Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Moderator: Moderatorzy

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 09 gru 2021, 11:33

Planuje kupić małego Japończyka(traktorek nie dziecko) napęd 4x4 do 20tys(pasowało by glebogryzarka w komplecie) i najlepiej 16km lub więcej. Czy wystarczy na to kasy? Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego ciągnika? Jakie marki brać pod uwagę? A może ktoś ma na sprzedaż (najlepiej z okolic podkarpacia, małopolski, świętokrzyskie)?

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: ryszard990 » 09 gru 2021, 13:25

Jak chcesz polecam jakiś traktorek kubota gt 19 lub coś podobnego lub yamara też bardzo dobre ciagniczki tylko jest jedno ale tej kasy masz trochę za mało. Przydało by Ci się coś z 26 tyś i można kupić naprawdę coś dobrego. Musisz sparawdzic czy nie ma wycieków jak pali czy z tyłu na zwolnicach nie ma wycieków czy nic nie strzela na wstecznym na skręconych kołach, Lub weź najlepiej kogoś kto się zna trochę na tym

pitero36
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:49
Imię: Piotrek

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: pitero36 » 09 gru 2021, 16:50

I sprawdzić jeszcze napęd na przód czy jest rozłączny bo potem problem z oponami, zużywają się na twardej nawierzchni typu kostka ,asfalt.

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: ryszard990 » 09 gru 2021, 17:17

pitero36 pisze:
09 gru 2021, 16:50
I sprawdzić jeszcze napęd na przód czy jest rozłączny bo potem problem z oponami, zużywają się na twardej nawierzchni typu kostka ,asfalt.
Tak jest kolego zapomniałem o tym dodać masz rację. Ale najlepiej niech sobie zabierze kogoś kto się zna

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 01 sty 2022, 13:36

Niestety budżet jest jaki jest . Koło mnie to nie widziałem nikogo kto by posiadał taki traktorek. Więc muszę sam wybrać ,byle na minę nie wejść. Niektórzy handlarze dają gwarancję ale czy ją respektują bo opinie różne. Może ktoś kupował gdzieś i poleci sprzedawce

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 01 sty 2022, 14:23

Powiem ci kolego, że jeśli nie masz w pobliżu swojego zamieszkania dużego importera czy sprzedawcy takich ciągników, który dysponuje też serwisem takich sprzętów, to daj sobie spokój z kupnem takiego ciągnika, bo nie będziesz mógł dostać części do tego, ani nie będzie miał ci tego kto naprawić, to się tylko tak mówi, że to takie proste maszyny i każdy je naprawi, guzik prawda, po pierwsze części dostać jest ciężko na co skarżą się użytkownicy, a po drugie jak są to ceny są dużo wyższe niż do naszych polskich ursusów, kupisz taki ciągnik i jak nie masz kogoś w pobliżu kto to ogarnia to będziesz wozić na lawecie i bujać się z tym po Polsce. Za 20 tyś nie kupisz nawet 20-konnego ciągnika, tym bardziej z glebogryzarką. Też chciałem kupić taki traktorek, ale ceny bardzo wzrosły w ostatnim czasie i dzisiaj za dobry 20-konny traktorek od uczciwego sprzedawcy trzeba dać 30 tysięcy co jest kpiną, dlatego zrezygnowałem z japończyka i kupiłem naszego polskiego ursusa c330m, części tanie i przede wszystkim łatwo dostępne. , poza tym mogę legalnie jeździć po drodze. Jeśli chcesz się upierać przy japońcu to radzę ci kupić od dużego importera który da ci gwarancje, i zapewni dostęp do części, na podkarpaciu masz dużego sprzedawcę w Rzeszowie bodajże traktor.com.pl, ale tam ceny też są ładne.. Ogólnie podrożały ponoć bardzo przez to, że zdrożał transport morski.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Luzak
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:35

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Luzak » 01 sty 2022, 15:35

Kamilos ma rację - sam jestem użytkownikiem japończyka, ale nowego. Zdecydowałem się na nowego bo części łatwiej dostać i serwis w razie co pomoże bo ja jestem zielony w te klocki.. Przy starych japończykach, które nawiasem mówiąc są moim zdaniem świetne (30 letnie sprzęty potrafią mieć zaawansowane rozwiązania, które znajdziesz dopiero w dużych sprzętach; ergonomia; zwrotność; jakość wykonania) trzeba się nastawić, że albo sam będziesz przy nim robić albo będzie Ci ciężko znaleźć kogoś kto się na tych sprzętach zna. Jest forum, które specjalizuje się w tego typu tematach i jest tam kilku oblatanych w tym temacie kolegów.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 01 sty 2022, 19:26

