Głowica Jet-Fit Oregon

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 17 maja 2016, 16:24

Witam, otrzymałem od kolegi Andrzeja na testy głowicę manualną z oregona jet-fit. Na początek zamontowałem zwykłą żyłkę oleo mac platinum 2,7mm.
Pierwsze wrażenia po koszeniu tą głowicą jakie się nasuwają to zdaje się jakby kosa miała ciut lżej na tej głowicy niż na standardowej tap&go.
Kosi się bardzo przyjemnie, wyczułem również, że nie jest tak wrażliwa na zbyt krótką żyłkę co przy zwykłej głowicy powoduje nadmierne wibracje.
Kolejnym testem będzie koszenie przerośniętej trawy z żyłką saw blade :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Tornado » 17 maja 2016, 17:20

Głowicę, którą sprawdzasz to oryginał. Zatem, są to tylko Twoje doświadczenia, jak taki sprzęt pracuje i czy jest On Ci przydatny. Sprawdź teraz tę , co podawałeś z allegro.., będzie porównanie i jakaś miarodajna ocena obu głowic ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 17 maja 2016, 19:30

Właśnie jestem po koszeniu żyłką saw blade, i powiem jedno ta żyłka to żyleta. Na pokrzywy i porośniętą trawę nie ma nic lepszego..
Głowica jet fit jest dużo lżejsza od tap&go przez co grubość żyłki saw blade 3,5mm nie przeszkadza w koszeniu. Naprawdę szczerze polecam taki zestaw komuś kto kosi chaszcze, pokrzywy i przerośnięte trawy, jeżyny itd. To chyba najlepsza żyłka jaką do tej pory kosiłem :)
Jak wyglądała moja praca z tą żyłką zobaczycie niebawem na filmie, który się ukaże ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

pawel.lubelskie
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2015, 14:37
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: pawel.lubelskie » 20 maja 2016, 20:58

Nie wypada Ci żyłka z głowicy?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 20 maja 2016, 20:59

A jak ma wypaść przecież są w głowicy zapadki trzymające za ząbki w żyłce.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 20 maja 2016, 20:59

Nie, trzymała się podczas koszenia bez problemu, tyle tylko, że teraz nie mogę jej wyjąć ;)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 20 maja 2016, 21:03

Weź kombinerki i wsuń ją a pójdzie bez problemu a jak nie to parę śrubek i rozkręcisz tą prostą głowicę.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pawel.lubelskie
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2015, 14:37
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: pawel.lubelskie » 21 maja 2016, 15:54

Troku pisze:A jak ma wypaść przecież są w głowicy zapadki trzymające za ząbki w żyłce.

Mi wypada. Ścina ząbki żyłki i żyłka wypada z głowicy.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Tornado » 21 maja 2016, 18:37

pawel.lubelskie pisze:Mi wypada. Ścina ząbki żyłki i żyłka wypada z głowicy.

Tę głowicę Masz oryginalną, czy jakiś zakup z allegro..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

pawel.lubelskie
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2015, 14:37
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: pawel.lubelskie » 21 maja 2016, 18:42

Tornado pisze:
pawel.lubelskie pisze:Mi wypada. Ścina ząbki żyłki i żyłka wypada z głowicy.

Tę głowicę Masz oryginalną, czy jakiś zakup z allegro..


Oryginał Oregon. Wcześniej była używana przez znajomego kilka lat jednak z zwykła żyłka kwadrat 3mm. Wiązał supły aby żyłka nie wypadało. Jak by to miało jakieś znaczenie.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 21 maja 2016, 18:44

proponuję byś zamieścił zdjęcia głowicy i uszkodzonych żyłek bo jakoś trudno mi uwierzyć że tak się dzieje a problemem może też być złe ustawianie zapadek - może znajomy ją z ciekawości rozebrał i źle poskładał ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 09 cze 2016, 21:58

