Narzędzia do łupania drewna

Moderator: Moderatorzy

Kornik

Narzędzia do łupania drewna

Post autor: Kornik » 06 lut 2015, 18:39

Jedni używają łuparek inni narzędzi tradycyjnych typu siekiera , klin , siekiero młot inaczej młoto klin , jak to jest u was ........ bo ja na razie pozostałem przy tradycji czyli narzędzia ręczne ............. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Narzędzia do łupania drewna

Post autor: Kamilos » 06 lut 2015, 19:46

Ja używam i siekiery i łuparki, najlepiej mieć moim zdaniem obydwa takie narzędzia :)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Narzędzia do łupania drewna

Post autor: Moreno » 24 lut 2015, 21:12

Mam siekierę Fiskars X17 (i kilka innych różnej maści, leżących w tzw. kącie) i pomimo, że dużo lepiej się nią rąbie niż zwykłą siekierą, to jednak wolę pracować łuparką. :mrgreen:
Jak by nie było praca maszyną jest zdecydowanie mniej męcząca niż machanie siekierą ;)

andrzejp1988
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2015, 8:58
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Narzędzia do łupania drewna

Post autor: andrzejp1988 » 29 wrz 2015, 9:08

A ja mam zarówno okrowowarke firmy Krumpholz, jak i ich siekiery (toporek ręczny z trzonkiem z hikory - niesamowity lekki sprzęt na biwak).
Fiskars rozumiem, że ma super rączkę i markę, ale spróbujcie popracować siekierami firmy np. Krumpholz. Kute ręcznie z jednego kawałka stali szwedzkiej. Z dożywotnią gwarancją na głownie. No i do tego wersja trzonka z hikory, amerykańskiego orzechowca. A zobaczycie różnice nie tylko w cenie ale też i jakości oraz komfortu pracy.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2015, 8:04 przez andrzejp1988, łącznie zmieniany 1 raz.

janusz

Re: Narzędzia do łupania drewna

Post autor: janusz » 29 wrz 2015, 16:31

andrzejp1988 pisze:A ja mam zarówno okrowowarke firmy Krumpholz, jak i ich siekiery (toporek ręczny z trzonkiem z hikory - niesamowity lekki sprzęt na biwak).
Fiskars rozumiem, że ma aluminiową rączkę i markę, ale spróbujcie popracować siekierami firmy np. Krumpholz. Kute ręcznie z jednego kawałka stali szwedzkiej. Z dożywotnią gwarancją na głownie. No i do tego wersja trzonka z hikory, amerykańskiego orzechowca. A zobaczycie różnice nie tylko w cenie ale też i jakości oraz komfortu pracy.
Ja rozumiem że próbujesz coś sprzedać :D :D :D pisząc posty po forach ... ale zanim kolejny raz palniesz jakąś głupotę to przynajmniej weź do ręki tego Fiskarsa :D :D :D może poczujesz trzonek z poliamidu wzmacnianego włóknem oblany gumą :mrgreen: Gdzie Ty tam aluminium widziałeś :lol: :lol: :lol:

andrzejp1988
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2015, 8:58
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Narzędzia do łupania drewna

Post autor: andrzejp1988 » 01 paź 2015, 8:03

janusz pisze:
andrzejp1988 pisze:A ja mam zarówno okrowowarke firmy Krumpholz, jak i ich siekiery (toporek ręczny z trzonkiem z hikory - niesamowity lekki sprzęt na biwak).
Fiskars rozumiem, że ma aluminiową rączkę i markę, ale spróbujcie popracować siekierami firmy np. Krumpholz. Kute ręcznie z jednego kawałka stali szwedzkiej. Z dożywotnią gwarancją na głownie. No i do tego wersja trzonka z hikory, amerykańskiego orzechowca. A zobaczycie różnice nie tylko w cenie ale też i jakości oraz komfortu pracy.
Ja rozumiem że próbujesz coś sprzedać :D :D :D pisząc posty po forach ... ale zanim kolejny raz palniesz jakąś głupotę to przynajmniej weź do ręki tego Fiskarsa :D :D :D może poczujesz trzonek z poliamidu wzmacnianego włóknem oblany gumą :mrgreen: Gdzie Ty tam aluminium widziałeś :lol: :lol: :lol:


Następny z tą sprzedażą po prostu pokazuję że obok tak znanych narzędzi jak Fiskars są też inne godne uwagi, i nie za taką cenę jak Fiskars.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Narzędzia do łupania drewna

Post autor: Troku » 05 paź 2015, 23:51

Miałem w ręku produkty Krumpholz i odnoszę wrażenie dobrego wyważenia i wykonania
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