Głowica Jet-Fit Oregon

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: retronix » 10 lip 2017, 17:45

Na znanym portalu już są chińskie zamienniki, masakra wszystko kopiują.

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Commoner » 15 lip 2017, 13:04

Pytanie do posiadaczy Jet-Fita, czy to na fotkach to jest to samo ? Głowica z fotek ma z 15 lat albo lepiej.
Zgubiłem do niej nakrętkę - to nie szkodzi bo łatwo dokupić, ale była też podkładka centrująca na wałku zdawczym, której nie mam. Skąd zdobyć takie coś ?
Grzybek myślałem że już trwale zaginął w akcji, ale się odnalazł, dobrze by było jakby jednak pasował od nowego Jet-Fita bo mój jest trochę sponiewierany.
Chciałem rozkręcić żeby zobaczyć konstrukcję w środku, jednak jest rozbieralna a raczej była, bo śruby są stalowe i chyba trwale spiekły się z alu. Rozrobiłem gniazda na imbusa we wszystkich 4 a nawet nie drgnęły, przy czym całość moczyłem wcześniej w nafcie.
jetfit1.jpg
jetfit2.jpg
jetfit3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 15 lip 2017, 13:41

Dokładnie taką samą mam tylko jest napis Speed zamiast Oregon. Podkładki to nie problem w każdym sklepie żelaznym powinieneś dostać.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 13:42 przez Kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Troku » 15 lip 2017, 13:41

Tak to to samo więc podzespoły takie jak podkładka antyskalpująca czy zapadki pasują od nowych.

http://sklep.maduxx.pl/akcesoria/68-blo ... t-fit.html

http://sklep.maduxx.pl/akcesoria/70-wzm ... -fit-.html
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Tornado » 30 maja 2018, 16:29

Witam, odświeżam temat, albowiem dopiero dziś wykonałem pierwsze koszenie wysokiej , mokrej trawy głowicą otrzymaną od Andrzeja. Trawę którą kosiłem rosła przy brzegu stawu, wysoka jak długość nogi.. Jakie wrażenia? Otóż fakt, żyłka jest agresywna i ścina ładnie. i ... to chyba jest jej zaletą. Jednak jak dla mnie ma większą wadę. Mianowicie wysoki kaptur tej głowicy sprawia, że nie można kosić zbyt nisko, jak również właśnie ten kaptur sprawia, że manewrowość kosy staje się utrudniona. Również zakres/promień koszenia jak dla mnie zbyt mały. tym bardziej, że żyłka się w miarę szybko ściera .... Posiadam Fs 260..., zakładam żyłkę 3 mm sthila /kwadrat/ na oryginalną głowicę i ... lepiej mi się kosi... Głowica nie dla mnie.., może nie umiem nią kosić ? A, może dlatego, że koszenie wykonywane jest na skarpie? Co by nie mówił, wolę to co napisałem wyżej...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: cx500 » 31 maja 2018, 20:10

Jaka jest różnica między
Flexi Blade
Saw Blade
Techni Blade

wszystkie nazwy pojawiły się w tym temacie..

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Troku » 01 cze 2018, 22:02

cx500 pisze:
31 maja 2018, 20:10
Jaka jest różnica między żyłkami

wszystkie nazwy pojawiły się w tym temacie..
Flexi Blade Profesjonalna żyłka tnąca Oregon Flexiblade™ wzmocniona grubym rdzeniem i pokryta ząbkowanym poszyciem umożliwia odcinanie łodyg roślin,

Saw Blade

Techni Blade Żyłka tnąca OREGON Techni-Blade™ wykonana została z utwardzonego, wysokiej klasy polimeru 6/66 gwarantującego maksymalną wytrzymałość oraz wysoką temperaturę topnienia przekraczającą 255°C. Z powodzeniem zastępuje tarcze tnące, a brak efektu odbicia zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort pracy niż w przypadku korzystania ze stalowego ostrza.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Tornado » 01 cze 2018, 23:04

Czyli rozumiem z Twego wpisu, że Saw Blade, to to samo co, Techni Blade ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: cx500 » 01 cze 2018, 23:07

z tego co też widzę to saw blade i flexi blade są na metry a ta techni blade tylko w gotowych kawałkach?

jak się w takim razie te flexi i saw zachowują w głowicach automatycznych? nadają się w ogóle?

odpowiednikiem jeta oregona jest speed and go w oleo maku?

