Kosa spalinowa do 1000 zł.

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Teksas
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2020, 23:00
Imię: Wojtek

Kosa spalinowa do 1000 zł.

Post autor: Teksas » 18 cze 2020, 23:51

Cześć. Pany doradźcie proszę. Od siedmiu lat kosiłem Hechtem 154. Byłem zadowolony. Ale w zeszłym roku na własne życzenie ją zatarłem, bo zapomniałem zrobić mieszanki. Oddałem do serwisu, zrobili remont, ale moc już nie ta, silnik nie pracował równo i mocno się grzał. W zeszłą sobotę podczas koszenia zadymiła i zgasła. Silnik szlag trafił i robić go nie zamierzam, tylko chcę kupić nową. I teraz pytanie jaką? Koszę działkę o powierzchni 800 m2 średnio raz w miesiącu, kiedy trawa ma już jakieś pół metra. Czyli większość czasu kosa leży nieużywana, ale jak już koszę to bez przerwy kilka godzin w jeden dzień. Skłaniałbym się ku temu Hechtowi, tym bardziej że ze starej kosy wykręciłem kilka części, które mogą się przydac, ale powiedzcie co sądzicie? Jest to sprzęt tak dobry jak te siedem lat temu? A może wybrać coś innego? Tylko nie piszcie proszę że jedynym słusznym wyborem jest stihl, bo nie zamierzam przepłacać. Sprzęt dobry ale ceny z kosmosu według mnie. Gdyby ten hecht, to myślałem o modelu 150, bądź 163 profi. Tam już gaźniki walbro z tego co czytam. Pokierujcie plis.

tomek970
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 gru 2019, 20:07
Imię: Tomek

Re: Kosa spalinowa do 1000 zł.

Post autor: tomek970 » 19 cze 2020, 19:53

Jeżeli możesz dołożyć to polecił bym kosę shindaiwa B 410SLW ale cena będzie dwukrotnie wyższa. Do tak dużej trawy moc musi być większa niż 2 km, a jeżeli ma być w takiej cenie jak podałeś to tylko chińczyk.

ODPOWIEDZ