Prośba o ocenę stanu tłoka w pile spalinowej Dolmar

Moderator: Moderatorzy

Joker
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2022, 2:12

Prośba o ocenę stanu tłoka w pile spalinowej Dolmar

Post autor: Joker » 27 mar 2024, 23:39

Witam ;)


Kilka dni temu zakupiłem używaną piłę spalinowa marki Dolmar.

Piła wg sprzedającego miała być w pełni sprawna.

Proszę o ocenę stanu tłoka od strony tłumika.

Niepokoją mnie 2 rysy oraz 2 przypalenia.Jedna rysa jest na środku tłoka i jest dobrze widoczna a 2 rysę znajdującą się po lewej stronie gorzej zauważyć na zdjęciu.

Dodam że jeśli byłaby taka potrzeba to mam możliwość zwrotu tej piły spalinowej sprzedającemu.

Poniżej zamieszczam zdjęcia.


Po obejrzeniu tłoka można stwierdzić że ta piła spalinowa jeszcze długo posłuży czy może szybko skończy się jej żywot w wyniku dość szybkiego zatarcia ?

Zostawić tą piłę spalinową czy lepiej zwrócić sprzedającemu ?



Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Joker
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2022, 2:12

Re: Prośba o ocenę stanu tłoka w pile spalinowej Dolmar

Post autor: Joker » 29 mar 2024, 23:46

Witam


Zdaje sobie sprawę że zdjęcia które zrobiłem wieczorem były niezbyt wyraźne aczkolwiek w tamtym momencie niestety lepszych nie mogłem wykonać:)

Piła po odpaleniu będąc bez obciążenia,nie tnąc jeszcze drewna pracowała dość dobrze (nie gasła,obroty nie falowały).

Natomiast podczas cięcia drewna już po kilku minutach od odpalenia piła spalinowa zbyt mocno zaczęła się przegrzewać.

Nie miała siły ciąć drewna,traciła moc (Łańcuch zatrzymywał się i nie chciał wchodzić prawidłowo w drewno).

Dodam że łańcuch był dobrze naostrzony,prowadnica nie była zużyta i oczywiście smarowanie dobrze działało.Filtry powietrza oraz paliwa były czyste.

Do tej piły spalinowej była wlana świeża mieszanka benzyny i oleju o odpowiednich proporcjach.


Po dokładnej weryfikacji kamerą endoskopową niestety okazało się że na cylindrze widoczne są spore oznaki zużycia, które znacząco mają wpływ na nieprawidłową prace tej piły spalinowej.


Problem został rozwiązany.Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