Budżetowy, nowy quad przeprawowy do jazdy rekreacyjnej, jaki?

Moderator: Moderatorzy

cezar76
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 02 mar 2021, 19:53
Imię: Bartosz

Budżetowy, nowy quad przeprawowy do jazdy rekreacyjnej, jaki?

Post autor: cezar76 » 09 sty 2022, 17:31

Czołem koledzy.
Zamarzył mi się quad. Nie mam zacięcia do jazdy offroadowej, więc pojazd będzie raczej wykorzystywany do spokojniej jazdy rekreacyjnej, wycieczkowej, ot, aby przejechać się kawałek do lasu na wycieczkę, czy na grzyby oraz do jazdy po podwórku. Myślę o pojemności silnika ok 200cc. Pojazd powinien uciągnąć moje 113kg wagi (no, może 115 :lol: ). Być może będzie pomagał na podwórku przy odśnieżaniu, czy ciągnięciu przyczepki ogrodowej. Nie musi mieć homologacji drogowej. Poruszać się nim mają również dzieci, 9 lat i 140cm wzrostu oraz 7 lat i ok 125 cm wzrostu.
Budżet jaki chcę przeznaczyć to ok 10 tyś PLN. Wiem, że to niedużo, więc zapewne będę musiał go zwiększyć do 14 tyś. Quad musi być nowy, ponieważ nie czuję się na siłach w zakupie używanej maszyny. Chciałbym też, aby jeździł bezawaryjnie, bo nie chciałbym pod nim leżeć po każdej jeździe. Powinien sprawiać frajdę i nie być zgryzotą.
Dostępność quadów, tak jak i traktorków, jest obecnie mocno ograniczona, więc ciężko coś znaleźć.
Wstępnie podoba mi się Linhai 200 2x4 SR. Jednak nie da rady go obecnie znaleźć. Dostępny jest Linhai 150, lub 300. Ten większy jest poza budżetem. Poza tym byłby raczej za duży dla moich dzieciaków.
Podoba mi się również Kayo AU 200. Ten model jest dostępny. Kosztuje w górnej granicy budżetu, ale ma homologację drogową.

Jakie macie zdanie na temat tego typu maszyn? Może ktoś z was użytkuje taki sprzęt i podzieli się opinią? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

ODPOWIEDZ