Stihl PolyCut

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Stihl PolyCut

Post autor: Szymoon » 15 sty 2021, 1:25

Witajcie!
Zależało mi już od dłuższego czasu na takiej głowicy do kosy która jest między żyłką a metalowym nożem. Jest taka głowica, z plastikowymi uchylnymi nożykami Stihl PolyCut(do mojej kosy wersja tej głowicy to 20-3). Wielka zaleta to jest to, że nie rozdrabnia trawy jak żyłka, tylko kosi dosłownie tak jak nóż. Problem polegał na tym, że stary typ 20-3 został zastąpiony przez nowe 27-3. Nowe zostały wycofane z powodu wady konstrukcyjnej(problem mocowania nożyków), a stare już nie powróciły. Czyli lipa bo nie dało się już starej ani nowej kupić. Byłem już zdecydowany na jet-fit, ale nadarzyła się okazja kupna właśnie PolyCut 20-3. Wyrwałem ją za 35zł oczywiście nowa oryginał tylko bez opakowania i kompletu zapasowych nożyków. Jednym słowem wielka okazja. Zapraszam do dyskusji i Waszych opinii na ten temat. A jak chodzi o moją opinie to rewelacja. Jak tylko trafi Wam się okazja to śmiało można kupować. Zapasowe nożyki są dostępne. Zaktualizuję temat po koszeniu większej trawy tą głowicą. Pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Stihl PolyCut

Post autor: Tornado » 15 sty 2021, 7:00

Szymoon pisze:
15 sty 2021, 1:25
Zaktualizuję temat po koszeniu większej trawy tą głowicą. Pozdrawiam. ;)
Osobiście czekam na relację.. Oby jak .... najszybciej :mrgreen:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Stihl PolyCut

Post autor: Szymoon » 15 sty 2021, 18:36

Jasne, jak tylko urośnie konkretna trawa to powiem dużo więcej w tym temacie. :)

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Stihl PolyCut

Post autor: m1strzunio » 15 sty 2021, 22:33

Też kiedyś o tym myślałem ale doszedłem do wniosku, ze mija się z celem i do wysokiej trawy i wykaszania wysokich zarośli, trzciny, jeżyn cisnę tarczą airecut już od paru lat i dalej się trzyma a do niższej żyłka 3.0 mm.

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Stihl PolyCut

Post autor: Szymoon » 15 sty 2021, 23:29

Każdy ma swoje zdanie. Tak jak mówiłem, mi akurat bardzo zależało na czymś pomiędzy żyłką a nożem. I myślę, że PolyCut spełni te oczekiwania. :)

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Stihl PolyCut

Post autor: Szymoon » 10 lip 2021, 0:12

Zgodnie z obietnicą aktualizuje temat. Już jestem po kilku większych koszeniach trawy tą głowicą. Tydzień temu było koszenie trawy po pas. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Kosa ma bardzo lekko, bo ta głowica działa na takiej samej zasadzie jak metalowy nóż. Tutaj jest dodatkowa zaleta bo plastikowy nożyk w niej chowa się w trakcie uderzenia, skutecznie zabezpieczając przekładnię kątową. Miałem już styczność z polecaną głowica jet-fit. Jednak ona jest dla mnie bliżej żyłki, niż noża. PolyCut kosi się tak jak nożem co jest na wielki plus. Właśnie czegoś takiego szukałem.

ODPOWIEDZ