal

Re: Silnik ZONGSHEN 17,6 hp

Post autor: Michal » 23 lut 2022, 11:53

Witam możesz podrzucić fotki jak rozwiazales temat podwyższenia maski a co z tlumikiem przerabiamy był.

ODPOWIEDZ