Problem z Stihl FS120

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

neorg
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2019, 7:55
Imię: Tomek

Problem z Stihl FS120

Post autor: neorg » 03 cze 2019, 8:31

Witam!
Dostałem starą ok 15 letnią kosę Sthil FS120. Jest wysłużona i pierwszy raz po sezonie odpaliła dopiro po 15-20min. Nigdy nie odpala za pierwszym razem. Podziałała 20min i stwierdziłem, że przed dalszą pracą doleję benzyny. No i zrobiłem głupotę przez niewiedzę. Do benzyny dolałem oleju SAE30 a nie tego czerwonego.
Kosa włącza się tak jak poprzednio ale na ustawieniu "start" chodzi ok 1min. Przy przełączeniu na "jedynkę" od razu gaśnie.

Jak bardzo jestem w przysłowiowej d***e? Czy jak wyleje to co zostało i zaleję benzyną z czewronym olejem jest szansza że ruszy? Czy od razu bez eksperymentowania oddać do serwisu / wyrzucić?

Dodam też, że ona jest wysłużona i zdarza jej się gasnąć po kilku-kilkunastu minutach pracy. Raz już była serwisowana jakieś 5-6lat temu bo poprzedni właściciel też nie wiedział jak o nią dbać i lał benzyny bez oleju.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Problem z Stihl FS120

Post autor: jerzyk » 03 cze 2019, 9:11

Zawież do serwisu niech sprawdzą co ją boli. To były bardzo dobre kosy i warto taką naprawić oczywiściwe jak wał wytrzyma ale to ci powiedzą w serwisie.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

ODPOWIEDZ