Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Kamilos » 04 lis 2017, 18:21

Witam, posiadam taki oto kompresor od niedawna jak na zdjęciu i po 2 miesiącach użytkowania, przepracował może z 1 godzinę przy spuszczaniu kondensatu pojawiła się korozja, Oczywiście zgodnie z instrukcją spuszczałem kondensat zawsze po pracy, (w instrukcji każą co tydzień). ale mimo to dzisiaj zauważyłem że woda leci w kolorze rdzy. Stąd moje pytanie czy da się jakoś zakonserwować zbiornik w jakiś spodób jakimś środkiem, czy ktoś z was słyszał o czymś takim, czy po prostu tak musi być i nie da się z tym nic zrobić oprócz regularnego spuszczania kondensatu ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Uli » 04 lis 2017, 18:38

Podobno sprawdzenie wielkości uszkodzeń stali wewnątrz zbiornika wymaga zawiezienia kompresora do serwisu przynajmniej raz na dwa lata.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Kamilos » 04 lis 2017, 18:43

No dobrze, tylko ja pytam o coś innego, czy znacie jakieś sposoby by opóźnić korozję zbiornika oprócz spuszczania kondensatu ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Uli » 04 lis 2017, 19:06

Kamil...jak widzisz budowę zbiornika, to także widzisz że nie można go w żaden sposób zabezpieczyć jeżeli nie zrobił tego producent...a opóźnić...jak?
nie wiem czy są jakieś środki żeby tam coś wlać, raczej nie, ale to też raczej nie pomoże, nawet jak zbiornik byłby malowany od środka to nie wiem jak by się farba zachowywała bo zbiornik pracuje i mogła by popękać i na niewiele by się to zdało. Może sprawdź filtr powietrza...może od niego by trzeba zacząć by nie przepuszczał wilgotnego powietrza do środka...może w tym temacie trzeba by czegoś poszukać.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Kamilos » 04 lis 2017, 19:19

Uli pisze:Kamil...jak widzisz budowę zbiornika, to także widzisz że nie można go w żaden sposób zabezpieczyć jeżeli nie zrobił tego producent...a opóźnić...jak?
nie wiem czy są jakieś środki żeby tam coś wlać, raczej nie, ale to też raczej nie pomoże, nawet jak zbiornik byłby malowany od środka to nie wiem jak by się farba zachowywała bo zbiornik pracuje i mogła by popękać i na niewiele by się to zdało. Może sprawdź filtr powietrza...może od niego by trzeba zacząć by nie przepuszczał wilgotnego powietrza do środka...może w tym temacie trzeba by czegoś poszukać.


No ja nie wiem, dlatego pytam, bo może ktoś ma jakieś patenty, a co do filtra, to w zasysanym powietrzu jest wilgoć i nie ma takiego filtra, który by ją zatrzymał, a druga sprawa różnica temperatur również powoduje skraplanie się wody, sprężone powietrze, które ma dużo wyższą temp niż temp otoczenia trafia do zimnego zbiornika i tworzy się skroplina. Podejrzewam, że nic się nie da zrobić oprócz spuszczania regularnie wody, ale jak ktoś ma jakiś patent pomysł to niech napiszę..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Troku » 04 lis 2017, 19:41

Każdy dobry kompresor na dole zbiornika ma kranik do spuszczania wody, nie stosuje się specjalnych substancji do konserwacji zbiornika od środka. Mo ma 20 lat i jak na razie nie przerdzewiał a ma co robić.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Rumcajs » 04 lis 2017, 19:55

Tanie kompresory są zbudowane ze zwykłej stali. Zakładam że nabija do 8bar czyli ścianka ma 6mm. Kompresory nazwijmy je "uznanych marek", są z blachy ocynkowanej. U mnie nie ma rudej. W naszym kraju jest tylko kilka firm produkujących kompresory. Jak się jej pozbyć? Nie da się niestety. Po zakończonej pracy proponuję spuszczać powietrze by woda nie zbierała się i zostawiać odkręcony zawór. Aby zapobiegać zbieraniu się wody można by zamontować oziębiacz powietrza, ale jest to wydatek dla Twoich potrzeb zbędny...

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Kamilos » 04 lis 2017, 19:58

No taki tani to on nie był, nabija do 10 bar.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Troku » 04 lis 2017, 20:00

Ja bym się na twoim miejscu Kamil nie przejmował się takimi rzeczami, kompresor to tylko maszyna ma wytrzymać X czasu i " następny proszę "
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Kompresor- ochrona zbiornika przed korozją

Post autor: Rumcajs » 04 lis 2017, 20:01

Czyli 9 mm blacha. Nie masz co się martwić, ze 20-30 lat da radę. Możesz przerobić filtr powietrza i zastosować przed nim filtr cyklonowy, nigdy nie próbowałem ale zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Z tym że taki filtr to wydatek od 500 wzwyż.

ODPOWIEDZ