FS 130 Opinie

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

FS 130 Opinie

Post autor: Troku » 02 lut 2015, 18:36

Witam

Posiadam od ponad 4 lat kosę FS 130 i chciałbym podzielić się z wami opinią na temat tego sprzętu.

Kosa jest jak na swoje 1,9 kM bardzo lekka, łatwo się ją odpala i wyjątkowo równo i cicho pracuje.
Jakość jak wiadomo jest wysoka, podzespoły i obudowy plastikowe wykonane starannie z pełnym dopasowaniem i odpowiednią jakością, sam silnik to dla mnie cud techniki pali niewiele więcej jak 0,65 litra mieszanki na godzinę pracy.
Kierownica jest dobrze wyprofilowana ale podczas użytkowania ukręciłem nakrętkę w uchwycie - coś słaby gwint był.
Kosa jak wiemy kosztuje swoje i w tej klasie cenowej niestety są dużo mocniejsze maszyny za te pieniądze ale jak ktoś jest fanem tej marki tak jak ja to kupi.
Standardowe szelki leżą nieźle ale po dłuższej pracy dziwnie się przemieszczają ale to zrzucę na moją budowę ciała.

Generalnie odbieram kosę pozytywnie bo kosi się nią przyjemnie - dźwięk basowy jak w Subaru Boxer jest miły dla ucha.

Jeżeli macie coś do do dania to zapraszam podzielcie się swoimi uwagami.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: FS 130 Opinie

Post autor: KostekSerwis » 17 kwie 2019, 20:42

Jakie ma byc cisnienie sprezania w tej kosie???
Pierwszy raz mam taka na serwisie i wyskoczylo mi 5.25bar jest to silnik 4mix wiec zastanawiam sie czy ma tak byc???
Jest tam odpreznik czy nie???

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: FS 130 Opinie

Post autor: Troku » 17 kwie 2019, 20:57

Jest odprężnik na wałku rozrządu i nie da się prawidłowo zmierzyć ciśnienia sprężania, opisz jaki masz z nią problem.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