Stihl 025 - opinie.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Husqvarna
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:08
Imię: Patryk
Lokalizacja: Podkarpacie - Krosno
Kontakt:

Stihl 025 - opinie.

Post autor: Husqvarna » 28 sty 2015, 20:38

Tak jak w temacie, Stihl 025 czyli co się je z tym modelem - jaka jest wasza opinia na temat tej pilarki ? ;)
Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
___________________________________________________________________________________________________

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Stihl 025

Post autor: jerzyk » 29 sty 2015, 10:37

niezła maszyna szkoda tylko że tulejki mocujące silnik do podwozia potrafią się odkleić
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Kornik

Re: Stihl 025

Post autor: Kornik » 29 sty 2015, 10:45

Tak masz rację , miałem tak u siebie , na dodatek zatarłem pilarkę i kupiłem cały komplet naprawczy jako zamiennik. Okazało się że w cylindrze jest gwint metryczny dla śrub mocujący ( w oryginale calowy) . Nigdzie nie można było kupić śrub imbusowych z odpowiednio dużymi łbami . Dlatego dorobiłem podkładki pod zwykłe imbusy , stosując przy tym śruby o twardości 8,8 . Maszyna chodzi ja burza już 2 rok .

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Stihl 025

Post autor: Moreno » 29 sty 2015, 15:12

Ja ogólnie sobie bardzo chwalę tą pilarkę.
Fakt, że nie miałem innych "dzisiejszych" modeli ani żadnych konkurencyjnych produktów tego typu i zastosowania, no ale skoro mój Stihl chodzi bezawaryjnie już ponad 12 lat... Po co mam wymieniać na inną? :)

Z tego co pamiętam, jedyna "awaria" jaka mi się przytrafiła to wypadnięcie dolnego amortyzatora - tej gumy, która jest na dole przy zbiorniku oleju.

Ogólnie rzecz biorąc - tankuję paliwo i olej, naciągam łańcuch, i w drogę :D

Dolpima
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2015, 17:16
Imię: Krzysztof

Re: Stihl 025 - opinie.

Post autor: Dolpima » 21 mar 2015, 22:59

Mam MS250, która jest następczynią 025 od 2010 roku. Przygotowuję nią opał na zimę w ilości 10-15m3 rocznie + jakieś tam dorywcze podcinki, wycinki itp. Jestem z niej naprawdę zadowolony. Pilarka potrafi pociąć 10 kubików twardego drewna (dąb, grab) pięcioma litrami paliwa. Tnąc na 20-25 cm kawałki. Oczywiście mam wtedy do pomocy mojego niezastąpionego Szwagra, który podaje i podsuwa mi drzewo na koziołku. Ja praktycznie tylko tnę. Przerwy tylko na dolanie paliwa i oleju oraz naciągnięcia łańcucha.

ODPOWIEDZ