Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Moderator: Moderatorzy

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 22 paź 2019, 19:42

Panowie (i Panie, jeśli są ;)

mam problem z gaznikiem w pilarce Oleomac 936. Zacznę może od tego, że swego czasu stopił mi się z góry, od strony tłumika zbiornik oleju. Powstał otwór i wylewał się olej. Kupiłem nowy karter (zbiornik jest zespolony z karterem) i wymieniłem. Przed i po wymianie kartera piła gasła podczas pracy bez dodawania gazu (po ok 10 s od poszczenia manetki gazu). Do momentu zgaśnięcia łańcuch się obracał ze średnią prędkością. Oddałem do serwisu Oleomac na regulację gaznika. Otrzymałem informację, że nie da się wyregulować bo gaznik jest zepsuty. Koszt nowego to 350 pln + robocizna 100-150 pln. Nowa piła podobnej mocy 750 pln. W związku z tym, że lubię majsterkować i nie wierzę do końca serwisom (nieraz już się mylili, często też mieli rację) postanowiłem sam się za to zabrać. Gaznik rozebrałem na części pierwsze, przeczyściłem (moczenie przez noc w benzynie, specjalny spray do czyszczenia gazników), przedmuchany sprężonym powietrzem. Nowe uszczelki gaznika, nowe membrany, nowa świeca. Nic nie pomogło. Regulowałem też gaznik, śrubą L udało mi się doprowadzić do stanu, że łańcuch się nie obraca na biegu jałowym i pilarka nie gaśnie, ale żeby ją odpalić zawsze muszę używać ssania (nawet jak jest ciepła), nie da się odpalić nawet "gorącej" pilarki bez użycia ssania. Po użyciu ssania i pociągnięciu za linkę, ssanie wyłączam i pali za 2-3 pociągnięciem. Dodatkowo czasem gdy ją wyłączę, nie gaśnie - nadal pracuje. Po stopieniu zbiornika oleju jestem też uczulony na temperaturę i wydaje mi się, że za bardzo się ta pilarka "grzeje" - chodzi mi o ciepło wydzielane w czasie pracy z silnika, okolic cylindra i tłumika oraz temperaturę obudowy po przyłożeniu ręki od góry.

Szukałem też "wiedzy" na forach i w necie. Znalazłem taki filmik:



Próbowałem też "dobić" tą zaślepkę w gazniku, nie pomogło. Wiem, że taka zaślepka wchodzi w skład zestawu naprawczego gaznika.

Uprzejmie proszę o pomoc

Pozdrawiam

Trebron
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:33
Imię: Norbert

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Trebron » 22 paź 2019, 20:37

To zdaje sie poprzednik 370 , nie wiem jak w twoim przypadku ale trzeba się dowiedziec o zestaw naprawczy membran do tego gaznika co do grzania piła zle wyregulowana moze wytwarac znacznie wiecej ciepla poza tym pomiedzy wydechem a obudowa powinna byc na zbiorniku folia termiczna tzw odbłysnik . co do czesci do Oleomac im starsze pilarki to cena zaporowa .

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 22 paź 2019, 21:17

Membrany nowe, była folia ochronna, stopiła się razem z plastikiem pod nią. Po zmianie kartera ciagle obserwuję obszar pod tłumikiem i nie widac tam na razie wpływu temperatury, z tym że pilarka pracuje okazjonalnie i krótko. Za karter dałem 180 więc do przyjęcia. Natomiast gaznik: 350 - połowa wartości nowej pilarki - nie do przyjęcia.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 22 paź 2019, 21:46

Poszukam jutro nastawów gaźnika i powiem jak powinien być ustawiony, dla mnie problemem nie jest gaźnik a sposób jego regulacji.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: jerzyk » 22 paź 2019, 21:53

A ja zapytam czy skrzynia korbowa jest szczelna ?
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 22 paź 2019, 22:18

To kolejna kwestia, szczelność komory korbowej jest ważna.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 22 paź 2019, 22:24

Jak sprawdzić w prosty sposób (bez specjalistycznego sprzętu) czy skrzynia korbowa jest szczelna ?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 22 paź 2019, 22:38

Nie ma takiej możliwości, trzeba mieć pompkę i zaślepki by to wiarygodnie sprawdzić a to mają serwisy a raczej powinny mieć na stanie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 23 paź 2019, 9:20

Troku,

gaznik był regulowany wg informaci znalezionych w necie, m.in. na tej stronie:

viewtopic.php?f=22&t=697

oraz instrukcja walbro:

http://www.walbro.com/wp-content/upload ... series.pdf

oczywiście bez obrotomierza, śruba L do momentu najwyższych obrotów i cofnięcie do momentu aż łańcuch pozostaje w spoczynku, śruba T do momentu najwyższych obrotów i cofnięcie o 1/4 obrotu. Zreszta próbowałem tez innych nastawów śruby L i nie pomogło.