Dzisiaj kolejny test głowicy jet fit :) Tym razem z żyłką oregon flexiblade 3,0 i 3,5mm. Trawa urosła bardzo duża po ostatnich opadach więc było na czym testować ;). No i muszę przyznać, że flexiblade dużo lepiej idzie niż saw blade. Najodpowiedniejszą żyłką do tej głowicy i do sparty 44 lub do innej kosy o pododobnej jest właśnie flexiblade 3,0mm. Z tym, że trójkę można zakładać na cieńsze odrosty lub wysoką trawę, nie ma wtedy takich oporów a i tak swoją robote robi. Natomiast 3,5 nadaje się już bardziej na bardzo twarde łodygi, małe gałązki, jeżyny itd.. Czuć na 3,5 większy opór co jest jasną sprawą, ponieważ ta żyłka jest grubsza, ale za to wolniej się zrywa i na dłużej starcza. Wykryłem natomiast dzisiaj wadę tej głowicy, mianowicie za każdym razem jeden z wąsów blokował się w głowicy i potrzeba było rozkręcać głowicę by usunąć zużyty wąs. Także niezbyt ciekawie to wygląda, dużo zabawy z tym ;)
W mojej ocenie ta żyłka nadaje się tam gdzie wiemy, że nie ma żadnych przeszkód jak np pieńki itd, które mogą nam zerwać żyłkę, ponieważ ładowanie tej głowicy po zerwaniu żyłki okazuje się dość kłopotliwe niestety, Ale ogólnie to czuć olbrzymią moc i potencjał w takim zestawie, trawa bryzga jak oszalała:)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 11 lip 2016, 19:54

Głowica którą testowałeś jest dobra a żyłka się rozdwaja w przedziwny sposób tak jak by była rozdzielana w połowie
WP_20160711_18_42_35_Pro.jpg
WP_20160711_18_42_16_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 11 lip 2016, 21:26

Rozdwaja się w naturalny sposób dla siebie, czy ta saw blade czy ta flexiblade, jak kosi się bardzo twarde chaszcze to tak się właśnie dzieje, a wadą tej głowicy jest to, że żyłka przy uderzeniu w coś twardego po prostu wcina się w zębatki w środku, i jak nie wystaje koniec z drugiej strony to trzeba popuszczać jej śruby by wydostać żyłkę.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

janusz

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: janusz » 11 lip 2016, 23:40

Wielką sztuką jest dobrać prawidłowe narzędzie do pracy .... po co jest trójząb ? Żyłki używamy do obkaszania ogrodzenia.... i to najtańszej ....

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 12 lip 2016, 17:49

Ta głowica z żyłką flexiblade do chaszczy jest lepsza od tarczy, trójząb ma mniejszą szerokość roboczą i nie tnie tak dobrze jak żyłka flexi. Trójzębem więcej się narobisz niż tą głowicą.. Trójząb zakładam tam gdzie już nie ma innego wyjścia, małe drzewka, czy bardzo grube i twarde łodygi.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Tornado » 12 lip 2016, 20:29

janusz pisze:Wielką sztuką jest dobrać prawidłowe narzędzie do pracy .... po co jest trójząb ? Żyłki używamy do obkaszania ogrodzenia.... i to najtańszej ....

Co do trójzęba, wypowiedział się trafnie Kolega kamilos, cena jest chyba dla każdego istotna, jednak nie oznacza to, że do obkaszania ogrodzenia należy kupować tę najtańszą z dolnej półki...Można jeździć fiatem 126p, a można też np. oplem corsa ... wybór należy do każdego z Nas ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

janusz

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: janusz » 13 lip 2016, 13:56

Najtańsza ... wcale nie świadczy o tym że jest z dolnej półki ... nie wszystko złoto co się świeci.
zresztą o koszeniu mam nikłe pojęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 13 lip 2016, 19:44

A dla mnie żyłka ma się po prostu sprawdzać, nie zacinać się w głowicy, nie kleić i dobrze agresywnie ciąć. cena jest na planie dalszym bo mało obkaszam więc nie robi mi to znacznych kosztów.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 13 lip 2016, 20:07

Akurat zacinanie żyłki w jet ficie jest rzeczą normalną, jakiej tam byś nie włożył to się zatnie, nie zawsze ale bardzo często. Co do żyłek to najlepsza jaką kiedykolwiek kosiłem to oregon flexiblade..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Husqvarna
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:08
Imię: Patryk
Lokalizacja: Podkarpacie - Krosno
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Husqvarna » 14 lip 2016, 20:12

