Noże wertykulatora

Moderator: Moderatorzy

tomekkur
Stały bywalec
Posty: 147
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:44
Imię: Tomek

Noże wertykulatora

Post autor: tomekkur » 08 paź 2017, 18:42

Witam. W jaki sposob przebiega wymiana nozy wertykulatora? Jak rozpoznac czy wertykulator ma wymienne noze.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Noże wertykulatora

Post autor: Uli » 24 paź 2017, 22:07

Noże do wertykulatorów są montowane na wałku sześciokątnym lub czworokątnym, albo o innym przekroju, przeważnie musimy wymontować cały wałek z nożami z wertykulatora, od strony paska napędu demontujemy koło pasowe, łożysko i zsuwamy noże z wałka, między nożami montowane są podkładki dystansowe. Przy wertykulatorach z nożami uchylnymi, noże montowane są na wałku i można je zdemontować nie wyciągając całego wałka, a poprostu odkręcając je lub zdejmując zabezpieczenia.
Jak w tym przypadku poniżej mamy wertykulator z nożami stałymi, jak widać po skrajnych końcach wałka z nożami mamy w obudowie wycięte otwory a łożyska i koło pewnie pasowe umieszczone w jakichś plastikowych gniazdach gdzie od spodu jak widać przy tych otworach są zamocowane za pomocą śrub...wystarczy je odkręcić z jednej i przeciwnej strony i wyciągamy cały wałek z nożami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

mecho

Re: Noże wertykulatora

Post autor: mecho » 17 cze 2018, 21:19

Przyszły i już miałem na wałku .... ale nie tak szybko .... kręcę i coś słabo "chodzi" więc jeszcze łożysko do wymiany.

Celowo zamieszczam fotę z Kramp-em nie żeby reklamować ale mają dość duży wybór noży. Choć jak to z "molochami", żeby coś znaleźć. doradzić ... słabiutko. Wysłałem pierwszy email z rysunkiem zwymiarowanego noża i przyszła odpowiedź dość szybko i pytanie do jakiej to maszyny. Jak odpisałem że to wertykulator produkowany dawniej dla Nomi to odpisali że nie mają. Jednak nie dałem za wygraną bo maszyna odpukać mimo że elektryczna i już ma ponad 10 lat radzi sobie na moich 1500 m2 świetnie. Poszperałem w ich zasobach i zamówiłem jeden na próbę i co ... BINGO. Zamówiłem więc kolejne 12 szt. Można kupić w punktach GRENE dość gęsto rozsianych po kraju.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mecho

Re: Noże wertykulatora

Post autor: mecho » 17 cze 2018, 21:28

Jak ktoś ma podobną maszynę z wałkiem na kwadrat 18 mm to ten model https://www.kramp.com/shop-pl/pl/436097 ... ulatora+UV od Wolf-Garten pasuje. Trzeba jeszcze ewentualnie popatrzeć na długość noża. KRAMP w katalogu podaje tylko średnicę wew 20 mm i to się też zgadza. Zamieszczam foty może komuś się przyda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mecho

Re: Noże wertykulatora

Post autor: mecho » 20 cze 2018, 20:49

Wszystko na swoim miejscu. Nowe łożyska tym razem w osłonie gumowej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Noże wertykulatora

Post autor: ogórek » 23 lip 2018, 12:50

noze
Obrazek

ODPOWIEDZ