Ps 35 pomocy

Moderator: Moderatorzy

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 04 sty 2024, 19:34

Witam, Panowie potrzebuje pomocy. Z pilarką dzieją się cuda. Raz jest ok raz nie. Raz działa normalnie 5 minut raz można nią pracować kilka baków paliwa. Nie ważne czy ciepła czy zimna.
Wygląda to tak: Odpalam piłe czasami za pierwszym razem a czasami za którymś z kolei. Przeważnie pali od strzała. Po czym w piz*e i pracuje. I czasami potnę trochę a czasami od razu po dodaniu gazu dławi się i gaśnie. Po czym nie mogę ją przez chwilę odpalić . Jak ją odpalę to przeważnie znów kilka razy gaśnie zaraz po dodaniu gazu. Nagle odpalam pilarkę i znów mogę ciąć nią np 20 minut bez przerwy. Czasami jak nie mogę jej odpalić to jak ciągne za sznurek to nie czuje zbytnio dużego oporu. Ale co dziwne po chwili pilarka odpala normalnie i znów mogę pracować.
Co może być przyczyną tak archaicznej pracy.
Pilarki nigdy nie rozbierałem. Wygląda to tak jakby np. traciła prąd lub całkowicie kompresję.
Ostatnio zauważyłem że jak poruszałem gaźnikiem to się piła jakby na chwilę naprawiała. Jakieś sugestie?

pitero36
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:49
Imię: Piotrek

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: pitero36 » 04 sty 2024, 21:41

Może być problem właśnie na łączniku cylindra z gaźnikiem, tam będzie nieszczelność a sam łącznik pewnie do wymiany bo może być pęknięty albo już na tyle twardy że nie uszczelnia właściwie, ale może ktoś bardziej doświadczony coś jeszcze podpowie.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: jerzyk » 05 sty 2024, 13:17

Po pierwsze sprawdź szczelność skrzyni korbowej,
po drugie sprawdź filtr paliwa oraz przewód paliwowy,
a na końcu zaglądaj do gaźnika, po sprawdzeniu wszystkiego dla spokoju możesz wymienić świecę.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 05 sty 2024, 14:56

Uszczelnienie korby jest od środka więc trzeba rozebrać dosłownie piłe w mak tak mi się wydaje. Chyba że można jakoś inaczej sprawdzić tą szczelność. Przy nieszczelności na korbie nie było by przypadkiem tak że dopiero po rozgrzaniu działy by się cyrki? W moim przypadku raz tnie jak szatan a raz wogle nie mogę jej odpalić

Rolnik109
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:37
Imię: Tomek

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Rolnik109 » 05 sty 2024, 16:47

Znajdź mechanika od pilarek, szybko znajdzie problem za pare złotych. Serio. Poproś tylko o diagnostykę. Inaczej będzie gdybanie, a może uszczelniacz, a może gaźnik. Nie łam się na razie, przyczyna może być błacha.

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 05 sty 2024, 17:20

Była już u dwóch. U jednego który stwierdził że trzeba ją wyregulować . Po czym wróciłem do domu i dupa blada dalej to samo. U drugiego który ponoć ją przejrzał , skasował 5 dyszek i powiedział że jest ok po czym wracam do domu i dalej to samo.
Coś tam musi być nieszczelne raczej. Pamiętam że raz się wkurwił*m . Jebł*m nią o ziemię i nagle dała pociąć z pół godzinki normalnie.
Może faktycznie to połączenie gaźnika z cylindrem bo raz też pamiętam że piła zaczynała chodzić normalnie jak jej wyjąłem filtr powietrza ale to też mógł być przypadek bo innym razem to nic nie dało.
Teraz przyszło mi na myśl pisząc i dedukując czy przypadkiem powodem może być filtr powietrza? On się strasznie strzępi. Może jakieś strzępki wpadają do gaźnika? Jest to możliwe? Ja palcami poprostu wyciągam z niego takie jakby nitki i to bardzo łatwo wychodzi

Co do filtra paliwa to jest on chyba na tym smoku w zbiorniczku tak? Ten smok ma latać poprostu w tym baku tak? Tu też może być problem bo mój wujek twierdzi że to wina tego że pilarka nie dostaje wystarczająco duzo paliwa i faktycznie czasami w pompce podczas pracy widać bardzo dużo baniek jakby powietrza a paliwa jest mało

Rolnik109
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:37
Imię: Tomek

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Rolnik109 » 05 sty 2024, 20:55

Czy zaglądałeś do tłoka przez wydech?

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 05 sty 2024, 21:06

Rolnik109 pisze:
05 sty 2024, 20:55
Czy zaglądałeś do tłoka przez wydech?
Tak zaglądałem ale nic tam szczególnego widać nie było ale to minuta roboty to mogę jutro jeszcze sprawdzić i zrobić zdjęcia

Rolnik109
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:37
Imię: Tomek

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Rolnik109 » 05 sty 2024, 21:11

Nie musisz wrzucać zdjęć, tylko napisz czy był porysowany tłok.
W razie czego łatwo znajdziesz zdjęcia tłoków w dobrym stanie i uszkodzonych.
Nie powinien miec rys i przebarwień.