Witam, jestem po pierwszych testach głowicy Jet Fit Oregon z kosą Oleo Mac Sparta 440T. Żyłka użyta do testu Techni-Blade Oregon 7,00mm x26,00cm
Co mogę powiedzieć o głowicy? , Jest bardzo lekka ,a przy tym wytrzymała . Zamontowanie , tzn wsunięcie żyłki zajmuje dosłownie 15 sekund, Nic się nie zacina , można swobodnie wsunąć , jak i wysunąć ( tzn. wsunąć do końca i przeciągnąć , zgodnie z kierunkiem montażu żyłki) "wąsa". Żyłka Techni-Blade spisuje się doskonale , jest około 5-6 razy bardziej wydajniejsza od zwykłej żyłki 3-3,3mm . W załączniku stan żyłki po wykoszonych 250m2 działki + pod murkami przy ogrodzeniu. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 14 lip 2016, 20:24

Widocznie w nic twardego nie uderzyłeś skoro ci się nie zacięła..
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że sparta 440 czy 44 uciągnie techni blade 7mm, przy 3,5mm już trochę łapie muła, a co dopiero przy 7mm..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Husqvarna
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:08
Imię: Patryk
Lokalizacja: Podkarpacie - Krosno
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Husqvarna » 14 lip 2016, 20:34

Dobrze, w sobotę będę kosił sobie taki ugór 60 arów, to z chęcią coś się tam da nagrać, myślę ,że koło południa w niedziele będzie materiał wideo :) , No wyobraź sobie ,że akurat uderzyłem bo mam stare zdrewniałe pniaki na ogrodzie , i musiałem jakoś obkosić, a także jedną akację, obok której też obkaszałem , no i oczywiście murki ,a to jak wiadomo twarda sprawa... Nie możliwe żeby przy 3,5 łapała muła..... skoro ta głowica pracuje przez połowe lżej jak zwykła żyłkowa, Pozdrawiam.
Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 14 lip 2016, 20:38

Słuchaj, no ja nie ściemniam, żyłka wcina się w zapadki przy uderzeniu w twardą przeszkodę, mogę pokazać żyłkę po takim wcięciu..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 14 lip 2016, 20:39

Bardzo możliwe że żyłka którą zastosowałeś była o zbyt małym przekroju lub była włożona nieodpowiednio...
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Husqvarna
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:08
Imię: Patryk
Lokalizacja: Podkarpacie - Krosno
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Husqvarna » 14 lip 2016, 20:40

Ja nie twierdze ,że nie.... po prostu może użytkujesz zbyt cienką żyłkę , i następuje zacięcie? . Przy żyłce Techni-Blade 7,00mm, coś takiego nie występuje
Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 14 lip 2016, 20:41

Troku pisze:Bardzo możliwe że żyłka którą zastosowałeś była o zbyt małym przekroju lub była włożona nieodpowiednio...


Co ty opowiadasz.. Te głowice chodzą na takich właśnie żyłkach jak flexiblade, ta żyłka jest wręcz stworzona do tej głowicy, zresztą ta sama sytuacja działa się na twojej żyłce przy pierwszym koszeniu.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 14 lip 2016, 20:44

taką tobie dałem lecz wcale nie twierdzę że była ona właśnie odpowiednia, może Oregon akurat tą głowicę przystosował do żyłki Techni-Blade
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Husqvarna
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2015, 2:08
Imię: Patryk
Lokalizacja: Podkarpacie - Krosno
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Husqvarna » 14 lip 2016, 20:45

sądząc po wielkości zapadki ,w tej głowicy a grubości żyłki 3,5 mm to dam sobie rękę uciąć ,że zacięcie żyłki występuje z powodu zbyt małej średnicy.
Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.
___________________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 14 lip 2016, 20:46

Nawet oregon opisuje, że żyłka fledxiblade osiąga najwyższą wydajność z głowicą jet fit..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 14 lip 2016, 20:49

Czekamy więc na test praktyczny połączony z materiałem filmowym.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

janusz

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: janusz » 15 lip 2016, 16:27

