NAC CG 430n dobór gaźnika

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

krzysztofkami
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2022, 18:18
Imię: Krzysztof

NAC CG 430n dobór gaźnika

Post autor: krzysztofkami » 10 cze 2022, 10:21

Witam,

Nie ukrywam, że zarejestrowalem się na tym forum bo szukam pomocy z moją starą kosą.
Mianowicie, gaźnik kosy od dłuższego czasu miał problemy, chciałem go wymienić, ale dowiedziałem się, że była to krótka seria marketowa i nie ma nigdzie takich gaźników. Szukałem w internecie na różne sposoby i serio ciężko znaleźć taki gaźnik. Kosę mam już nową, ale przed wyrzuceniem tej starej stwierdziłem, że może ktoś tutaj miał podobny problem lub wie jaki gaźnik można dać w zamian tego "oryginalnego". Poniżej dodaje zdjęcia gaźnika, jeśli potrzebne są inne to też je zrobię. Tylko proszę o info.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: NAC CG 430n dobór gaźnika

Post autor: JGO » 10 cze 2022, 15:03

Wg mnie to typowy chiński gaźnik Ruixing, których pełno w necie. Wrzuć nr tego gaźnika, które są na fotkach z hasłem "gaźnik"/ carburetor.
Musi coś wyskoczyć.
Mam podobny w dmuchawie Ryobi i nożycach do żywopłotu jakichś angielskich, bez nazwy. Musisz coś dopasować, ale zwymiaruj otwory i rozstaw mocowania. To wszystko.

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: NAC CG 430n dobór gaźnika

Post autor: Merowing » 10 cze 2022, 18:19

jak nie znajdziesz to rozkręć, wymień membrany, przemyj i przedmuchaj go w środku. Złóż do kupy i ma chodzić, o ile nie zdążyłeś już pokręcić śrubami od regulacji, jeśli nie to na 95% że po wymianie membran gaźnik będzie działał prawidłowo. Nie musisz nigdzie w sklepie podawać konkretnego modelu do tych membran, ja np. jeśli mam jakieś z chińszczyzny do wymiany to idę do Stihl'a ze starymi i wybierają mi pojedyńcze membrany, zawsze coś dopasują bo to jest robione na podróbkę markowych sprzętów. Tam nie ma co się zepsuć. Owszem, są dysze które mogą z czasem stracić swój wymiar i podawać inną dawkę paliwa niż zakładana ale nie przesadzajmy, 25-letnie stihl'e chodzą po wymianie membran na starych gaźnikach to czemu ta kosa ma nie chodzić.

ODPOWIEDZ