Nowy nabytek - kosa stihl fs 240

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Frank
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: 15 sie 2020, 17:57
Imię: Krzysztof

Nowy nabytek - kosa stihl fs 240

Post autor: Frank » 28 lip 2021, 0:02

Dziś dosyć przypadkiem kupiłem kosę stihl fs 240 c. Planowałem wprawdzie zakup kosy bo moja stiga sbc 656dx na ten sezon została prawie sama (w tym sezonie wynosiła już ponad 10ha) ,ale nie przyglądałem się w ogóle temu modelowi. Docelowo chciałem husqvarne, bo mam jedną małą(525rx) i chciałem stosować jedną mieszankę ,do tego była promocja do lipca ,ale sprzętu nie było. Podobno w tym roku są duże braki i po kolejnej wizycie bez transakcji wstąpiłem do stihla, gdzie też były braki ,ale spodobał mi się ten model ze względu na wagę (6,9kg) i jakby nawiązanie do klasycznej konstrukcji( brak katalizatora, smarowanie przekładni etc.) Do tego gdy zapytałem ,czy z ceny katalogowej coś mogą urwać ,pan zaproponował 2450zł, czyli mniej o 140zł.
Kosą pracuje się bardzo wygodnie i pomimo że ma identyczną moc co stiga spala o ok 20-30% mniej paliwa.
Mam nadzieję ,że będę zadowolony, napiszę coś więcej po przynajmniej kilkunastu godzinach pracy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