5
Kamilos pisze:Jakoś ciężko mi uwierzyć, że sparta 440 czy 44 uciągnie techni blade 7mm, przy 3,5mm już trochę łapie muła, a co dopiero przy 7mm..
Ten egzemplarz kosy został stworzony za pośrednictwem Andrzeja przez Oleo -maca na nasze extremalne potrzeby .... kuty tłok ... polerowane kanały . cztery zawory ... sportowy wałek rozrządu i stożkowy filtr powietrza a zamiast aspen czy PB 95 stosujemy metanol . Jak na razie kosa jest w fazie testów i być może już wkrótce wejdzie do seryjnej produkcji ... na razie wszystko jest na dobrej drodze bo kolejno pomyślnie przechodzi wszystkie fazy testów ... cena za tą maszynę nie będzie też ponoć zbyt wygórowana ... ponoć 300 -400 zeta w górę w stosunku do seryjnej.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Tornado » 15 lip 2016, 20:42

Zapomniałeś dodać, że to jest perpetum mobile, raz uruchomiona, pracować będzie do końca świata i jeden dzień dłużej......
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

janusz

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: janusz » 15 lip 2016, 20:45

Lepiej żartować jak chorować ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 03 wrz 2016, 19:17

Przetestowałem głowicę z żyłką Oregona Techni Blade i Oleo-Mac Platinum Cut i stwierdzam jednoznacznie że Techni Blade wymiata :-) na dwóch wąsach ściąłem połać 200 m2 a na wąsach olka po 50m2. żyłka olka nadaje się do głowicy ładowanej ze szpulą gdzie się jej parę metrów mieści i wtedy można pracować ale jak oczekujecie super żyłki to tylko Techni Blade czerwona 7 mm, kosa o mocy 1,9kM daje radę na niej bez problemu.
WP_20160904_13_57_22_Pro.jpg
WP_20160904_13_58_10_Pro.jpg
WP_20160904_13_59_51_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 03 wrz 2016, 19:52

Na na następny rok wypróbuje tą techni blade 7mm, ale nie da się ukryć, że głowica jest niedopracowana, bo zacina żyłkę filexiblade 3,5mm, która również jest dedykowana do tej głowicy.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 04 wrz 2016, 4:50

Głowica jako narzędzie tnące ma ciężką pracę a zacinanie się żyłki zbyt cienkiej to według mnie wina nie głowicy a operatora. Sam to po sobie zauważyłem że jak nie owinęła mi się wokół pręta czy drzewka to wychodziły wąsy bezproblemowo. Przy żyłce 7mm techni blade z racji większej grubości było dużo łatwiej wąs wyciągnąć. Wydaje mi się że masz zbyt duże wymagania od głowicy - a jak się zachowuje normalna głowica nawijana na szpulę - jak żyłka ci się owinie to żyłka się spieka w środku i masz sporo roboty a co za tym idzie czasu by nawinąć ponownie żyłkę, nie wspomnę o uszkodzeniu szpuli wewnątrz.
Dla mnie głowica jest super i od dzisiaj mam ją w swojej ofercie a każdy niedowiarek przed jej zakupem będzie mógł ją przetestować.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 04 wrz 2016, 9:17

Bez uderzenia w przeszkodę potrafi się zaciąć. Testowałem tą głowicę i to jest fakt, że się zacina. Być może przy 7mm nie ma tego problemu, nie wiem, bo nie testowałem takiej żyłki, ale przy 3,5mm notorycznie się zacina. Co nie powinno mieć miejsca bo ta żyłka jest dedykowana do tej głowicy.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 08 wrz 2016, 19:05

Tak wygląda głowica załadowana żyłką 7mm
WP_20160908_18_28_22_Pro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

mireko1
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2017, 19:17
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Oława

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: mireko1 » 07 lut 2017, 11:32

Witam!
Pozwolę sobie dodać swoje spostrzeżenia - uwagi na temat głowicy Jet Fit.
Głowicę Jet Fit użytkuję od około 5 lat, praktycznie od momentu gdy pokazała się w ofercie firmy Oregon.
Kupiłem głowicę w wersji na 4 żyłki i używałem jej z kosą Stiga SB 52P.

