Karcher K7 Full Control Premium nie buduje ciśnienia

Moderator: Moderatorzy

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Karcher K7 Full Control Premium nie buduje ciśnienia

Post autor: Merowing » 07 cze 2022, 20:01

Witam, mam problem z K7 Full Control Premium, otóż był problem z tym że myjka po wciśnięciu spustu na lancy nie włączała się, trzeba było przestawić pistolet na tryb podawania chemii trzymają cały czas wciśnięty spust na pistolecie i potem wrócić na dysze rotacyjna bądź płaską i myjka zaczynała pracować i pompować pełne ciśnienie. Z racji tego że było to uciążliwe postanowiłem ją rozebrać i wyczyścić gdyż nie jest to młody sprzęt. Po wyczyszczeniu głowicy i pompy, nasmarowaniu wszystkiego wazeliną i złożeniu myjka nie buduje ciśnienia. Pracuje ale nie nabija ciśnienia a z lancy leci woda bez ciśnienia, po prostu tak jak z kranu. Wymieniłem ten mały oring między pompą a głowicą, wymieniłem pompę gdyż kiedy nalewałem wody do pompy od strony tłoków to jeden zaworek nie trzymał tylko woda się wylewała. I nadal jest to samo. Nie wiem co się stało. Czy ktoś ma jakiś pomysł na to ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Karcher K7 Full Control Premium nie buduje ciśnienia

Post autor: Szymoon » 07 cze 2022, 21:17

Czyli widocznie coś źle poskładałeś. Takie gdybanie przez internet w tym temacie to jak wróżenie z fusów.

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Karcher K7 Full Control Premium nie buduje ciśnienia

Post autor: Merowing » 09 cze 2022, 20:38

Myjka naprawiona, wszystko było dobrze poskładane. Problemem było powietrze w głowicy, uruchomiłem myjkę bez założonego tego wyłącznika którym steruje zawór że jak myjka nabije ciśnienie to wyłącza prąd, złapałem ten trzpień od zaworu ciśnieniowego kombinerkami i ruszyłem nim góra dół, myjka przepchnęła powietrze i zaczęła pracować aż miło. Moc taka że wyrywa pistolet z ręki więc w sumie wymiana pompy również nie była na marne. Próbowałem potem wymusić jeszcze raz na niej ten problem z powietrzem, wypuszczałem całkowicie wodę z myjki itp. ale już się to nie powtórzyło. Myjka złożona i działa aż miło.

ODPOWIEDZ