Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Post autor: Kamilos » 01 gru 2020, 15:26

Witam, jestem na etapie poszukiwań glebogryzarki do uprawiania ziemi pod warzywnik, budżet do 1600zł, pomyślałem o cedrusie GL01, co sądzicie o tej maszynie, ewentualnie czy ktoś może coś polecić lepszego w tej cenie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Post autor: JGO » 01 gru 2020, 19:13

http://wimet.poznan.pl/stiga-src-36-g.html
Zobacz to. Nie znam się na glebogryzarkach ale przy szukaniu części weszło mi to.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Post autor: Kamilos » 01 gru 2020, 19:28

Jest taka złota zasada, jak się nie znam to się nie wypowiadam..
Bo wierz mi, potrafię sam wpisać w google słowo "glebogryzarka", natomiast oczekuję jakiejś porady, od kogoś kto użytkuję lub ma lub miał do czynienia z tego typu sprzętem.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Post autor: JGO » 01 gru 2020, 19:47

Niech tak będzie... Ja po prostu szukałem części do silnika w Wimecie i to wyskoczyło mi jako produkt dnia, to i podałem, bo co szkodzi pomóc. Z dobrymi intencjami. Powodzenia w czekaniu na opinie i porady... Może doczekasz się tutaj...

Frank
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: 15 sie 2020, 17:57
Imię: Krzysztof

Re: Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Post autor: Frank » 01 gru 2020, 20:32

Ta stiga nie warta zachodu,słaba ,płytko spulchnia, napęd łańcuchem- urywa się przy trafieniu na korzeń, czy cokolwiek twardego.
Ja mam master cut ,model będzie przy zdjęciu. Niestety ja również liczyłem, że kupię do 1500zł, ale okazuje się, że nie ma do tej kwoty sprzętu, który dobrze uprawi ziemię .
Przekładnia kołami o zębach śrubowych, przełożenia kołami o zębach prostych ,sprzęgło ,pracujące w oleju daje trwałość.
Dwa biegi do przodu i jeden do tyłu dają możliwość dostosowania obrotów do ziemi, oraz możliwość wycofania w przypadku choćby zakopania się ,czy dojechania do ogrodzenia. Możliwość zamontowania obsypnika(mi się przydaje). Silnik loncin na stalowym wałku rozrządu. Sterowanie sprzegłem, zapłonem, przepustnicą na kierownicy i biegami w pobliżu . Trzy pary po cztery sztuki noży. Wałek odbioru mocy. To wszystko zdecydowało ,że dołożyłem do 2200i kupiłem wtedy ten model. Po tym czasie mogę stwierdzić, że to dobry wybór, ale wymaga wprawy i trochę krzepy przy uprawie np ugoru, czy trawnika.
Łatwiej się pracuje glebogryzarką z osobnym napędem na koła, mniej szarpie w twardym ale do niej nie zapniesz akcesorii.
Co do modelu ,który wskazałeś. W nim załączenie sprzęgła to napięcie pasków, co po pewnym czasie powoduje ich ślizganie się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

witus
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 sie 2018, 23:18

Re: Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Post autor: witus » 01 gru 2020, 22:21

Witam. Mam oleo mac 197rk (z przekładnią 2+1). Przed zakupem testowałem u znajomego oleo 175rk. Z innymi glebogryzarkami nie miałem styczności. Moim zdaniem w tego typu sprzęcie im cięższa tym lepsza. Ta z przekładnią jest cięższa o około 20kg (piszę z pamięci) i można nią robić nawet jedną reką w oranym oczywiście. Ta lżejsza skacze jak wściekła i daje w kość. Ja używam sprzętu na działce oranej na zimę (ziemia gliniasta). Próbowałem małe kawałki starego ugoru robić np pod rzad malin; da się ale to jest kilka przejazdów i ogólnie ciężko szczególnie jak sucho. Dodatkowo ta z przekładnią ma dzielone noże tak że są 3 pary noży. Dla mnie to jest bardzo ważne bo po zostawieniu 1 pary noży pielę ziemniaki a po zamontowaniu płużka nawet da się obsypywać rowki. Sprzęt mam od 2016r i odpukać nie było awarii mimo że sprzęgło na pasku. Jak szukałem to jeszcze zainteresowała mnie marka Pubert. Większe obroty max noży jak w oleo, troszkę węższa na 1 parze noży ale cena wtedy plus 1000zł.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaką glebogryzarkę wybrać ?

Post autor: Kamilos » 03 gru 2020, 19:27

Dzięki wszystkim za opinie, widzę , że temat glebogryzarki nie jest tak prosty jak mi się wydawało, dlatego muszę przeanalizować dokładnie mój zakup i jego opłacalność.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