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 05 sty 2024, 23:28

Rolnik109 pisze:
05 sty 2024, 21:11
Nie musisz wrzucać zdjęć, tylko napisz czy był porysowany tłok.
W razie czego łatwo znajdziesz zdjęcia tłoków w dobrym stanie i uszkodzonych.
Nie powinien miec rys i przebarwień.
Tak to wyglądało w 2021 roku
Trochę lipne te zdjęcia. Jutro postaram się zrobić lepsze. Dodam że wyczyściłem ten syf w wydechu bodajże break cleanerem i wywaliłem z tłumika tą siateczkę bo myslałem że jest zatkana i to ona jest winowajcą

https://ibb.co/jw69hyC
https://ibb.co/Ldcrjfn

Rolnik109
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:37
Imię: Tomek

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Rolnik109 » 06 sty 2024, 8:36

Nic nie widzę. Sam ocen, powinien wyglądać " jak nowy".
Masz bardzo mocny nagar na tłumiku. Dodatkowo mokry jest. Jakiej używasz mieszanki i jaki olej?

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 06 sty 2024, 8:43

Rolnik109 pisze:
06 sty 2024, 8:36
Nic nie widzę. Sam ocen, powinien wyglądać " jak nowy".
Masz bardzo mocny nagar na tłumiku. Dodatkowo mokry jest. Jakiej używasz mieszanki i jaki olej?
To był stan po poprzednim właścicielu. Nie wiem co on lał. Sam robiłem mieszankę 1:50 olej Stihl czerwony chodź muszę się przyznać że pierwszy raz ją zalałem 1:50 z olejem Husqvarny zielnym. Może ze dwa baki wyrobiłem z wielkimi problemami i zmieniłem paliwo i olej

Rolnik109
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:37
Imię: Tomek

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Rolnik109 » 06 sty 2024, 11:28

Dobra, podsumujmy wszystko.
Sprawdź i ocen tłok, jeżeli jest dobry, problem będziesz miał w nieszczelnościach lub zabrudzeniu układu zasilania( filtr powietrza tez). Nie powiem Ci przez forum co jest przyczyna. Spróbuj wymienić filtry, świece. Sprawdź dokręcenie śrub, popatrz czy nie widzisz np uszkodzonego przewodu paliwowego itp. Podstawowy serwis. Jeżeli to nie pomoże musisz poszukać mechanika. Nie obraź się, ale po tym co piszesz, wnioskuję że grubszej usterki samodzielnie nie naprawisz.
Jeżeli tłok jest zniszczony to masz większy problem. Odpuściłbym wtedy tą pilarkę. Części + usługa naprawy będą nieopłacalne.
3 maj się tam i daj znać czy udało się naprawić sprzęt.

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 06 sty 2024, 12:00

Sprawdzę na dniach jej stan. Oczywiście że grubszej usterki nie usunę. Nie mam w tym temacie doświadczenia ani wiedzy. Zapytałem bo pilarka była już dwa razy w serwisie u ludzi którzy się powinni na tym znać . Życie jak zwykle weryfikuje fachowców. Dam znać co i jak . Pozdrawiam

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 06 sty 2024, 18:05

Rozebrałem trochę pilarkę. Sprawdziłem tłok od strony wydechu i wygląda jak nowy.
Odkręciłem i wyczyściłem świece, odkręciłem gaźnik, ściągnąłem wężyki paliwa, sprawdziłem je. Poskładałem wszystko. Odpaliłem i piła chodzi jak żyleta. Nie próbowałem jej w drzewie bo święto i nie wypada. Piła trzyma wysokie jak i niskie obroty. Narazie ją zostawiam. W tygodniu zrobię jej test pracy. Możliwe że wężyk paliwa nie był do końca wsunięty na króciec albo gaźnik był za słabo dokręcony. Nie będę zapeszał bo już kilka razy ta pilarka robiła takie wyskoki. Dam znać

Zapomniał bym napisać o filtrze powietrza. Pierwszy raz zobaczyłem że filtr jest po bokach czerwony i podstawa filtra od środka mokra i lepka. Wcześniej tego nie było. Tak ma być?

I jeszcze pytanie o świece. Na pewno ma być taka? Taką kupiłem i założyłem od razu jak piłe dostałem

https://ibb.co/qCZkSYq
https://ibb.co/28k0qNG
https://ibb.co/3FZ45P2
https://ibb.co/D7V57bY
https://ibb.co/YhDJ02y
https://ibb.co/RgKCF95

Rolnik109
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2022, 19:37
Imię: Tomek

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Rolnik109 » 06 sty 2024, 23:30

Brawo.
Po zdjęciach wychodzi , że świeca jest identyczna:)
Co do oleju w filtrze nie. Efekt " za bogatej" mieszanki. Może to po poprzednim właścicielu. Na razie pracuj i obserwuj. Jeżeli sytuacja się nie powtórzy, zapomnij o temacie. Jeżeli powtórzy zanieś nawet do serwisu Stihla czy Husq ( na pewno taki masz w okolicy ) na regulacje gaźnika.
P.s. nie rzucaj tylko nią na drugi raz :)

Wujek_Samo_Dobro
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:06
Imię: Patrick

Re: Ps 35 pomocy

Post autor: Wujek_Samo_Dobro » 23 mar 2024, 16:32

Klątwa wróciła. Chyba dam tą pilarkę tacie niech sobie spróbuję ją ogarnąć.
Sam kupiłem następną używkę stihla 190t .
Akurat miał koles u którego kupowałem ridera. Zrobił mi spoko cenę i powiem że pilarka jest super . Kilka brzóz większych już polozylem i poszatkowałem nią. Chodzi jak marzenie.
Jak zrobię tego dolmara to na pewno tutaj napisze

ODPOWIEDZ