Do jej zalet wg mnie należy koszenie chaszczy ze zdrewniałymi łodygami i uniknięcie odbicia kosy tak jak to ma miejsce niekiedy przy koszeniu z trójzębem po natrafieniu na bardzo gruby pęd lub kamień.
Możliwość założenia dowolnej żyłki do głowicy. Lecz należy mieć przygotowane na podorędziu gotowe odcinki żyłki.
Do głowicy zakładałem żyłkę Techni – Blade 5 mm lub w przypadku jej braku Flexiblade 4 mm.
Następną zaletą głowicy cztero żyłkowej jest umiejscowienie żyłek na dwóch poziomach.
Pozwala to w jednym przelocie na ścięcie i wyrównanie koszonych pędów.
A gdy założy się zwykłą żyłkę przy normalnym koszeniu trawa jest równo skoszona.

Często też przy wysokich pędach stosowałem technikę koszenia w pionie w Z – etkę.
Ścinając górną część zarośli i dopiero koszenie przy ziemi. pozwala to na uniknięcie zapychania się
łodyg pomiędzy osłoną a głowicą, powstają krótsze odcinki łodyg.
Najgrubsze łodygi jakie kosiłem były grubości małego palca.
Ważną sprawą i to zaleca producent żyłki Techni Blade jest to aby żyłka była moczona w wodzie min. 24 godziny przed koszeniem a, potem utrzymywana była stale wilgoć w tubie z żyłką.
Poprawia to jej elastyczność i żyłka nie jest krucha.



Ostatnim plusem dla tej głowicy jest możliwość dokupienia zestawu naprawczego, tj.
pokrywy oraz sprężynek z ,, kowadełkami” - zapadkami które blokują wysuwanie się samoistne żyłki z głowicy.
To tyle o zaletach.
Aby nie było całkiem słodko głowica posiada wg mnie wady.
Denerwującą rzeczą jest wymiana zużytej żyłki. Krótsze końcówki żyłki które, wystają po drugiej stronie
głowicy ulegają zniszczeniu i wyciągnięcie zużytej żyłki jest problematyczne.
Zawsze w kieszeni muszę mieć szpiczaste kombinerki.

Bez nich wymiana żyłki jest niekiedy niemożliwa.

Alternatywą dla tej głowicy jest głowica Stihl DuroCut 40-4.
Kupiłem tę głowicę około roku wstecz do kosy FS 460.


Jako iż, nie ma ideałów ta głowica ma żyłki umieszczone na jednym poziomie.
Przez to trzeba już trochę wprawy aby równo skosić trawę. Można do niej zamontować
również dowolną żyłkę do grubości 4 mm.
Zaletą jednak jest wymiana żyłki. Końcówki żyłki są umieszczone w środku głowicy i nie zostają
przez to uszkodzone - ścięte przy nasadzie. Nie potrzeba używać kombinerek.
Max. grubość żyłki która, może być założona to 4 mm.
Na zdjęciu jest pokazana żyłka Stihl DuroCut.
Wymagania dotyczące użytkowania tej żyłki są identyczne jak w przypadku TechniBlade – moczenie.


Przy mniej wymagającym terenie używam głowicy Oregon Easy Load z żyłką FlexiBlade z półautomatycznym rozwijaniem.

Cenię sobie tę głowice za szybki załadunek żyłki,
nie ma potrzeby otwierania głowicy i mozolnego ręcznego nawijania.
Żyłka sama się układa w szpuli i bardzo rzadko blokuje się wewnątrz.

