Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Post autor: Krzysiek88 » 29 maja 2015, 17:02

Witam, proszę o rade
Nie wiem jaki jest tam konkretnie gaźnik bo się nie dokopałem.
Kosa ma dwa lata,
Od początku jak ją mam po odpaleniu głowica się nie kręciła, ale jak się kosa już zagrzała to na wolnych obrotach głowica zawsze się kręciła, nie zatrzmywała się, a po zatrzymaniu jej o ziemie i tak dalej się rozkręcała, pomalu bo pomału ale jednak krecila sie. Mowa o wolnych obrotach bez dodawania gazu
Teraz z tydzień temu pierwszy raz poważniej dostała w kość, już późnym wieczorem ostro kosiłem kawał łąki, dość gęsta trawa, duży gaz non stop. Od tamtej pory wyraźnie obroty się jej zmieniły, ewidentnie czuć i słychać, że są wyższe, po odpaleniu jak jeszcze zimna lekko ją bierze - głowica minimalnie się rusza/kręci, przedtem tak nie było co pisałem w pierwszych linijkach mojej wypowiedzi, no a jak ciepła to już się kręci fes. Szczerze to nie bardzo mam gdzie z tym jechać na serwis, bo dwie opcje które mam to im nie ufam, da się to samemu jakoś wyregulować? Np. 1/4 obrotu jakąś śrubką coś da? Mogę zrobić zdjęcie gaźnika jak coś.
Dodam, że mam tez wrazenie ze np. kosiarka chodzi na wolnych obrotach, zaczynam kosic i daje gaz to nie czuc ale slychac ze jakby ja przyduszalo, to trwa mniej jak nawet ułamek sekundy, mam wrazenie ze to jest takie cos jakby po dodaniu tego gazu dostala w jednej chwili za duzo paliwa.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Post autor: jerzyk » 29 maja 2015, 17:34

po pierwsze sprawdź szczelność skrzyni korbowej jak skrzynię masz szczelną to możesz zacząć bawić się gaźnikiem są tam 3 śruby śrub z literami L i H nie dotykaj i jest jeszcze taka duża śrubka na śrubokręt krzyżakowy tą możesz kręcić
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Krzysiek88
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:38

Re: Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Post autor: Krzysiek88 » 29 maja 2015, 18:23

Obrazek

1.Dostrzegłem ze w tej kosie jest Walbro, w internecie cos podobnego znalazlem, widzialem literki L i H, czyli te czerwone strzałki to sa srubki L i H a ja sruba z niebieska strzalka mam pokrecic?

2.Malo co tą kosa było koszone i sugerujesz ze juz sie rozstrzelniła?

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Post autor: jerzyk » 29 maja 2015, 22:44

tak masz kręcić niebieską śrubką
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

kristofer37
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2016, 9:33
Imię: Krzysztof

Re: Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Post autor: kristofer37 » 30 wrz 2018, 15:10

Czy podobnie reguluje się Spartę 44 ?, ponieważ co do pracy kosy nie mam uwag, poza tym, że przy energicznym naciśnięciu manetki gazu z wolnych obrotów na maksymalne, jest moment zadławienia silnika - co jest przyczyną, ewentualnie co sprawdzić, przeczyścić ?

kristofer37
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2016, 9:33
Imię: Krzysztof

Re: Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Post autor: kristofer37 » 30 wrz 2018, 15:10

Czy podobnie reguluje się Spartę 44 ?, ponieważ co do pracy kosy nie mam uwag, poza tym, że przy energicznym naciśnięciu manetki gazu z wolnych obrotów na maksymalne, jest moment zadławienia silnika - co jest przyczyną, ewentualnie co sprawdzić, przeczyścić ?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oleo-Mac Sparta 380 T - regulacja gaźnika

Post autor: Kamilos » 30 wrz 2018, 16:32

A nie dzieje się czasami tak zaraz po odpaleniu silnika ? Bo miałem tak samo i występowało to zaraz po odpaleniu silnika. Co do samego wchodzenia kosy na obroty to jest dość mułowata, ale na twoim miejscu wymieniłbym filtr paliwa i filtr powietrza, bo zwłaszcza filtr powietrza w tej kosie trzeba bardzo często czyścić, częściej niż zalecają w instrukcji 10 godzin, wg mnie należy go czyścić co 5 godzin.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