CEDRUS GL10 GLX680 - czy ktoś ma lub coś wie?

Moderator: Moderatorzy

lewir
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2022, 21:22
Imię: Leszek
Lokalizacja: Wieś co się miastem zwie...

CEDRUS GL10 GLX680 - czy ktoś ma lub coś wie?

Post autor: lewir » 06 kwie 2022, 22:11

Witam wszystkich serdecznie.
Czy ktoś z Forumowiczów ma i używa, lub posiada jakieś konkretne informacje na temat glebogryzarki CEDRUS GL10 lub inaczej GLX680?
Mnie ta glebogryzarka zainteresowała, bo jest bardzo podobna konstrukcyjnie do HORTMASZ HGS X620N a jednocześnie posiada ważną cechę CEDRUSa GL03PRO, tj. możliwość zmiany kierunku pracy całego rotora z nożami.
Nie za bardzo rozumiem ideę zastosowaną w Hortmaszu, tzn. że część noży rotuje w przód a część w tył...
Ale Hotmasz ma inne cenne zalety, takie jak prawdziwy bieg transportowy, duże koła, łatwo regulowaną "kierownicę", możliwość odłączenia glebogryzarki i wykorzystania jej jako "dzika" z WOM i inne.
CEDRUS GL10 GLX680 jest jakby połączeniem funkcji Hortmasza X620N i Cedrusa GL03PRO - i to tych dla mnie istotnych funkcji.
Jednak patrząc na fotki tej maszyny mam wrażenie, że ta maszyna jest mocno cherlawa i przeznaczona raczej do piaskownicy niż do pracy w zaniedbanym ogrodzie. Dziwi też fakt podawania prze producenta maksymalnej głębokości pracy na poziomie około 10 cm...
Może więc ktoś z Szanownych Forumowiczów ma lub miał taką maszynę, lub zna kogoś kto ją ma/miał?
Będę wdzięczny za każdą informację na temat walorów ale i wad tej maszyny.
Pozdrawiam
lewir
Pozdrawiam
Lewir

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: CEDRUS GL10 GLX680 - czy ktoś ma lub coś wie?

Post autor: rysium » 07 kwie 2022, 18:01

Nie mam tej maszyny, ale mam GL03PRO. Patrząc na dane i zdjęcia GL10 to raczej nie jest maszyna tej samej klasy co GL03PRO ani Hortmasz X620N. Już nie chodzi o niską cenę w porównaniu z tymi dwoma, ale np choćby patrząc na noże glebogryzarki GL10, to są z wygiętego płaskownika, a GL03PRO to wygięta blacha o kształcie przybliżonym do zębów rekina. Biorąc pod uwagę jak i na jakim gruncie ja katuję moją GL03PRO, to ta maszyna wydaje się nie do zdarcia. Wątpię aby GL10 u mnie wytrzymała.
Pozdrawiam,

Rys

ODPOWIEDZ