To tyle. Sądzę że, iż moje doświadczenia pozwolą na wybór właściwego narzędzia.
Zdaję sobie sprawę że rozpoczęta dyskusja dotyczyła jedynie głowicy Jet Fit lecz chciałem
pokazać inne alternatywne rozwiązania.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mireko1
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2017, 19:17
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Oława

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: mireko1 » 07 lut 2017, 11:34

Wstawiłem brakujące zdjęcia.
Niestety nie udało mi się tak sformatować posta aby zdjęcia były w odpowiednim miejscu.
Dlatego są umieszczone na dole wpisu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 07 lut 2017, 18:01

Sprzedałem parę głowic w moim sklepie i fakt dobrze mieć kombinerki przy sobie podczas wymiany żyłki, sam ją testowałem z żyłką 7mm i nie miałem problemów z zacięciem na tyle mocnym by był problem z usunięciem z głowicy, przy mniejszej średnicy żyłki problemy są dużo większe.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

mireko1
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2017, 19:17
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Oława

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: mireko1 » 14 lut 2017, 11:24

Będę jednak upierał się przy rozwiązaniu stihlowskim.
Jak tylko trafię na grubszą pracę pozwolę sobie zrobić fotkę.

pawel.lubelskie
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 lut 2015, 14:37
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: pawel.lubelskie » 28 lut 2017, 9:06

Troku pisze:proponuję byś zamieścił zdjęcia głowicy i uszkodzonych żyłek bo jakoś trudno mi uwierzyć że tak się dzieje a problemem może też być złe ustawianie zapadek - może znajomy ją z ciekawości rozebrał i źle poskładał ??

Głowicę do naprawy wysyłam pod koniec tygodnia do Troku. Sam nie będę naprawiał z braku czasu. Dokładam też żyłkę która wypada. Zobaczymy co jest nie tak. Chociaż pewnie będzie to wina zapadek bo czego innego...

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 03 lip 2017, 18:07

zrobiłem zdjęcia głowicy którą mam w ofercie i którą otrzymał Kamilos oraz otrzyma Tornado.
głowica jet fit 1.jpg
głowica jet fit 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Toma » 03 lip 2017, 18:15

W jakiej cenie ? Jak pasuje do mnie i będą pozytywne opinie Kamila i Tornada to moze sie skusze ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Troku » 03 lip 2017, 18:35

Wysłałem tą głowicę w zeszłym tygodniu klientowi i też miał problem z zamontowaniem ale jak mu wytłumaczyłem to założył, dzwoni za godzinę i mówi Panie Petarda ta głowica rżnie wszystko :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Tornado » 05 lip 2017, 13:38

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z głowicą i nie ..tylko..
IMG_0766.JPG

Zrobię filmik jak ona pracuje na grubych chwastach, ale to wtedy, gdy będę miał operatora na rancho..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet Fit Oregon

Post autor: Troku » 07 lip 2017, 16:13

Toma pisze:W jakiej cenie ? Jak pasuje do mnie i będą pozytywne opinie Kamila i Tornada to moze sie skusze ;)


Cena głowicy + 10 dodatkowych wąsów żyłki Techniblade 6mm kosztuje 140zł + trasport
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Commoner » 10 lip 2017, 17:07

Mam taką głowicę Oregona, tylko że nie nazywa się Jet-Fit - kupiona była gdzieś z 15 lat temu albo i lepiej. Wygląda z grubsza tak samo, różni się tylko napisami i chyba jest nierozbieralna, a przynajmniej ja nigdy jej nie otwierałem bo nie było takiej potrzeby.
Czy do tych głowic da się dokupić ten plastikowy grzybek na spód i nakrętkę która centruje głowicę na wałku ? Nakrętka gdzieś mi wsiąkła. Ciekawe zresztą czy od nowej pasowałyby do mojej starej.
W tej starej wersji nigdy się żyłka nie zacinała, jedyne problemy z obsługą były gdy urwała się przy samej głowicy. Tyle że nie atakowałem z tym żadnych krzaków a tylko grubszego sortu chaszcze typu trzcina i inna bagienna zieleń.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: retronix » 10 lip 2017, 17:45

Na znanym portalu już są chińskie zamienniki, masakra wszystko kopiują.