Próbowałeś kiedyś wymieniać zaślepki w gazniku ? Na poniższym filmie od 8:30, trzeba mieć specjalny "wbijak":


lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 23 paź 2019, 9:23

W tym zestawie naprawczym Walbro są te zaślepki:

https://www.o-market.pl/czesci-do/2662- ... 0-wat.html

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: jerzyk » 23 paź 2019, 9:24

Pompkę vacuometr dla amatora kupisz na alledrogo juz w okolicach 100 zł zaślepkę zastępującą gaźnik trzeba kupić w serwisie lub dorobić reszta jest prosta pod tłumik podkładasz gumę (stara dętka) zaślepka zamiast świecy też jest prosta wkęcasz starą świecę tylko gwint na świecy posmaruj cienką warstwa silikonu żeby uszczelinić. Tu masz bardzo ładnie pokazane jak to zrobić krok po kroku. https://www.stihlbnet.ca/TIS-en/documen ... _01_03.pdf
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 23 paź 2019, 9:28

Thx jerzyk

wladek66

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: wladek66 » 23 paź 2019, 9:41

Jeśli ktoś ma trochę pojęcia o mechanice to na słuch się pozna czy silnik jest nieszczelny jeśli nigdy tego nie robiłeś to się za to nie bierz,proste jest dla tego kto to robił wiele razy

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 23 paź 2019, 9:56

Wladek66, wiesz ktoś kto to robił wiele razy też musiał to kiedyś zrobić pierwszy raz. Tak że porada typu "jeśli nigdy tego nie robiłeś to się za to nie bierz" w mojej opinii podważa sens istnienia tego forum. Idąc za Twoją poradą trzeba zapłacić 500 pln za naprawę.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 23 paź 2019, 10:13

Dysze L i H z zamontowanymi blokadami posiadają możliwość obrotu o 1/4 w celu dostosowania maszyny do
położenia ponad poziomem morza.
Dysze posiadają następujące fabryczne nastawy:
UWAGA: W przypadku użycia paliwa alkaicznego , ze względu na odmienną gęstość niż zwykłego paliwa
gaźnik wymaga innego ustawienia dyszy regulacyjnej H w celu uniknięcia niebezpieczeństwa poważnego
uszkodzenia silnika.
REGULACJA GAŹNIKA
Po dokonaniu naprawy silnika lub gaźnika , serwis jest zobowiązany do przywrócenia oryginalnych
zastawów dysz regulacyjnych.
Sposób postępowania:
Zdemontować blokady dysz gaźnika
Uruchomić i rozgrzać silnik przez co najmniej 60 sekund wciskając i zwalniając dźwignię gazu (nie wolno
utrzymywać silnika na maksymalnych obrotach bez obciążenia)
Zamykać dyszę L do momentu osiągnięcia maksymalnych obrotów (przerwać czynność w momencie kiedy
obroty zaczną się zmniejszać)
Śrubę regulacyjną T ustawić w położeniu , w którym silnik osiąga obroty w przedziale:
Dyszę L otworzyć tak aby obroty obniżyć do poziomu:
Całkowicie otworzyć przepustnicę i wyregulować dyszę H tak aby obroty silnika ze standardową prowadnicą i
łańcuchem osiągnęły poziom:
Zamontować nowe blokady dysz L i H.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 23 paź 2019, 11:01

W taki właśnie sposób regulowałem gaznik. Już kiedyś o tym pisałeś w wątku dla 940c:

viewtopic.php?f=22&t=697

Serwis autoryzowany Olka pewnie też. Domniemywam, że skoro wskazali diagnozę: gaznik do wymiany to sprawdzali też szczelność skrzyni korbowej.

