Akumulatorowe nożyce do trawy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Akumulatorowe nożyce do trawy

Post autor: Tornado » 18 cze 2021, 14:51

Chciałbym zakupić takie "coś" jak w temacie. Wymogi to mała waga, dobre noże, dobry/wytrzymały aku, wygodne w użyciu. Temat dla mnie obcy, zatem proszę o podpowiedzi.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Akumulatorowe nożyce do trawy

Post autor: m1strzunio » 08 lip 2021, 22:09

Ja mam z Lidla. Aku trochę słaby, szkoda że nie mają nic na baterie 20V. Wtedy pod inne sprzęty by pasowało. Plus taki, że te nożyce są w wersji z długą rączka więc jak jest więcej koszenia to nie trzeba jechać na kolanach godzinę.

Czy są dobre? Koszą trawę więc w tej cenie nie ma co narzekać.

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Akumulatorowe nożyce do trawy

Post autor: Szymoon » 09 lip 2021, 0:18

Żadnych wytworów z castoramy!!!. Kupiłem jakiś czas temu, dobrze naostrzone, ale co z tego jak nie mają noże odpowiedniego docisku… Noże zamiast trawę ściąć to ją zgniatają. Kup sobie jakieś markowe.

pawlik_pawlik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 05 maja 2019, 0:28
Imię: Paweł

Re: Akumulatorowe nożyce do trawy

Post autor: pawlik_pawlik » 09 lip 2021, 15:44

Mam te z Lidla i jest to zabawka po kilku użyciach leży w kącie
Kupiłem z makity , chciałem żeby pasował Aku od wkrętarek. Samo body kosztowało przyzwoicie i polecam taki sposób doboru sprzętu.po co nam nty Aku pasujący tylko do jednego urządzenia.pracuje bez problemu akumulator trzyma długo no ale nie jest to kosa spalinowa i to cięcie jest dość powolne, choć mocy starcza, ostrza się nie zatrzymują ale chyba wszystkie tak mają

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Akumulatorowe nożyce do trawy

Post autor: Tornado » 09 lip 2021, 19:44

Kupiłem w Lidlu za 80 zeta taką zabawkę. Szału nie ma, ale coś tam wokół obrzeża przytnie.. Liczę się z tym, iż czeka mnie solidniejszy zakup..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Akumulatorowe nożyce do trawy

Post autor: rysium » 09 lip 2021, 21:00

Szymoon pisze:
09 lip 2021, 0:18
Żadnych wytworów z castoramy!!!.
Parę lat temu kupiłem w Castoramie nożyce do trawy Bosh'a. W skład zestawu wchodził drugie ostrze - takie króciutkie nożyce do żywopłotu. Akumulator nie jest na godziny pracy, ale na przystrzganie trawy dookoła azalii i innych młodych nasadzeń w zupełności wystarczy.
Gdzieś znalazłem patent, że najlepszym smarem (i zdrowym dla roślin) jest FluidFilm. Z powodzeniem od wielu lat stosuję go również w elektrycznych nożycach do żywopłotu - zero problemów. Przy okazji zbaczając z tematu, Fluid Film jest super do smarowania zawiasów w bramkach, zamków czy kłódek rdzewiejących na deszczu.
Pozdrawiam,

Rys

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Akumulatorowe nożyce do trawy

Post autor: Szymoon » 10 lip 2021, 0:03

Bosch to co innego przecież, miałem na myśli wytwór castoramy czyli mac allister. Kosiarkę mam i jestem zadowolony, ale nożyce są kiepskie…

ODPOWIEDZ