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Commoner » 15 lip 2017, 13:04

Pytanie do posiadaczy Jet-Fita, czy to na fotkach to jest to samo ? Głowica z fotek ma z 15 lat albo lepiej.
Zgubiłem do niej nakrętkę - to nie szkodzi bo łatwo dokupić, ale była też podkładka centrująca na wałku zdawczym, której nie mam. Skąd zdobyć takie coś ?
Grzybek myślałem że już trwale zaginął w akcji, ale się odnalazł, dobrze by było jakby jednak pasował od nowego Jet-Fita bo mój jest trochę sponiewierany.
Chciałem rozkręcić żeby zobaczyć konstrukcję w środku, jednak jest rozbieralna a raczej była, bo śruby są stalowe i chyba trwale spiekły się z alu. Rozrobiłem gniazda na imbusa we wszystkich 4 a nawet nie drgnęły, przy czym całość moczyłem wcześniej w nafcie.
jetfit1.jpg
jetfit2.jpg
jetfit3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Kamilos » 15 lip 2017, 13:41

Dokładnie taką samą mam tylko jest napis Speed zamiast Oregon. Podkładki to nie problem w każdym sklepie żelaznym powinieneś dostać.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2017, 13:42 przez Kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Troku » 15 lip 2017, 13:41

Tak to to samo więc podzespoły takie jak podkładka antyskalpująca czy zapadki pasują od nowych.

http://sklep.maduxx.pl/akcesoria/68-blo ... t-fit.html

http://sklep.maduxx.pl/akcesoria/70-wzm ... -fit-.html
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Tornado » 30 maja 2018, 16:29

Witam, odświeżam temat, albowiem dopiero dziś wykonałem pierwsze koszenie wysokiej , mokrej trawy głowicą otrzymaną od Andrzeja. Trawę którą kosiłem rosła przy brzegu stawu, wysoka jak długość nogi.. Jakie wrażenia? Otóż fakt, żyłka jest agresywna i ścina ładnie. i ... to chyba jest jej zaletą. Jednak jak dla mnie ma większą wadę. Mianowicie wysoki kaptur tej głowicy sprawia, że nie można kosić zbyt nisko, jak również właśnie ten kaptur sprawia, że manewrowość kosy staje się utrudniona. Również zakres/promień koszenia jak dla mnie zbyt mały. tym bardziej, że żyłka się w miarę szybko ściera .... Posiadam Fs 260..., zakładam żyłkę 3 mm sthila /kwadrat/ na oryginalną głowicę i ... lepiej mi się kosi... Głowica nie dla mnie.., może nie umiem nią kosić ? A, może dlatego, że koszenie wykonywane jest na skarpie? Co by nie mówił, wolę to co napisałem wyżej...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: cx500 » 31 maja 2018, 20:10

Jaka jest różnica między
Flexi Blade
Saw Blade
Techni Blade

wszystkie nazwy pojawiły się w tym temacie..

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Troku » 01 cze 2018, 22:02

cx500 pisze:
31 maja 2018, 20:10
Jaka jest różnica między żyłkami

wszystkie nazwy pojawiły się w tym temacie..
Flexi Blade Profesjonalna żyłka tnąca Oregon Flexiblade™ wzmocniona grubym rdzeniem i pokryta ząbkowanym poszyciem umożliwia odcinanie łodyg roślin,

Saw Blade

Techni Blade Żyłka tnąca OREGON Techni-Blade™ wykonana została z utwardzonego, wysokiej klasy polimeru 6/66 gwarantującego maksymalną wytrzymałość oraz wysoką temperaturę topnienia przekraczającą 255°C. Z powodzeniem zastępuje tarcze tnące, a brak efektu odbicia zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort pracy niż w przypadku korzystania ze stalowego ostrza.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Tornado » 01 cze 2018, 23:04

Czyli rozumiem z Twego wpisu, że Saw Blade, to to samo co, Techni Blade ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: cx500 » 01 cze 2018, 23:07

z tego co też widzę to saw blade i flexi blade są na metry a ta techni blade tylko w gotowych kawałkach?

jak się w takim razie te flexi i saw zachowują w głowicach automatycznych? nadają się w ogóle?

odpowiednikiem jeta oregona jest speed and go w oleo maku?

bojno
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:46
Imię: Damian

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: bojno » 07 sie 2018, 21:34

ja czekam właśnie na dostawę tej głowicy, wybrałem opcje 4 żyłkową. Zamówiłem razem z żyłka techni blade 7mm. W piątek montuje a w sobotę będę na niej docierał nowa solo 154. zobaczymy czy kosi tak jak piszą ;)

gandw
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:37

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: gandw » 25 maja 2021, 9:06

Chciałem odświeżyć temat, myślę że warto. Kupiłem na ten sezon głowicę Jet-Fit Pro 2 - żyłkowa i po pierwszym koszeniu powiem Wam że jestem w szoku. Żałuję że cały poprzedni sezon kosiłem (męczyłem?) zwykłą głowicą Emak + żyłka okrągła Stihl 2,4mm (w sumie całkiem niezła) bo różnica jest ogromna.

