Wertykulator STIHL RL 540

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Wertykulator STIHL RL 540

Post autor: Szymoon » 10 kwie 2022, 23:00

Witam wszystkich!
Mamy okres wertykulacji i… drastycznych podwyżek na maszyny ogrodowe.
Wprawdzie jestem już po wertykulacji, ale patrząc na ceny wole kupić coś swojego teraz i niech czeka do jesieni. I tak jakiś kawałek jeszcze się znajdzie na wytestowanie nowego sprzętu. Jako, że jestem szczęśliwym posiadaczem już pięciu maszyn Stihl’a to tutaj nie może być inaczej :D. Wiec ta szósta raczej wiadomo jaka musi być - poszukuję opinii o modelu Stihl RL 540. Oczywiście jak ktoś ma coś równie dobrego i sądzi, że dany producent byłby lepszy to niech pisze, ale argumenty mile widziane. Brałem pod uwagę Weibanga, ten mniejszy model, ale cena trochę za wysoka i nie wykorzystam go w 100%. Ja chyba uparłem się już na Stihla jako miłośnik tej marki, ale czekam na dyskusję.
Pozdrawiam!

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Wertykulator STIHL RL 540

Post autor: mazmaciek » 11 kwie 2022, 6:26

Powiem Ci ze jak dla mnie ten stihl to sterta minusów. Po pierwsze w tej cenie kupisz już wertykulator z uchylnymi nożami, po drugie plastikowa obudowa, po trzecie napęd z silnika kosiarkowego poprzez dwa paski. Sam się zastanawiam nad wertykulatorem ale trochę szkoda mi kasy. Zobacz sobie jak mocowane są noże w weibangu. Wiem ze niektóre olej macki też tak mają

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Wertykulator STIHL RL 540

Post autor: Szymoon » 11 kwie 2022, 14:41

Powiem tak. Wertykulatory z uchylnymi nożami to wielkie maszyny, które mają 50cm i waga podchodzi pod 60kg. Ja takiego wielkiego sprzętu nie potrzebuje - szczególnie, że w pewnych miejscach mam nachylenie terenu 10°. Więc potrzebuje sprzętu możliwie jak najbardziej lekkiego. Stihl udowodnił, że potrafi robić plastikowe obudowy, gdyż ponad połowa kosiarek tego producenta jest z plastiku i nic się z nim nie dzieje. Oczywiście nazywam to plastikiem, ale nie jest to zwykły plastik jak w zabaweczce dla dzieci tylko specjalne tworzywo. Kolejna kwestia to w cenie maszyn z uchylnymi nożami za +/- 3000zl nie ma co oczekiwać super jakości obudowy z blachy… jeżeli weibang kosztuje wiele więcej. Ja wolę sprawdzonego Stihla(po konsultacji ze znajomym serwisantami), niż dziadowskiego worlda z uchylnymi nożami, bo w nim to powodzenia w szukaniu części zamiennych. Oraz w Stihlu mam silnik Kohlera na żeliwnej tulei cylindra i maksymalnym kącie pracy (przy maksymalnym stanie oleju) 20° - bo tak jest napisane w instrukcji.
Ja już jestem po zakupie. Wiec życzcie mi bezawaryjnej pracy :) i potem dam jeszcze znać jak to chodzi.

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Wertykulator STIHL RL 540

Post autor: Szymoon » 21 kwie 2022, 22:03

Czasem wstawiacie zdjęcia swoich sprzętów to i ja się pochwale. Maszynka już czeka na weekend. A pierwsze wizualne wrażenie bardzo pozytywne. :D :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