B&S Różnice/kompatybilnośc silników intek

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

owad
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 04 maja 2016, 22:41
Imię: Mar

B&S Różnice/kompatybilnośc silników intek

Post autor: owad » 15 kwie 2017, 21:54

Witam,

Dokładnie mi chodzi o silnik B&S Intek 155 15,5HP. Ostatnio jak już pisałem miałem naszczęście małą awarię - urwany dekompresor (czy jak to się zwie). Całe szczęście nic się nie stało poważnego, ale na przyszłość chciałbym się trochę przygotować na wypadek uszkodzenia całego silnika.
I tak mam kilka pytań związanych z poszukiwaniem.

1. Występują takie same silniki jak mój intek 155 (wymiary) z różnymi mocami mimo tej samej pojemności - chciałem się spytać czym jest to spowodowane (inny gażnik?)?
2. Czy w razie wymiany silnika warto wymienić mój 15,5HP na taki 17,5 HP? Zdarzy mi się że moj na dużej trawie się zadławi.
3. Jaka jest różnica między INTEK i PowerBuild? Czy one są zamienne jeśli chodzi o sterowanie? Bo jeśli chodzi o wymiary to wygląda że tak.



Sorki jeśli zadaje lamerskie pytania :)

pozdr

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: B&S Różnice/kompatybilnośc silników intek

Post autor: Troku » 15 kwie 2017, 22:23

rozstawienie śrub montażowych jest takie same więc założysz każdy silnik w swoją ramie, co do mocy silnika to już twój wybór choć moje doświadczenie mówi że silnik od 16 koni w zwyż wystarczy zupełnie,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: B&S Różnice/kompatybilnośc silników intek

Post autor: Kamilos » 15 kwie 2017, 22:38

Należy dodać, że jeśli kiedyś będziesz chciał zmienić silnik to dobrze się rozejrzeć za inną marką niż Briggs, akurat dwucylindrowe są dobre Briggsa, ale Lonciny są ponoć jeszcze lepsze, a cena podobna.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