FS 240 sthil problem z napedem głowicy

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

konrado9
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2020, 2:00
Imię: Konrad

FS 240 sthil problem z napedem głowicy

Post autor: konrado9 » 28 cze 2020, 0:26

WItam mam sthila 240 była w serwisie na wymianie podobno sprzegło bo przy odpaleniu od razu kreciła ale jeden problem został nadal , Przy odpaleniu wciskam gaz i głowica sie nie kreci obraca dopiero bo rozbujaniu czyli puszczenia gazu i ponowym kilka razy dopiero zaczyna chodzic normalnie i regowac na gaz i sie krecic , Bez tego rozbujania nie chce ruszyc dławi sie jak by sprzegło sie slizgało i nie chciało nadac napedu czym szykac problemu ? sprzegło lozyska ?

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: FS 240 sthil problem z napedem głowicy

Post autor: arturo » 28 cze 2020, 10:04

Witam, odpal silnik i daj mu chwilę czasu na rozgrzanie z(2 minuty),gdy silnik uzyska normalną temperaturę pracy sprawdź czy sprzęgło odśrodkowe reaguje i włącza napęd głowicy(po zwiekszeniu obrotów).

konrado9
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2020, 2:00
Imię: Konrad

Re: FS 240 sthil problem z napedem głowicy

Post autor: konrado9 » 29 cze 2020, 16:27

Rozebrałem sprzegło nawet słyszałem ze wałki i głowice lubia tutaj sie obracac ale wybiłem, bemben i kreciła z oporem i sie obraca wiec to napewno nie przyczyna moge wysłac zdj sprzegła sprezyny sa ok bo trzymaja mocno bembenek nawet rantu nie ma okładziny delikatnie zużyte

ODPOWIEDZ