co wybrać: używany Karcher HD czy nowy K7 lub Nilfisk lub Stiga HPS

Moderator: Moderatorzy

Zaklinacz
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2019, 10:40
Imię: Piotr

co wybrać: używany Karcher HD czy nowy K7 lub Nilfisk lub Stiga HPS

Post autor: Zaklinacz » 29 lip 2020, 10:08

Cześć. Mam do mycia trochę bruku i odświeżenie tynku na domu. Zastanawiam się co wybrać. Używane po regeneracji Karcher HD lub Kranzle albo nowego Karchera K7 lub Nilfisk czy Stiga HPS 650. Są w cenie zbliżonej - około 2200. Pytam dlatego, ponieważ mój obecny Karcher K5 "przypadkowo :D " przemazł i po drogiej naprawie w serwisie (we Włocławku) to sprzęt który ledwo zipie. Czuję się oszukany ale cóż moja strata. Proszę kolegów o radę.

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: co wybrać: używany Karcher HD czy nowy K7 lub Nilfisk lub Stiga HPS

Post autor: grzechu913 » 29 lip 2020, 10:46

Kranzle dobra firma,pompy mosiezbe ,tak jak w karcher hd. Kwestia jak byla przeprowadzona ta regeneravja . K7 ma pompe aluminiowa,z tego co kiedys czytalem,i ogolnie bardziej zbajerowana jest,lanca sterowana elektrycznie itp. W sklepie nie polecali k7 ,ale wiadomo,osprzetu w tej cenie wiecej niz w drozszym hd. Niestety ,w hd musisz sie ratowac przejsciowkami do osprzetu,bo jest drogi. A jest tam system easy lock,raz przekrecasz i trzyma,a tanszy osprzet jest na powiedzmy gwint m22x1,5. Wiec kupisz taki adapter i np pianownice masz za 120 z adapterem ,a nie orginal za ok 350zl. Ale to takie niuanse hehe.
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: co wybrać: używany Karcher HD czy nowy K7 lub Nilfisk lub Stiga HPS

Post autor: elkrecik » 29 lip 2020, 12:03

Od kilkunastu lat mam K 7.85. Jedyna awaria to cewka która została usunięta w serwisie. Serwisant podczas rozmowy przyznał że to jedna z ostatnich myjek K7 którą poleca i która warto naprawiać. Te "współczesne" to niestety wg niego są za bardzo właśnie przekombinowane...

Zaklinacz
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2019, 10:40
Imię: Piotr

Re: co wybrać: używany Karcher HD czy nowy K7 lub Nilfisk lub Stiga HPS

Post autor: Zaklinacz » 30 lip 2020, 19:36

Czyli kręcimy się jednak przy myjkach Karchera. Rozumiem że te inne wymienione choć nie tanie, bo to topowe modele, to raczej zabawki. O osprzęcie myślałem bo kolega na czacie polecił końcówkę turbo, bardzo wydajną i świetnie działającą. Ma może ktoś taką?

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: co wybrać: używany Karcher HD czy nowy K7 lub Nilfisk lub Stiga HPS

Post autor: grzechu913 » 30 lip 2020, 20:12

Taka mam,wiec ja wkleilem,ja jestem mega zadowolony,z myjki i tej turbo dyszy. Mam troche kostki kolo domu ,z tarasem bedzie z 450m2,a opaski w kolo domu mam z drobnego kruszywa,granitowego Ta dysza idealnie sobie rafzi z tymi kamyczkami,robi taki lej w srodku,jakby wysysal brud. Oczyeiscie,kamyczki na miejscu. Na zwyklej dyszy,plaski strumien,wywala te kamienie na trawe. Pisze o swoich odczuciach,i nie reklamuje jakos sprzetu,bo nie mam w tym interesu. Nad kranzle tez myslalem. Tu brakuje do pelni szczescia tego zwijaka na wąż ,ale zwijam na tako uchwyt z zatrzaskiem ,wiec luz,a 1000 w kieszeni.
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

ODPOWIEDZ