Stihl HS 45 regulacja obrotow / gaznika

Moderator: Moderatorzy

Szef
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 16 kwie 2018, 20:58
Imię: Paweł

Stihl HS 45 regulacja obrotow / gaznika

Post autor: Szef » 19 lip 2018, 18:08

Cześć
Potrzebuję podpowiedzi w sprawie regulacji obrotów w moich spalinowych nożycach do żywopłotu
Silnik po dotarciu, filtr wyczyszczony, szczelina na swiecy ustawiona na 0,5, świeża mieszanka, prowadnica założona, gażnik 2Mix (chyba z czarnymi ogranicznikami)
W-g instrukcji śrubę L przękręca się do oporu w prawo po czym cofa o 3/4, śrubę H przekręca się do oporu w lewo.
Do pomiaru obrotów używam miernika indukcyjnego/zbliżeniowego Stihl EDT9

Wolne i wysokie obroty ustawiam zgodnie z instrukcją. Za pomocą śruby LA ustawiam wolne obroty na 2800.
Wysokie obroty uzyskuje wówczas na poziomie 7000 ( sruba H do oporu w lewo) po czym spadają np 4500, rosną do 6000 i tak dalej, mimo że ze słuchu tego nie słychać


Gdy reguluje obroty za pomocą miernika ustawiam je w następujący sposób. Regulując srubą L znajduje punkt gdzie nozyce uzyskują najwyższe obroty, następnie reguluje wolne obroty śrubą LA do 2800. Śrubę H mam do oporu wykręconą. W takim ustawieniu nożyce wkręcają się do 8500 obr po czym jak wyżej spadają np 4500, rosną do 6000 i tak dalej, mimo że ze słuchu tego nie słychać. Nie ma również takiego jak by odcięcia obrotów jak w pilarce.

Któa regulacja jest prawidłowa? Czy przy pomocy obrotomierza robię to prawidłowo ?? Jakie są maksymalne obroty tych nożyc?? Czy ich charakterystyka pracy wynika z faktu że mają one przekładnie w celu wprawienia w ruch listwy tnącej ??

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Stihl HS 45 regulacja obrotow / gaznika

Post autor: jerzyk » 19 lip 2018, 19:45

wolne obroty powinny być na 2800 wysokie na 9500 na email mogę ci wysłać dtr
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Szef
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 16 kwie 2018, 20:58
Imię: Paweł

Re: Stihl HS 45 regulacja obrotow / gaznika

Post autor: Szef » 19 lip 2018, 21:52

Tylko nie idzie ich ustawic Nozyce zachowuja sie zupelnie inaczej niz pilarka.
Wedlug obrotomierza maksymalne obroty uzyskiwane sa tylko przez chwile po wcisnieciu gazu do oporu po czym spadaja.
O dziwo na sluch tego nie slychac ale mozliwe ze to przez szum listwy tnacej

Czy ja wogole.dobrze ustawiam obroty ??

ODPOWIEDZ