Po pierwsze żyłka Flexiblade 3mm wystarczyła mi na połowę działki, nie urywa się na lekko zdrewniałych łodygach, malinach i jest cicha. Na 4mm miałem wrażenie że moja kosa miała odrobinę za ciężko, użyłem jej na zaroślach. Potem założyłem na próbę i żeby zużyć zapas żyłkę okrągłą Stihl 2,4mm i też kosa ma z tą głowicą dużo lżej, lepiej idzie i przyspiesza, ale nie było już tej trwałości co Flexiblade - łatwiej było ją urwać.

Co ciekawe skosiłem całą działkę zużywając 2L mieszanki, a na normalnej głowicy potrzebowałem 3L. Może trawa w tym roku nie była jeszcze bardzo wyrośnięta i to też wpłynęło na mniejsze zużycie, ale czuć że kosa się mniej męczy, nawet głowica kątowa nie była tak ciepła jak zwykle.

Polecam tą głowicę, ale żyłka Flexiblade również robi tu dużą robotę. Nie muszę się też bawić z głowicą z której żyłka się urwie albo sklei i muszę ją rozbierać. Biorę przycięte żyłki do kieszeni i wymiana w 10 sekund.
Solo 646
Oleo-Mac BCH-400

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: retronix » 20 paź 2021, 18:22

Czy żyłki durocut stihl można użyć do głowicy jet fit?chyba nie powinno być problemu?

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 17 sie 2022, 13:31

Troszkę "odkopię" wątek ;)

Używał ktoś może takiej głowicy (jet fit) z makitą ebh 341u i żyłką flexiblade?
Mam nadzieję, że kosa da sobie radę - 1,07 kW (1,5 KM) :/

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: retronix » 17 sie 2022, 20:08

2 żyłkowa da radę 4 żyłkowa nie da

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 18 sie 2022, 21:41

Właśnie tak przypuszczałem. Dzięki bardzo :) Może lepiej się sprawi od głowicy oferowanej standardowo z kosą.

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 02 cze 2023, 19:44

Ubiegając się o tytuł "złotej łopatki", zapytam: jaką żyłkę do tego mego 4 suwa od makity na działkę gdzie trawa stanowi tylko domieszkę, a koszę jakieś "zioła", pokrzywy, żarnowce, siewki, maliny i inne chwasty o grubych łodygach. Chodzi mi o średnicę żyłki :/ ? Flexiblade, a może pojawiła się jakaś lepsza? Kolega wspomniał mi o jakiejś 8-kątnej, ale zapomniał nazwy ... ma sprawdzić

Edytka:
Jeszcze pytanie: jest jakaś lepsza głowica i żyłki na dziś? Czas nie stoi w miejscu, technologie idą do przodu? Najlepiej do kosy o małej mocy (1,5 KM) - za to 4 suwowej ;)

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Szymoon » 05 cze 2023, 21:08

jak chcesz kosić to co wymieniłeś to raczej oczywiste, że konieczny jest metalowy nóż. Żyłką bez sensu zmęczysz tylko siebie i silnik w takim terenie, zamiast ciąć i szybko odłożyć pokos nożem. Mielenie na papkę żarnowców żyłką to dla mnie średni pomysł.

Panther
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2022, 14:19
Imię: Piotrek

Re: Głowica Jet-Fit Oregon

Post autor: Panther » 30 cze 2023, 20:14

Szymoon dzięki bardzo za radę, ale muszę najpierw "przebić" się żyłką ponieważ na działce jest pełno jakichś drutów, sznurków i temu podobnego przeszkadzactwa w koszeniu. Jak to pozbieram to może spróbuję nożem.
A z ciekawości nóż jaki? stihla?

ODPOWIEDZ