Titan 4w1

Moderator: Moderatorzy

grzes_rupinski1
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 17 mar 2022, 10:52
Imię: Grzegorz

Titan 4w1

Post autor: grzes_rupinski1 » 13 maja 2022, 22:08

Mam do wycinki trochę gałęzi. Może nie aż tak dużo ale ręczna piłką by się zeszło . Większość narzędzi mam markowe Stihl Husqvarna itp . Żałuję że nie kupiłem kilka lat temu okrzesywarki Stihl kombi . Ale trudno . Teraz mam inne wydatki i 3000zl za narzędzie co je raz czy dwa użyje trochę szkoda.
Kupiłem zestaw titan 4w1 w sumie nie będę używał kosy ale nożyce do żywopłotu i piłka z przedłużeniem jak najbardziej. Ogólnie to dużo złomu naprawiałem więc co mi tam 400zl za zestaw dałem. Pierwsze uruchomienie silnika coś wspaniałego za pierwszym razem zaskoczył kosa ma jakieś wspomaganie rozruchu . Ale ogólnie wrażenia takie sobie . Nowy łańcuch oryginalny dostarczony w zestawie prowadnica oregon a tak szarpie że piła skacze ja jak szalona (za mała prędkość albo moc . Niby szybko ucina ala przez te szarpanie często się gałąź odłamuje i odrywa korę . Nożyce działają nawet twarde . Wypaliłem ze dwa litry mieszanki z piła . Przez ten czas 4razy kręciłem gaźnikiem silnik ma takie humory że czasem zapala z pierwszego a czasem trzeba 5czy 10 razy pociągnąć . Paliwo się cofa bo po pół godzinie jak nie prze pompujesz to ma muła . Zobaczymy po 5litrach mieszanki . Nie chciałem NAC czy demona bo paliwożerna bestia .
Husqvarna 40, Ms180, Ms181, Ms241, FS131, Husqvarna LTH 130, TitanTTK58 kosiarka Mtd

grzes_rupinski1
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 17 mar 2022, 10:52
Imię: Grzegorz

Re: Titan 4w1

Post autor: grzes_rupinski1 » 14 maja 2022, 21:25

Dziś wypaliłem kolejny zbiornik paliwa z piła na wysięgniku.
Filmik z Youtube jak gość w tej maszynie reguluje gaźnik można sobie odpuścić. Jak wyregulowałem na pusto i na leżąco piła nie miała siły jak trzymałem ją w pionie do obcinania gałęzi . Niby gaźnik membranowy a takie coś się dzieje.
Husqvarna 40, Ms180, Ms181, Ms241, FS131, Husqvarna LTH 130, TitanTTK58 kosiarka Mtd

grzes_rupinski1
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 17 mar 2022, 10:52
Imię: Grzegorz

Re: Titan 4w1

Post autor: grzes_rupinski1 » 16 maja 2022, 9:36

W tym sprzęcie chyba gaźnik jest uszkodzony .
Paliwa pełno wszystko szczelne. Ustawiłem do cięcia piła na wysięgniku wszystko było ok . Dziś założyłem głowicę żyłkową i nie da rady kosić . Czyli śrubokręt do regulacji gaźnika musi być na stałe zamontowany do maszyny.
Husqvarna 40, Ms180, Ms181, Ms241, FS131, Husqvarna LTH 130, TitanTTK58 kosiarka Mtd

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Titan 4w1

Post autor: arturo » 16 maja 2022, 10:06

Każdy ma prawo wyboru i czy był on
właściwy? Sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Uzasadniony wzgledami ekonomicznymi napewno tak, napewno tani produkt , tylko teraz zamiast przyjemności użytkowania to tylko katorga i rozczarowanie.
A jakaś gwarancja na to jest?
Jednym słowem szkoda tracić czasu i kasy na takiej klasy zestaw 4in1.
Tylko twoim przykładem niewiele osòb zdaje sobie z tego sprawę przed zakupem.
A może trafiłeś na felerną sztukè.

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Titan 4w1

Post autor: arturo » 16 maja 2022, 10:15

arturo pisze:
16 maja 2022, 10:06
Każdy ma prawo wyboru i czy był on
właściwy? Sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Uzasadniony wzgledami ekonomicznymi napewno tak, napewno tani produkt , tylko teraz zamiast przyjemności użytkowania to tylko katorga i rozczarowanie.
A jakaś gwarancja na to jest?
Jednym słowem szkoda tracić czasu i kasy na takiej klasy zestaw 4in1.
Tylko twoim przykładem niewiele osòb zdaje sobie z tego sprawę przed zakupem.
A może trafiłeś na felerną sztukè.

grzes_rupinski1
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 17 mar 2022, 10:52
Imię: Grzegorz

Re: Titan 4w1

Post autor: grzes_rupinski1 » 16 maja 2022, 11:26

Gwarancji brak . Bo niby używany. Sprzęt pewnie że zwrotów z marketów . Ktoś kupił zapalił w trawie nie działał i oddał . Celowo kupiłem lekki tani sprzęt. Dawno z takimi wynalazkami nie miałem doczynienia . Zależy jaki się trafi . Te niby używki marketowe to pewnie tak jak moje zwroty z wada. Na razie mi to nie przeszkadza . Mam dobrą kosę i tylko tak założyłem bo jest. Zdam relacje jak wytnę gałęzie pewnie z 5litrow mieszanki . Jak wytrzyma . Łańcuch prowadnica oregon to dadzą radę reszta się okaże .
Husqvarna 40, Ms180, Ms181, Ms241, FS131, Husqvarna LTH 130, TitanTTK58 kosiarka Mtd

ODPOWIEDZ