bojno
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:46
Imię: Damian

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: bojno » 07 sie 2018, 21:34

ja czekam właśnie na dostawę tej głowicy, wybrałem opcje 4 żyłkową. Zamówiłem razem z żyłka techni blade 7mm. W piątek montuje a w sobotę będę na niej docierał nowa solo 154. zobaczymy czy kosi tak jak piszą ;)

gandw
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:37

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: gandw » 25 maja 2021, 9:06

Chciałem odświeżyć temat, myślę że warto. Kupiłem na ten sezon głowicę Jet-Fit Pro 2 - żyłkowa i po pierwszym koszeniu powiem Wam że jestem w szoku. Żałuję że cały poprzedni sezon kosiłem (męczyłem?) zwykłą głowicą Emak + żyłka okrągła Stihl 2,4mm (w sumie całkiem niezła) bo różnica jest ogromna.

Po pierwsze żyłka Flexiblade 3mm wystarczyła mi na połowę działki, nie urywa się na lekko zdrewniałych łodygach, malinach i jest cicha. Na 4mm miałem wrażenie że moja kosa miała odrobinę za ciężko, użyłem jej na zaroślach. Potem założyłem na próbę i żeby zużyć zapas żyłkę okrągłą Stihl 2,4mm i też kosa ma z tą głowicą dużo lżej, lepiej idzie i przyspiesza, ale nie było już tej trwałości co Flexiblade - łatwiej było ją urwać.

Co ciekawe skosiłem całą działkę zużywając 2L mieszanki, a na normalnej głowicy potrzebowałem 3L. Może trawa w tym roku nie była jeszcze bardzo wyrośnięta i to też wpłynęło na mniejsze zużycie, ale czuć że kosa się mniej męczy, nawet głowica kątowa nie była tak ciepła jak zwykle.

Polecam tą głowicę, ale żyłka Flexiblade również robi tu dużą robotę. Nie muszę się też bawić z głowicą z której żyłka się urwie albo sklei i muszę ją rozbierać. Biorę przycięte żyłki do kieszeni i wymiana w 10 sekund.
Solo 646
Oleo-Mac BCH-400

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: retronix » 20 paź 2021, 18:22

Czy żyłki durocut stihl można użyć do głowicy jet fit?chyba nie powinno być problemu?

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 17 sie 2022, 13:31

Troszkę "odkopię" wątek ;)

Używał ktoś może takiej głowicy (jet fit) z makitą ebh 341u i żyłką flexiblade?
Mam nadzieję, że kosa da sobie radę - 1,07 kW (1,5 KM) :/

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: retronix » 17 sie 2022, 20:08

2 żyłkowa da radę 4 żyłkowa nie da

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 18 sie 2022, 21:41

Właśnie tak przypuszczałem. Dzięki bardzo :) Może lepiej się sprawi od głowicy oferowanej standardowo z kosą.

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 02 cze 2023, 19:44

Ubiegając się o tytuł "złotej łopatki", zapytam: jaką żyłkę do tego mego 4 suwa od makity na działkę gdzie trawa stanowi tylko domieszkę, a koszę jakieś "zioła", pokrzywy, żarnowce, siewki, maliny i inne chwasty o grubych łodygach. Chodzi mi o średnicę żyłki :/ ? Flexiblade, a może pojawiła się jakaś lepsza? Kolega wspomniał mi o jakiejś 8-kątnej, ale zapomniał nazwy ... ma sprawdzić

Edytka:
Jeszcze pytanie: jest jakaś lepsza głowica i żyłki na dziś? Czas nie stoi w miejscu, technologie idą do przodu? Najlepiej do kosy o małej mocy (1,5 KM) - za to 4 suwowej ;)

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Szymoon » 05 cze 2023, 21:08

jak chcesz kosić to co wymieniłeś to raczej oczywiste, że konieczny jest metalowy nóż. Żyłką bez sensu zmęczysz tylko siebie i silnik w takim terenie, zamiast ciąć i szybko odłożyć pokos nożem. Mielenie na papkę żarnowców żyłką to dla mnie średni pomysł.

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 30 cze 2023, 20:14

Szymoon dzięki bardzo za radę, ale muszę najpierw "przebić" się żyłką ponieważ na działce jest pełno jakichś drutów, sznurków i temu podobnego przeszkadzactwa w koszeniu. Jak to pozbieram to może spróbuję nożem.
A z ciekawości nóż jaki? stihla?

ODPOWIEDZ