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 23 paź 2019, 20:51

Dlaczego serwisy chcą wymieniać gazniki na nowe:




Ta część powinna być drożna przy ciągnięciu powietrza do siebie, odwrotnie przy dmuchaniu powinna się blokować, nie powinno dać się przedmuchać. Jeżeli tak nie jest, kupujesz tylko tą część i wbijasz z powrotem na miejsce. Wypróbuję to i dam znać.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 23 paź 2019, 23:47

lucash19 pisze:
23 paź 2019, 20:51
Dlaczego serwisy chcą wymieniać gazniki na nowe:

Ta część powinna być drożna przy ciągnięciu powietrza do siebie, odwrotnie przy dmuchaniu powinna się blokować, nie powinno dać się przedmuchać. Jeżeli tak nie jest, kupujesz tylko tą część i wbijasz z powrotem na miejsce. Wypróbuję to i dam znać.
Serwisy wymieniają gaźniki na nowe bo producenci gaźników stwierdzili że po co sprzedawać pełne zestawy naprawcze skoro można zarobić i sprzedawać nowe gaźniki, jeszcze 10 lat temu szło dokupić dyszę główną do gaźnika, dzisiaj jest to niemożliwe. Druga sprawa - jakość wykonania samego korpusu spadła na tyle że są po paru latach gaźniki nieszczelne na ośkach, łapią lewe powietrze i nic z tym nie zrobisz tylko wymieniasz na nowy.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Cannon83 » 24 paź 2019, 7:30

Witam. Podepnę się do tematu bo mam ciut podobny problem. Mam piłę oleo gsh 510 kupiona nie cały rok temu,do dnia dzisiejszego nie zrobiła jeszcze nawet 3m3 ogólnie przelerzała cały rok a do zrobienia czeka około 5m3. I mam taki problem,po odpaleniu i dodaniu gazu jest moment zdławienia po czym wchodzi na obroty normalnie i pracuje w dobrze,czyli tnie itd. ale jak się rozgrzeje do wysokiej temperatury
,że aż tlumik skwierczy, to pod obciążeniem zaczyna być słychać takie metaliczne stukotanie jakby od cylindra,nie jest to głośne ale słyszalne. Kolejna rzecz to po rozgrzaniu i w trakcie cięcia zaczyna się dławić,szarpać, dusić strzelać z tłumika traci na mocy i jak bym tak mocniej docisnął to by zgasła. Ten objaw nasila się gdy pracuje nią bardziej w pionie. Jak by tego było mało to jeszcze zdarza się jej nie podawać oleju ale to inna bajka. Jako że jest na gwarancji to nie pcham tam swoich nie doświadczonych palców tylko zawiozę ją do serwisu. A was pytam tylko o skojarzenia i ewentualne,co to może być? Dodam na koniec,że filtr powietrza to jest straszny nie wypał jak z resztą w większości pilarek budżetowych,tyle kurzu co on przepuścił do gaznika,to szok. Oczywiście wlot gaźnika wyczyściłem,nie wiem czy dobrze zrobiłem psikając wd do środka, czy nie pozatykałem go przez to tym kurzem,ale filtr doszczelniłem i teraz mniej się kurzy. To tyle. Pozdrawiam.

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 24 paź 2019, 9:02

W mojej opinii WD nie psikaj do gaznika. Każda pilarka którą ja pracowałem przepuszcza odrobinę na filtrze powietrza. Nie przejmuj się tym, jak to się mówi "te typy tak mają". Jak chcesz gaznik wyczyści to go wyciągnij i zamocz w benzynie na chwilę, pędzelkiem umyj, przedmuchaj potem sprężonym powietrzem dysze. Można też kupic specjalny środek do czyszczenia gazników w sprayu. To jest po prostu mocny rozpuszczalnik np. ksylen, toluen itp. z jakimiś dodatkami albo bez ;)

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: retronix » 24 paź 2019, 10:58

Cannon83 pisze:
24 paź 2019, 7:30



I mam taki problem,po odpaleniu i dodaniu gazu jest moment zdławienia po czym wchodzi na obroty normalnie i pracuje w dobrze,czyli tnie itd. ale jak się rozgrzeje do wysokiej temperatury
,że aż tlumik skwierczy, to pod obciążeniem zaczyna być słychać takie metaliczne stukotanie jakby od cylindra,nie jest to głośne ale słyszalne. Kolejna rzecz to po rozgrzaniu i w trakcie cięcia zaczyna się dławić,szarpać, dusić strzelać z tłumika traci na mocy i jak bym tak mocniej docisnął to by zgasła.

