Podkaszarka op FPPBC25-6 brak mocy

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

kris21
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2020, 21:26
Imię: Krzysiek

Podkaszarka op FPPBC25-6 brak mocy

Post autor: kris21 » 13 lip 2020, 21:30

Witam szanownych forumowiczów.
Mam problem z podkaszarką marki jak w temacie, podkaszarka pali za każdym razem ale tylko na ssaniu gdy przełączymy dźwignię na pracę normalną gaśnie lub pracuje ale po dodaniu gazu dławi się , gaźnik rozebrałem wymieniłem membranę sterującą iglicę wraz z ośką i sprężynką, sitko, membranę pompującą, gaźnik wyczyszczony i zero poprawy. Wygląda na to że podkaszarka nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa .Ciekawostka jak przechylę by paliwo grawitacyjnie spłyneło do cilindra to podkaszarka reaguje na gaz prawidłowo po czym dusi się bo brakuje jej paliwa. W gaźniku zmieniłem już 2ugi komplet membran ale nic to nie dało. Filtr i wężyki dochodzące do gaźnika zmienione i dalej nic. Macie panowie jakieś pomysły? Nie chiałbym wymieniać gaźniki po dość spory koszt jak na ten sprzęt. zapytanie skierowałem do serwisanta z huskwarny powiedział że jeśli będzie to co on myśli to koszt ....:) Panowie pomóżcie bo ręce mi opadają.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Podkaszarka op FPPBC25-6 brak mocy

Post autor: Troku » 13 lip 2020, 22:28

Masz problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa a gaźnik i tak powinieneś wymienić wraz z uszczelkami inaczej poprawy nie będzie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kris21
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2020, 21:26
Imię: Krzysiek

Re: Podkaszarka op FPPBC25-6 brak mocy

Post autor: kris21 » 13 lip 2020, 22:39

Korek z odpowietrznikiem też wymieniałem i nic nie pomogło, napisz dlaczego gaźnik do wymiany?bebechy ma nowe?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Podkaszarka op FPPBC25-6 brak mocy

Post autor: Troku » 13 lip 2020, 22:49

sam korpus często się wyrabia na przepustnicy i łapie lewe powietrze, przechylając maszynę powodujesz zalanie paliwem i chwilowe uszczelnienie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

kris21
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2020, 21:26
Imię: Krzysiek

Re: Podkaszarka op FPPBC25-6 brak mocy

Post autor: kris21 » 14 lip 2020, 21:03

Dziękuję za szybką odpowiedź, poszukam gaźnika i wymienię zobaczymy czy będzie poprawa.

kris21
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2020, 21:26
Imię: Krzysiek

Re: Podkaszarka op FPPBC25-6 brak mocy

Post autor: kris21 » 23 lip 2020, 22:22

Troku twoja diagnoza była trafna wymieniłem gażnik uszczelnienia gaźnika, wężyki i filterek paliwka, świeca też nowa , kosiarka odpala i reaguje na dodawanie gazu prawidłowo ale jak to bywa pojawił się następny problem z tą podkaszarką a mianowicie odpala bardzo ciężko nieraz za 15 razem jak odpali działa kosi reaguje na dodawanie gazu prawidłowo ale jak się ją zgasi ciężko ją odpalić ponownie trzeba się naszarpać, paliwo dochodzi na pewno , iskra na świecy jest sprawdzałem wyjmując ją i dotykając do masy, co zauważyłem świeca bardzo się nagrzewa nie idzie jej dotknąć po 3-4 minutach koszenia.
Jak nie było gaźnika widziałem tłok wyglądał nieciekawie tzn do połowy był srebrny czyli kolor normalny od połowy w górę jakby przypalony tzn kolor złoty bardzo ciemny tak wyglądają podzespoły przegrzane. Wiem że była używana nieprawidłowa mieszanka paliwowo olejowa 1:20 anie jak jest na baku 1:40. Masz jakiś pomysł?

ODPOWIEDZ