No właśnie 30-letnie sprzęty, a ceny mają takie, że opłaca się tak naprawdę bardziej kupić nowy niż 20-30-letni, rozwiązania mają fajne, i elektronika niestety też jest, różne komputerki, które dostać graniczy z cudem, a jak są to ceny w tysiącach..
Te sprzęty mają swoje lata i nie będzie tak, że kupisz i nic przy nich nie będziesz robić, same katalogi, instrukcje ciężko znaleźć chociażby w języku angielskim, dane jakie luzy ustawić na zaworach, to wszystko jest mega istotne, a takich informacji po prostu nie ma, lub ciężko do nich dotrzeć. Gdyby były tańsze to bym się zdecydował, a tak jak ja mam zapłacić 35-40 tysięcy za traktorek o mocy 25 koni i jeszcze tak ryzykować, że nie będzie miał mi kto tego naprawić albo będę miesiącami czekał za częściami, to dziękuje, jedyna opcja to jak ktoś ma blisko importera który zapewni części, serwis i gwarancję na mechanikę, ale to wtedy trzeba liczyć, że nie będzie tanio, te traktorki mają rację bytu dla firm, bo wtedy kupujesz bez podatku i masz trochę taniej, i jak masz na niego robotę to się zwróci, prywatnie mało kto to kupuje, widać po ogłoszeniach, że wszędzie ceny netto podają. Fakt forum jest z tymi traktorkami, ale wiadomo, że jak coś siądzie to nikt nam tego na odległość nie naprawi. A niestety miesjcowi mechanicy zazwyczaj dobrze znają rodzime ciagniki, a takich egzotycznych nie chcą robić i wtedy pozostaje laweta i zwiedzanie Polski..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 01 sty 2022, 20:17

A więc może zacznę od początku. Zastanawiałem się nad większym ciągnikiem ale niestety uprawa mnie nie puszcza (mam posadzone truskawki i np.30 nie wjedzie bo już próbowałem), myślałem też o t25 ale to też podobny rozmiar (chyba). Myślałem też o tv521 Lub tz4k14ale to starocie a odrestaurowany to cena podobna. Jest serwis kuboty ale nawet nie pytałem po ile takie chodzą (stoi tam parę na placu jeszcze w folii). Szerokość jaka by mnie interesowała to 100-115max po zewnątrz opon (raz wynająłem gościa z takim Mitsubishi 165 czy jakoś tak). Wiem, mogę trafić na minę albo i nie. Ciapki nie wchodzą w grę . Do tej pory obrabialem ciągnikiem jednoosiowym ale trochę mi ogródek rozrósł i nie daje rady.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 01 sty 2022, 20:54

W c330 jest możliwość zmiany rozstawu kół tak by mógł wjechać w międzyrzędzie, t25 chyba też, na serwis kuboty typowy nie licz, bo oni się nie zajmują sprzętami z tzw gray marketu czyli importowanych z japonii , bo nie mają dostępu do katalogów itd.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 01 sty 2022, 21:54

Na to nie liczę, chciałem sprawdzić ceny nowego.. 😵. T25,330 przerabiałem temat zostaje łamaniec albo japońskie. Są jeszcze Białoruskie(czy bardziej chińskie) ale opini 0 . Pisałem to musi być wąskie żeby okraczyc rządek ,sadzone mam ręcznie to i miejscami rozmiar różny

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 02 sty 2022, 15:38

To musisz dołożyć do swojego budżetu trochę, żeby kupić coś zadbanego, za 25 tyś już coś sensownego znajdziesz, ale tak jak mówiłem kupuj od dużego importera, nie łaszcz się na tańszych sprzedawców, bo potem się zostaniesz sam z maszyną w razie problemów, a duży sprzedawca jak jesteś jego klientem zapewni ci części i pomoc serwisową. Powodzenia.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Luzak
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:35

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Luzak » 02 sty 2022, 15:45

kolo pisze:
01 sty 2022, 21:54
Na to nie liczę, chciałem sprawdzić ceny nowego.. 😵. T25,330 przerabiałem temat zostaje łamaniec albo japońskie. Są jeszcze Białoruskie(czy bardziej chińskie) ale opini 0 . Pisałem to musi być wąskie żeby okraczyc rządek ,sadzone mam ręcznie to i miejscami rozmiar różny
Jezeli nie czujesz się na siłach sam sprawdzić taki sprzęt przed zakupem to wesprzyj sie kimś kto takie sprzęty zna. W japończykach niejednego "mechaniora" zaskakują zastosowane rozwiązania. Moja współczesna Kubota wygląda jak ubogi krewny niektórych 20letnich traktorków.

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 03 sty 2022, 18:15

Dlatego Kuboty najdroższe. Mam gościa co robi w komunalce i jeździ różnymi powozami. Dobre i to . Mam do obejrzenia jeden ale ma zmieniony silnik (ciągnik podobno sprawny jeżdżący) tylko wygląd taki sobie bo silnik wystaje z maski.

partner
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:58
Imię: Piotr

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: partner » 13 sty 2022, 12:57

Sam oglądałem Iseki na giełdzie 15kola ceni 1L D / nie wygląda zbyt świeżo ale działa / ma że 20km pewnie

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 18 sty 2022, 15:27

Części Panowie, części, to jest ważne, żeby mieć się gdzie zaopatrywać w nie, bo co z tego, że kupisz traktorek za 15 tyś od jakiegoś handlarza, a potem jak coś nawali to jesteś w czarnej du*** . A to nie jest ursus, że w każdym sklepie dostaniesz, do nich oprócz filtrów, których też trzeba szukać nie ma nic w sklepach, także podstawa to kupić tam gdzie nam zapewnią dostęp do części i serwis.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

partner
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:58
Imię: Piotr

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: partner » 18 sty 2022, 17:08

