Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Kusiu » 27 wrz 2017, 8:29

Witam wszystkich ;)
stoję przed kupnem wkrętarki, akumulatorowych nie chce (nie jestem jakoś do nich przekonany :roll: ) budżet oscyluję w okolicach 600zł i myślę nad Makitą FS2700, czy to dobry wybór, czy znajdę coś lepszego..? Ma ona służyć głównie do jakiś tam prac w domu, żadna przemysłówka :) Jeśli ktoś ma jakąś godną polecenia, lub wie coś więcej o tym modelu Makity bardzo proszę o dwa słowa.. :)
Małe porównanie do nie dużo tańszej TD0101F.

- https://www.youtube.com/watch?v=ywuA_xRcvuM

Piurko

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Piurko » 27 wrz 2017, 14:10

Kusiu. .. pierwsze co mi się nasuwa na myśl. ... to po co Ci wkrętarka z kablem do domowego użytku ..?
Osobiście niewyobrażam sobie pracy wkrętarką z kablem .... mając 2x aku pracujesz na luziku. ..
Jeśli chodzi o model , który podałeś ... nie pomogę bo nie wiem .... ale do sporadycznej pracy ...każda będzie dobra .

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Kamilos » 27 wrz 2017, 15:28

Dokładnie tak jak mówi Piurko, jeśli wkrętarka to tylko akumulatorowa.. Wygoda bez kabla, wszędzie idziesz i robisz..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Uli » 27 wrz 2017, 16:23

Też jestem tego zdania...wkrętarka aku. wywiercisz, dokręcisz wkręta, w kablach się nie plączesz a i nawet modele teraz są dostępne z udarem gdybyś w betonie chciał coś wiertnąć...tylko jak już to minimum jej moc to 20V .
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Toma » 27 wrz 2017, 16:30

Bo nie..Uli ! kto jak kto , ale Tyyyy ? W jakich jednostach podajemy moc ? :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Uli » 27 wrz 2017, 16:34

Tosz piszę o sprzęcie akumulatorowym i podałem V (volt) o co choo? a niby w jakiej jednostce mam podać?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Piurko » 27 wrz 2017, 16:35

Czepiasz się. .... przecież wiesz , że przy aku mowa jest o napieciu.... :P

Piurko

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Piurko » 27 wrz 2017, 16:36

Moc... waty kilo......

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Uli » 27 wrz 2017, 16:45

Moc wkrętarki

Moc
Moc wpływa nie tylko na długość pracy bez przegrzania, ale także rodzaje materiałów, z jakimi można pracować. Dotyczy to w szczególności szczególnego rodzaju narzędzi: wiertarko-wkrętarek. Im wyższa mocy, tym w twardszym materiale można wiercić.
Napięcie
Wybór wkrętarki o określonym napięciu powinien być uzależniony od sposobu jej wykorzystania. Wpływa na moc urządzenia. Oznacza to, że wkrętarki o napięciu:
3.6 do 4.8 V – sprawdzą się przy skręcaniu mebli czy sprzętu AGD, tym bardziej, że większość z nich ma już nawiercone odpowiednie otwory.
6.5 do 10 V – sprawdzą się przy okazjonalnych, mało wymagających pracach remontowych czy przy majsterkowaniu, gdzie nie jest potrzebna duża moc.
9.6 do 14 V – sprawdzą się przy częstszych i intensywniejszych pracach. Jeśli jest to wiertarko-wkrętarka, umożliwi ona wiercenie otworów w różnych materiałach. W tego typu modelach spotyka się również biegi, które pozwalają na dostosowanie mocy do wykonywanych prac.
18 V i więcej – są to urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów, bardzo często wyposażone w mechanizm udarowy pozwalający na wiercenie otworów w murach.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kusiu
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 20 sie 2017, 11:11
Imię: Kusiu

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Kusiu » 28 wrz 2017, 8:37

Nie wiem czemu ale jeśli chodzi o akumulatorową mam wrażenie że szybko trafi szla* baterie, sądzę że sieciowa będzie dużo mocniejsza, nie wiem może to tylko moje wrażenie i akumulatorowe dzisiaj nie są takie złe.. Jeśli ktoś ma jakiś konkretny model jeśli nie sieciowej to akumulatorowej proszę o podanie lub jeśli może jakiś polecić.. Nie wiem co jest teraz dobrego z nowych modeli i jaka firma ma największe zaufanie u was..

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Dobór wkrętarki (makita FS2700)

Post autor: Uli » 28 wrz 2017, 11:00

Ja używam Hilti SFC-22A...kupiłem używaną, i powiem 3 rok już ją mam i nie zawiodła, po kupnie rozebrałem na części pierwsze, obejrzałem jej stan, wyczyściłem, nasmarowałem, akumulatory wymienione na nowe ...powiem że nie idzie jej w rękach zatrzymać, na zimę trzymać w ciepłym miejscu ze względu na akumulatory i tyle.

DANE TECHNICZNE

Napięcie znamionowe 22 V (VOLT) :roll: Dokładnie to 21,6V
Liczba biegów 2
Prędkość obrotowa Bieg 1: 600 obr./min; Bieg 2: 1800 obr./min
Maks. moment obrotowy 28 Nm (przypadek miękki), 55 Nm (przypadek twardy)
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 202 x 92 x 234 mm
Rodzaj uchwytu narzędziowego Uchwyt narzędziowy 3-szczękowy, 1,5 - 13 mm
Nastawienie momentu obrotowego 1.5 - 10 Nm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ODPOWIEDZ