Uruchamianie pilarki, banalne pytanie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pasquallo
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2018, 16:48
Imię: Pawel

Uruchamianie pilarki, banalne pytanie

Post autor: Pasquallo » 22 kwie 2024, 18:57

Cześć 🙂 trochę mi głupio o to tutaj pytać, ale podobno kto pyta nie błądzi.... A ja się nie wstydzę, ze się próbuję uczyć, ze nie wiem wydawało by się banalnych rzeczy, etc. Jestem posiadaczem pilarki oleo mac GS 370. Na niej uczyłem się obsługi na własne potrzeby, zdobywałem jakiekolwiek doświadczenie w użytkowaniu, serwisie, etc. Zawsze najważniejsze było dla mnie bezpieczeństwo, robię wszystko aż do przesady, żeby nikomu nic się nie stało, ale....

Przy odpalaniu pilarki, po pociągnięciu za starter, kiedy pilarka się uruchomi na zimnym silniku, wchodzi na wysokie obroty a łańcuch się obraca do czasu kiedy nie wcisnę manetki od gazu. Wystarczy wcisnąć, wchodzi na wolne obroty, łańcuch staje.

Gdzie mój problem? Wszyscy pilarze, czy to w necie czy Ci (z papierami), którzy robili dla mnie trudne wycinki, odpalają pilarkę z ręki. W lewej pilarka, w prawej starter, na pewno wiecie co mam na myśli. W przypadku mojej wydaje mi się to niebezpieczne, bo można się drasnąć łańcuchem. Pomijając fakt, ze zgodnie z instruktażem, odpalam pilarkę na ziemi, w stabilnej pozycji.


Pytam czysto teoretycznie, czy z moją pilarką jest wszystko ok czy to co się dzieje po rozruchu to problem ze sprzętem. Będę wdzięczny za informację

ccinekk
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2021, 9:31
Imię: Marcin

Re: Uruchamianie pilarki, banalne pytanie

Post autor: ccinekk » 23 kwie 2024, 13:36

Przed szarpaniem zablokuj hamulec łańcucha - ot cała zagadka ;)

qndziu
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 13 maja 2018, 12:53

Re: Uruchamianie pilarki, banalne pytanie

Post autor: qndziu » 25 kwie 2024, 14:27

Praktycznie w każdej pilarce na pół ssaniu są podniesione obroty i łańcuch się kręci do czasu naciśnięcia gazu. Zawsze możesz załączyć hamulec skoro boisz się zapalać z kręcącym się łańcuchem.
Pilarki:
Dolmar 111 - 1999
Stihl MS 211 - 2018
Stihl MS 212 - 2022
Stihl MS 261 - 2022
Husqvarna 550 XP G Mk II - 2022
Husqvarna 353 - 2022
Echo CS-2511TES - 2022
Kosy:
Stihl FS 410 - 2018
Stihl FS 131 - 2021

ODPOWIEDZ