Odkurzacz do Liści

Moderator: Moderatorzy

natix
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2019, 13:37
Imię: natalia

Odkurzacz do Liści

Post autor: natix » 11 wrz 2020, 19:44

WItajcie,
Jaki odkurzacz do liści polecicie z obecnie będących w sprzedaży. Sprzęt ma być dobrej jakości i w cenie przystępnej jak na ten typ urządzenia.
Dziękuję za pomoc.

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Odkurzacz do Liści

Post autor: JGO » 11 wrz 2020, 20:28

Mam. Ryobi. 2w1. Albo odkurzacz albo dmuchawa. Chodzi u mnie od 4 sezonów i jestem zadowolony.
https://www.megaobrabiarki.pl/ryobi-odk ... 15111.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odkurzacz do Liści

Post autor: Troku » 11 wrz 2020, 20:58

Mam na wypożyczalni dmuchawo - odkurzacz Cedrus DM03 i sprawuje się znakomicie https://cedrus.com.pl/dmuchawa-odkurzac ... s-dm03-2w1
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

HenryK3
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2017, 2:11
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odkurzacz do Liści

Post autor: HenryK3 » 11 wrz 2020, 23:16

Zanim kupisz to pożycz i sprawdź czy odkurzacz się sprawdzi.
Moim zdaniem odkurzacz do liści to wielkie nieporozumienie, przez łopatki turbiny zasysa liście wraz z kamieniami a to co wessie nosisz w rękach lub na plecach. Do zbierania liści wolę kosiarkę z koszem z tkaniny (bo mniej kurzy).
Dmuchawa elektryczna może być przydatna jak chcemy po cichu przedmuchać liście i śmieci do sąsiada i mamy przedłużacz. Spalinowa jest głośniejsza i nie ma kabla, świetna do zdmuchiwania pokosu z autostrad i pasów ruchu.
Przemyśl co potrzebujesz a później wybierz producenta i model.
Nie wiemy ile masz hektarów i czego oczekujesz od urządzenia, w moim przypadku przydomowego ogrodu sprawniej się zbiera liści tradycyjnymi grabkami do brązowego worka lub do kosza za 20 zeta. Albo kosiarka z koszem.
Pozdrawiam

grabers
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:46
Imię: Marek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Odkurzacz do Liści

Post autor: grabers » 12 wrz 2020, 8:51

Ja też mam Ryobi ten co Kolega JGO. Teraz jest 3 sezon. Cena nie wysoka ale daje rady.Mam trochę jabłonek, brzoskwiń itp, za płotem trochę liściastych i iglastych. Na zdjęciu widać jaki teren jest do obrobienia, szczególnie jesienią. Sprzęt nie chodzi za rewelacyjnie (kultura pracy silnika ale bezawaryjny jak na razie) i na taki teren jak mój lepszy byłby chyba plecakowy. Na moim obszarze raczej nie porywam się na odkurzanie bo bym się zarąbał. Próbowałem raz ale troszkę go przypchałem liśćmi. Kupiłem raczej z myślą o dmuchaniu i w tym sprawdza się jak najbardziej. Liście dmucham na wałek a później zbieram traktorkiem do kosza i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Dmucham: liście, chodniki wkoło domu oraz plac przed domem, pajęczyny przy domu, kratki korytka spustu wody deszczówki( zalegający piasek wyrzuci i korytka czyste nie trzeba rozbierać), garaże ( super sprawa pozamiatany garaż w 10 sekund), śnieg zimą ale tylko taki puszysty lekki kiedy pada w mroźny dzień. Zimą troszkę tępo pracuje i wydaje mi się że chyba gaźnik raczej ma nastawy letnie i nie lubi zimnego powietrza. Jak na razie bezawaryjnie a mam do ogarnięcia z 20-30 arów. Minusem jest to że trzeba trzymać i waga rośnie z każdą minutą. Przy funkcji odkurzacza faktycznie może zabrać kamienie itp i się zepsuć. Ja nie mam sąsiada to mam gdzie przedmuchiwać odpady zielone więc u mnie sprawa jest o tyle dobra że nie muszę wszystkiego zbierać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