Stihl 023 problemy z rozruchem

Masz problem z silnikiem lub nie wiesz jaki masz kupić,

Moderator: Moderatorzy

ARSA Stihl

Stihl 023 problemy z rozruchem

Post autor: ARSA Stihl » 20 gru 2016, 19:55

Witam, poskładałem 023, oczywiście nowe uszczelniacze, łożyska, pierścienie, membrany. Jest to zrobione starannie, już nie pierwszą pilarkę zrobiłem. Lecz z tym problemem jeszcze nie miałem do czynienia. Mianowicie pilarka pracuje super, odpala bardzo dobrze lecz co któreś odpalenia ma jakby za mało gazu. Po przełączeniu na gaz rozruchowym odpala normalnie i historia kołem się toczy. Nic nie wskazuje na żadne awarie. Lecz poprzednie pilarki które naprawiałem nie miały tej przypadłości. Znów moje nowe 231 ma taki sam przypadek. Co może być przyczyną takiego zachowania pilarki?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stihl 023 problemy z rozruchem

Post autor: Troku » 20 gru 2016, 20:00

To nie przypadłość to obsługa, jak nie odpala na półgazie to włączasz ssanie.
Obecnie pilarki mają gaźniki wysterowane na mniejszą ilość dopływającego paliwa a co za tym idzie czy zimna czy ciepła by ją uruchomić trzeba użyć położenia półgazu lub czasami nawet ssania.
Podobnie jest w silnikach 4T gdzie nawet po krótkim postoju rozgrzanego sinika trzeba podczas odpalania przymknąć przepustnice w celu wzbogacenia mieszanki.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Stihl 023 problemy z rozruchem

Post autor: Rumcajs » 20 gru 2016, 20:18

To jest to o czym ostatnio pisałem. Wszystkie Stihle niestety mają tę przypadłość - czasem odpali na rozruchu, a czasem na pół gazie - ale nie tylko one tak mają. Pamiętam, że w Husqach było podobnie, z tym, że tam należało wyciągnąć i wcisnąć dźwignię ssania. Andrzej ma rację... Niestety.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ARSA Stihl

Re: Stihl 023 problemy z rozruchem

Post autor: ARSA Stihl » 20 gru 2016, 20:19

uff to już nie grzebię xD koniec remont zakończony w 100%
:D

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Stihl 023 problemy z rozruchem

Post autor: retronix » 20 gru 2016, 20:32

Niestety Olek 947 też tak ma

ODPOWIEDZ