Membrany gaźnika

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Membrany gaźnika

Post autor: Szymoon » 20 sie 2021, 22:17

Witajcie,
Ostatnio(czyli od jakiegoś roku :lol:) zauważyłem delikatnie powolniejsze wkręcanie na obroty swojej kosy FS 89. Kosząc jakieś dwa tygodnie temu stosunkowo małą trawkę coś mi się wydawało jakby ta kosa miała mniejszą moc. A że ostatnio mam dużo innych spraw i dłubanie przy tym to ostatnie co mi się "marzyło" robić, więc mówię dam na serwis. Dealer powiedział, że zrobi przegląd i posprawdza. Dzisiaj odbieram, zostało wymienione: świeca, filtr paliwa i membrany gaźnika (filtr powietrza sam niedawno wymieniałem). Już u siebie odpalam - zupełnie inna kosa, silnik momentalnie wkręca się na obroty. Na ssaniu zapala lepiej, bo nie dławi jej, wcześniej od razu po odpaleniu na ssaniu trzeba było dodać gazu bo inaczej by zgasła, chociaż odpalała za pierwszym razem. Przy najbliższej okazji zobaczę jak idzie w trawie. Jednak w tej sytuacji filtr paliwa mogę wyeliminować bo paliwo leję zawsze przez lejek z sitkiem, świeca to świeca, więc wychodzi, że problem był w tych membranach. Te membrany pewnie dopiero coś lekko zaczynało brać. I tutaj moje główne pytanie, kosa ma 4 lata, dlaczego tak stosunkowo szybko siadły membrany? Jakość paliwa ma w znacznym stopniu wpływ na to? Dodam, że paliwo zawsze na zimę wypalane.
Pozdrawiam. ;)

Mfisto
Stały bywalec
Posty: 202
Rejestracja: 04 cze 2021, 22:22
Imię: michal
Lokalizacja: Radom

Re: Membrany gaźnika

Post autor: Mfisto » 21 sie 2021, 6:13

Pewnie słabsza jakość paliwa,chociaż nie oszukujmy się jakość podzespołów jak i całych urządzeń jest coraz gorsza .
Stihl Fs410, Fs460, ms261,Nac cst45-40

ODPOWIEDZ