Mam ten problem w kosie olka i kilka osób zgłaszalo ten problem, daj znać co Ci powiedzą w serwisie

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Cannon83 » 24 paź 2019, 17:43

Dam znać na pewno, miałem pojechać dzisiaj a poszedłem rano na fuchę która miała trwać max 3h a spędzę tam 3 dni hehe :) wymiana jednej rury przerodziła się w wymianę wszystkich plus rozbiórka podkowy,a do serwisu mam ponad 20km.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 24 paź 2019, 23:24

Jeszcze jedno ?? czy odpowietrznik zbiornika paliwa pracuje prawidłowo ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 27 paź 2019, 18:02

DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH:

W przypadku objawów takich jak:

- pilarka pali tylko na ssaniu, po 2-3 pociagnięciu linki, nawet jak jest rozgrzana
- jest problem z wyregulowaniem gaznika
- czasem nie gaśnie po wyłączeniu

dobijamy w gazniku zaślepkę młotkiem i narzędziem o średnicy pasującej do niej, opisano w poniższym filmie:



Nie bać sie uderzyć mocno - jak się zniszczy to kupujesz rozszerzony zestaw naprawczy do gaznika i tam masz nową zaślepkę (w moim przypadku dla gaznika Walbro WT-536 zestaw oznaczony K10-WAT). Wcześniej już próbowałem ją "dobić" ale robiłem to zbyt delikatnie, obawiając się uszkodzenia gaznika. Dzisiaj to zrobiłem i pilarka chodzi jak złoto :D

Pytanie do Troka i innych serwisantów:

Dlaczego autoryzowany serwis Oleo-mac tego nie wie lub nie chce wiedzieć ? Dlaczego mi wciskają nowy gaznik za 350 + robocizna 150 ? Przecież można skasować klienta za uderzenie młotkiem w odpowiednie miejsce np. 150-200. Płaci za wiedzę gdzie i czym uderzyć żeby działało jak należy... Czy to mniejszy zarobek niż na nowym gazniku i robociznie ?

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: jerzyk » 27 paź 2019, 18:56

Nie będę mówil za wszystkich ale niektóre serwisy nawet nie mają narzędziowni żeby sprawdzić szczelność tej zaślepki.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 28 paź 2019, 10:24

jerzyk - ja tez nie mam narzędzi do tego, ale dobić zaślepkę zawsze można i sprawdzić czy pomogło ;)

Jeszcze w kwestii "kompetencji" serwisów:
zepsuty napęd w kosiarce Vega Master 53 - diagnoza 2 autoryzowanych przodujących na świecie marek (Stihl, Oleo-mac) serwisów: przekładnia napędowa do wymiany ("tego się nie naprawia"). Koszt przekładni 700, robocizna 200-300. Naprawiłem tą (ja laik) przekładnię za 4,50 (słownie: cztery złote pięćdziesiąt groszy). Jak jeżdżę do tych serwisów po części do sprzętu to już 2 razy widziałem jak klienci kupują te przekładnie po 700 PLN.

Chciałbym zwrócić tylko uwagę, że naprawa takich urządzeń to nie jest operacja na otwartym sercu. Są to proste maszyny. A ceny są jak z kosmosu. Bo jak ja kupuję nowy samochód za np 60 tys., to jak coś się zepsuje po gwarancji to płacę kilka stów, rzadko kilka tysięcy, a nie np 30 tys. za naprawę. A w przypadku tych "small engines" koszty naprawy często stanowią połowę wartości nowego sprzętu. A jakie trzeba mieć zaplecze warsztatowe, sprzętowe i wiedzę żeby naprawiać samochody w stosunku "kosiarek" ? W mojej opinii to jest taka napompowana bańka. Np. daje sam łańcuch do ostrzenia - koszt 6 zł. Ostatnio oddałem całą pilarkę, bo chciałem oprócz ostrzenia zmienić prowadnicę na krótszą i co za tym idzie skrócić łańcuch. I gość mi liczy za ostrzenie łańcucha 12 zł. Ja się pytam dlaczego ? Bo mechanik musiał ściągnąć łańcuch z pilarki a to zajmuje 5 min(wg mnie 1 min), a koszt pracy mechanika to jest 250 zł/h, więc ściągnięcie łańcucha kosztuje dodatkowe 6 zł. Pomijam fakt, że i tak ten łańcuch musiał ściągnąć, żeby go skrócić do nowej prowadnicy. Ciekawy jestem czy temu mechanikowi płacą choćby 30 zł/h....