Myślę że niewielu użytkowników tych maszyn ma sklep i serwis pod nosem

mariuszkowal861
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwie 2021, 13:32
Imię: Mariusz

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: mariuszkowal861 » 19 sty 2022, 7:52

Problem z japońskimi traktorkami jest taki że dostępność części to jakaś masakra. Swego czasu chciałem kupić taki sprzęt to jak się dowiadywałem z różnych źródeł można importować z Japonii ale czas oczekiwania 2 miesiące. W zimie pół biedy jak coś padnie bo traktor i tak stoi większość czasu ale w sezonie coś padnie i nagle nie masz czym robić.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 19 sty 2022, 15:15

Dokładnie, ja też planowałem i długo rozważałem zakup, ale niestety słaba dostępność części i brak kogokolwiek w okolicy kto ma pojęcie o tych sprzętach zmusiło mnie do rezygnacji z zakupu, sytuacja wygląda tak, że handlarze którzy sprowadzają tego mało nie mają praktycznie żadnego zaplecza z częściami, ściągają na handel i tyle, ale za to mają niższą cenę niż tacy duży importerzy, którzy mają części, nowe i używane, dają też gwrancję roczną na mechanikę i gwarancje dostępu do części, ale za to cena jest +10-15tyś więcej, tak to wygląda, ceny części nowych też nie są tanie, dajmy na to taka pompa wody potrafi kosztować 700zł wzwyż, a do polskiego ursusa 170zł. Gorzej wygląda sytuacja z częściami takimi jak jakaś elektronika, ceny w tysiącach, a czekać trzeba kilka miesięcy, dlatego odradzam zakup jeśli nie macie blisko jakiegoś dużego importera, bo naprawdę można się przejechać na takim zakupie, a ceny tych traktorków już teraz to jest jakiś kosmos, za 20 koni w ładnym stanie 30 tyś z przednim napędem, dodatkowo cały czas drożeje fracht morski więc można się spodziewać, że będzie tylko drożej.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 20 sty 2022, 14:48

Kupiłem iseki landhope 155 mimo że tutaj nie wielu zwolenników

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 20 sty 2022, 17:20

Wstaw zdjęcia i powiedz ile dałeś i gdzie kupiłeś jak nie tajemnica, 15,5 konia to trochę mało jak na taki traktorek, ale może jakoś ci wystarczy..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 22 sty 2022, 8:48

Żadna tajemnica. 15tys. dałem. Wygląda na nie skatowany , plomby jeszcze są. Minusem była nieszczelna pompa wody (kupiłem, wymieniłem) ale to uczciwy handlarz powiedział (bo byłem już późno a nocą ciężko coś dokładnie sprawdzić). Blacha dość ładna. Ktoś coś wylał na maskę i farba zeszła częściowo. Sprey i już elegancki jest
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 22 sty 2022, 8:52

Szukałem trochę mocniejszych ale ceny mnie przerosły. Założyłem tuż kat1. Tylko jeszcze osprzętu nie mam

Luzak
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:35

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Luzak » 22 sty 2022, 14:35

Gratulacje. Fajny sprzęcik. Teraz tylko maszyny i będzie robota iść.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: Kamilos » 22 sty 2022, 16:42

No wygląda ładnie, miejmy nadzieję, że będzie służyć, jak na moje potrzeby to by był za mały traktorek, japońskie konstrukcje są udane więc jak jest nie wytłuczony to powinien służyć.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 23 sty 2022, 0:48

Pierwszy sprzęt (tylko bez hejtu) z tego co znalazłem w garażu . Próby z zawiesiem 3 punktowym. Choć to prowizorka ale podobno takie służą najlepiej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

partner
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:58
Imię: Piotr

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: partner » 26 sty 2022, 12:59

Jaka jest pój.silnika bo chyba ta mniejsza kolo 600?

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: mazmaciek » 26 sty 2022, 22:18

czymś takim jeździłem ze 20 lat temu w sadzie w Holandii.
klekotało to całymi dniami, a jak w błocie stawało z gruszkami to dwie osoby n a maskę i szło jak burza

partner
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:58
Imię: Piotr

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: partner » 28 sty 2022, 21:29

Dlatego ma dużo większy prorektor na kołach bo to lekkie jest .

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: kolo » 28 sty 2022, 23:43

Pojemność 900(na bloku wybitne). Dziś nowy (stary) nabytek przyszedł. Myślę że i mój będzie sobie klekotał bez nadmiernego dokładni a
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mariuszkowal861
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwie 2021, 13:32
Imię: Mariusz

Re: Ciągnik japoński 4x4 -jaki?

Post autor: mariuszkowal861 » 29 sty 2022, 17:38

Silnik w sam raz na taki traktor, zwłaszcza że jednolitrowe silniki teraz wkładają do samochodów...

ODPOWIEDZ