Olej kompresora

Moderator: Moderatorzy

tomekkur
Stały bywalec
Posty: 147
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:44
Imię: Tomek

Olej kompresora

Post autor: tomekkur » 15 lut 2017, 15:39

Witam. Panowie jaki polecacie olej do kompresora?

Rumcajs

Re: Olej kompresora

Post autor: Rumcajs » 15 lut 2017, 16:09

Jak tłokowy to Pneumatikol STM jest dedykowany do sprężarek tłokowych. Zalecają go zarówno Hafner jak i CorMak (dawniej MakTek)
Jeśli śrubowa to Pneumatikol SSM lub Pneumatikol SSS jeśli jest nowa...

Piurko

Re: Olej kompresora

Post autor: Piurko » 15 lut 2017, 16:23

Podłączę się do pytania.... a nie może być zwykły silnikowy olej...np 10W40 czy 5W30 ... ?

Rumcajs

Re: Olej kompresora

Post autor: Rumcajs » 15 lut 2017, 16:31

I tu bywa różnie. Tak jak w każdym silniku tak i w kompresorze pierścienie tłoka będą przepuszczały olej. Rożnica polega na tym, że przy silniku spalinowy olej zostanie przepalony, a w kompresorze mamy zupełnie inne zaworki w głowicy. Chodzi o to by ich nie zatkać. Zatem nie każdy olej nadaje się. Od biedy może być roślinny, lub mineralny. Ale wtedy proponuję zaopatrzyć się w dobry odolejacz najlepiej z filtrem węglowym, jeśli tak jak ja używacie pistoletów lakierniczych. Zdaje sobie sprawę, że konkretny olej dedykowany do danej specjalności jest drogawy, ale ja po prostu przyjąłem założenie, że wolę wydać więcej i zadbać niż później sprzęt na biegu wymieniać. Z założenia bywa tak, że do awarii sprzętu dochodzi zawsze w momencie kiedy potrzebujemy go najbardziej.

Awatar użytkownika
Archi
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2016, 23:10
Imię: Paweł
Lokalizacja: Śląsk

Re: Olej kompresora

Post autor: Archi » 16 lut 2017, 20:32

Do kompresora mam "OLEJ AIRPRESS DO SPRĘŻAREK TŁOKOWYCH" kupiony w markecie, produkuje go Orlen.
JOHN DEERE x305R

ODPOWIEDZ