Stihl FS86 - brak mocy, schodzi z obrotów.

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Matson556
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 cze 2020, 13:40

Stihl FS86 - brak mocy, schodzi z obrotów.

Post autor: Matson556 » 13 maja 2021, 23:20

Witam. Zakupiłem tę kosę w tamtym roku. Niby kosiła lecz bardzo się grzała, więc postanowiłem ją zdiagnozować. Okazało się że łopatki na kole magnesowym były wyłamane, toteż wymieniłem to koło. Tłok był już trochę zmęczony, miał delikatne rysy, więc zamontowałem nowy AIP wraz z pierścieniami. Cylinder w stanie moim zdaniem do użytku, bez wyczuwalnych rys pod palcami. Po tej naprawie kosa odpala normalnie (za 2-3 szarpnięciem), utrzymuje wolne obroty lecz gdy wcisnę manetkę gazu do końca, zwiększy trochę obroty i za chwilę zaczyna się dławić, aż gaśnie. Mieszanka paliwowa oczywiście świeża. Myślałem więc że to wina gaźnika (Walbro), więc kupiłem nowy zamiennik. Zamontowałem go wraz z nowymi uszczelkami, nowym przewodem paliwa oraz filtrem paliwa. Filtry powietrza czyste (są 2 filcowy i gąbkowy), wyczyściłem siateczkę tłumika bo była trochę zalepiona nagarem. Po tych działaniach problem dalej jest ten sam. Robiłem nawet próbę bez filtrów powietrza , z odkręconym korkiem od baku , z inną świecą i dalej jest to samo. :shock:
Proszę o porady.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Stihl FS86 - brak mocy, schodzi z obrotów.

Post autor: Tornado » 14 maja 2021, 8:49

Przyczyn może być kilka np. uszczelniacze, lewe powietrze, prawidłowa regulacja itp
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Matson556
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 cze 2020, 13:40

Re: Stihl FS86 - brak mocy, schodzi z obrotów.

Post autor: Matson556 » 29 maja 2021, 23:38

Zabrałem się za grubszy remont. Po rozkręceniu okazało się że jeden uszczelniacz był przypocony, więc założone nowe uszczelniacze oraz łożyska z luzem C3. Maszyna odpala lecz po daniu gazu do końca dławi się. Trochę mniej niż przed remontem, bo się kosić nie dało, a teraz przy koszeniu gdy da się gaz do końca to się dusi, nie gaśnie, ale brakuje jej mocy. A gdy wciska się manetkę na 3/4 (75%) to moc jest zauważalnie większa i idzie pracować. O co może chodzić, że na pełnym otwarciu przepustnicy, czyli wciśniętej manetce do końca się dusi. A gdy trochę odejmie się gazu to ma więcej mocy, lecz wg mnie nie są to obroty maxymalne. Na obrotach jałowych pracuje super, nie faluje. Linka jest na pewno dobrze podpięta. Gaźnik jest nowy zamiennik, wyregulowany: L 1 obrót, H 1 obrót, na oryginalnym też się dusiła (przed remontem). Filtry powietrza i paliwowy czyste. Podmieniana była też świeca lecz efekt na obu ten sam. Po koszeniu odkręciłem świecę i ma kolor kawy z mlekiem czyli skład mieszanki jest prawidłowy. Nie mam już pomysłu.

Matson556
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 cze 2020, 13:40

Re: Stihl FS86 - brak mocy, schodzi z obrotów.

Post autor: Matson556 » 18 lip 2021, 18:57

Przyczyną okazała się cewka. Po wymianie na inną kosa śmiga.

ODPOWIEDZ