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 28 paź 2019, 21:42

lucash19 pisze:
27 paź 2019, 18:02
DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH:

W przypadku objawów takich jak:

- pilarka pali tylko na ssaniu, po 2-3 pociagnięciu linki, nawet jak jest rozgrzana
- jest problem z wyregulowaniem gaznika
- czasem nie gaśnie po wyłączeniu

dobijamy w gazniku zaślepkę młotkiem i narzędziem o średnicy pasującej do niej, opisano w poniższym filmie:
Kolego, Lucas19 przypadki luźnej zaślepki należą do rzadkości, częściej objawom które wymieniłeś przypisuje się zużycie osiek przepustnic i przyśpiesznikiem gaźnika.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 29 paź 2019, 9:07

Kolego Troku, nie napiszę, że się zgadzam, bo się na tym nie znam. Aczkolwiek każdy, kto ma taki problem może spróbować, to nic nie kosztuje.

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Cannon83 » 01 lis 2019, 6:54

Witam. Ja wrócę do mojego problemu z piłą oleo. Byłem w serwisie, pilarka spędziła tam 2 dni,przy odbiorze powiedzieli mi,że z piłą jest wszystko ok,jak cieli sobie drewno na opał to nie wystąpił żaden z objawów przeze mnie zgłoszonych,szacuje że wypalili około 1/4 zbiornika, czyli piła była już dobrze rozgrzana. Jedynie co,to wyregulowali gaznik za co mnie skasowali 35 zł, bo to nie naprawa serwisowa, choć nie wiem czy to było konieczne w nowej pile która nie zaznała jeszcze ciężkiej pracy i naostrzyli łańcuch,fakt łańcuch jest ostrzejszy ale tnie w kiełbasę, taki psikus 🤗. A wczoraj jak ciołem to fakt nie słyszałem tego stukania, ale piła przy szybkim wciśnięciu manetki dalej się dławi i po pewnym czasie zaczęła znowu się dusić itp. Na początku tylko jak pracowała bardziej w pionie a niedługo po tym już w każdej pozycji. Zapomniałem napisać,że raz zdażyło się, że nie mogłem jej zgasić przełącznikiem, musiałem dusić ssaniem, tak było tylko raz, na drugi dzień już normalnie gasła. Tak więc nie wiem co robić,może to gaźnik, może układ elektryczny a może cała piła jest do h...... nie podobna . Ma ktoś jakieś pomysły co z tym fantem? Pozdrawiam.

lucash19
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:58
Imię: Lukasz

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: lucash19 » 03 lis 2019, 10:02

Cannon83, spróbuj dobić zaślepkę jak w temacie. Mnie też czasami nie chciała się wyłączyć za pomocą przycisku "start-stop".

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Cannon83 » 04 lis 2019, 7:41

Już sam nie wiem co robić, czy pchać palce samemu czy z uporem wozić ją do serwisu bo w końcu jest na gwarancji a że serwisowi nie chce się zajrzeć do gaźnika czy sprawdzić układ zapłonowy to będę tak jeździł w te i z powrotem i znowu usłyszę,że wszystko jest w porządku.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Tornado » 04 lis 2019, 7:42

Ile razy byłeś już w tym serwisie z tą samą przypadłością sprzętu ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: jerzyk » 04 lis 2019, 9:15

Jak jest na gwarancji nie pchaj łap wyślij na centralny do Poznania łaski nie robią że przyjmą i naprawią.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 04 lis 2019, 10:36

Według mnie problem tkwi w odpowietrzniku zbiornika paliwa. Trzeba go zdemontować i sprawdzić czy wszystko jest ok.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Cannon83 » 04 lis 2019, 16:41

Spróbuje coś tam zdziałać,a ten odpowietrznik jest w środku zbiornika czy w korku,on wygląda jakoś szczególnie,czy to jakaś mała dziurka? Dzięki panowie za rady,będę próbował to zdiagnozować. Raz byłem z brakiem smarowania,to na miejscu stwierdził że wszystko ok,ale później i tak się zawiesiła na chwilę ze smarowaniem,potem zgłosiłem resztę problemów i też odszedłem z kwitem .

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Troku » 04 lis 2019, 19:25

Diagnozuje się w następujący sposób, zlewasz paliwo zakrecasz korek, odpinasz dolotowy wężyk paliwa wytwarzasz podcisnienie pompką vacum, jak schodzi podcisnienie to odpowietrznik jest sprawny.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: jerzyk » 05 lis 2019, 8:44

Jeszcze dobrze by było mieć jakieś naczynie przepływowe żeby resztki benzyny nie poszły do pompki.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Oleo-Mac 936 - problem z gaznikiem

Post autor: Cannon83 » 05 lis 2019, 9:28

Ok,zrozumiałem tak na 90% :) jak stanę na nogi (rwa kulszowa)to będę próbował w ten sposób sprawdzić odpowietrznik.

ODPOWIEDZ