Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Łukash
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:43
Imię: Lukasz

Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: Łukash » 12 maja 2021, 21:21

Witam szukam kosy spalinowej na działkę o powierzchni 12 arów, trawa po kostki i z przodu działki maliny dzikie czy jakieś krzaki, ciężko mi powiedzieć co to jest.
Pierwsza myśl to zakup sthila fs 55 1km ale jak byłem u dilera sthil to mi odradzono ten model kosy ze względu na to, ze jest za słaba żeby wykosić cała działkę, ewentualnie jakimiś przerwami da radę ale żywotność wtedy nie będzie za długa. Druga myśl to kosa Stiga sbc
242 D lub 252 D, w sumie wszystko fajnie bo bogaty zestaw wyposażenia, moc w miarę dobra ale jak obejrzałem z bliska to średnio jest wykonana w porównaniu do sthila ale pewnie nie ma co porównywać tych dwóch firm kos do siebie, druga sprawa ze stiga jest dość ciężka i to mnie odpycha od kupna stigi.
Dzisiaj byłem ponownie u dilera sthila i oglądałem kosę fs 120 (sprzedawca dokłada od siebie nóż do kosy)i jestem bardziej za kupnem tej kosy tylko czy akurat będzie mi potrzebna tak droga kosa, później będzie służyła do wykańczania przy ogrodzeniu czy krzewach, z drugiej strony mocy nigdy za wiele a 2/3 lata będę musiał kosić całą działkę. Co sądzicie na temat kosy sthila fs 55 lub fs 120, ewentualnie kosy sbc 242/ 252?
Nie chce żadnego sprzętu z marketu czy innej nie znanej marki
Nie myślałem, ze będę miał taki problem żeby kupić kosę 😅

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: Tornado » 12 maja 2021, 22:42

Dlaczego kosa, a nie porządne koszenie kosiarką?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Łukash
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:43
Imię: Lukasz

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: Łukash » 13 maja 2021, 5:27

Myślałem, ze na taką działkę gdzie z przodu są jakieś krzaki to lepszym wyborem będzie kosa spalinowa, to teraz dałeś mi zagadkę

Frank
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: 15 sie 2020, 17:57
Imię: Krzysztof

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: Frank » 13 maja 2021, 8:05

Stiga ma dobre kosy serii 6, czyli 636, 646, 656 dx.
Te 242, 252 to takie chińczyki w kolorach stigi.
Jak chcesz lekką to husqvarna 525dx (profesjonalna). No ale w tej cenie masz mocniejszego fs120.
Tak jak mowi Tornado, kosiarka z napędem, i ewnenualnie kup sobie jakiegoś demona ,czy hechta za 500zł do ogarnięcia tych malin. Na 12a to za bardzo się nawet nie nagrzeje.

Łukash
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:43
Imię: Lukasz

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: Łukash » 13 maja 2021, 9:54

Ogólnie sthila fs120 warto kupić? Z tego co wiem to dość długo ten model jest na rynku.
Jakie są montowane silniki to sthila? A co do kosiarki to zastanawiam się czy jest sens teraz kupować, bo jak zacznę budowę to będzie mniej tego koszenia, a kosiarkę kupić jak już będę miał dom i ogród, mam dylemat teraz, nie jest to mały koszt zakupu kosy ale może warto zainwestować w ten model sthila

cezar76
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 02 mar 2021, 19:53
Imię: Bartosz

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: cezar76 » 13 maja 2021, 10:01

Nie demonizowałbym innych marek. Nawet wśród chińczyków można trafić solidny sprzęt. Od 2014r używam chińczyka, który dwa razy lub raz w miesiącu ogarnia 15 arów trudnego terenu - nierówności, wysoka trawa, chwasty i zarośla. Kosa mocna, działa bezawaryjnie i jestem bardzo zadowolony. I nie zamieniłbym jej na żadną markową. Mam nadzieję, że jeszcze mi posłuży.

Łukash
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:43
Imię: Lukasz

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: Łukash » 13 maja 2021, 11:42

Wszystko zależy jak się trafi, jednak wole zainwestować w markowy sprzęt.

K@mil
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2018, 8:12
Imię: Kamil

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: K@mil » 17 maja 2021, 22:52

Tez stałem przed tym wyborem. A na działce zawsze kosa się przyda. Przy płocie będzie trzeba podkosić...
Ja kupiłem dzisiaj Stihl FS 120 i można gadać, że dopłacasz za markę, ale ja widzę kolosalne różnice względem chińczyka NAC, którym kosiłem do tej pory.
Sama kultura pracy silnika i reagowanie na gaz daje dużo!

Łukash
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2021, 18:43
Imię: Lukasz

Re: Kosa spalinowa na działkę 12 arów

Post autor: Łukash » 18 maja 2021, 14:35

Masz racje, co do jakości. Wczoraj zakupiłem również kosę fs 120, miałem dylemat co do fs 55 ale jednak padło na fs 120 bardzo pożądny sprzęt i na lata. Jednak przez 2-3 lata będę musiał wykaszać działkę to kosa sprawdzi się idealnie a później po zakończeniu budowy zakupie kosiarkę 😁

ODPOWIEDZ