545RX "zużyte" mocowanie trójkąta ?

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

545RX "zużyte" mocowanie trójkąta ?

Post autor: Commoner » 26 maja 2019, 15:36

Siema, dawno mnie tu nie było.

Wczoraj natknąłem się na taki problem: kosiłem normalnie na otwartej przestrzeni z trójkątem, dość mocno już zużytym i podjąłem decyzję o zmianie na nowy. Zanim to zrobiłem zdjąłem na chwilę trójkąt i założyłem głowicę z żyłką, żeby opitolić skarpę rowu z jednej mańki. Poszedłem po nowy trójkąt, założyłem go i dokręciłem, wszystko niby git ale po dodaniu gazu usłyszałem, że jest "poślizg" między trójkątem a wałkiem zdawczym.
Trójkąt ma 3mm grubości, stary miał 4mm. Założyłem jednak ten stary i to samo - poślizg też jest tylko mniejszy. Wygląda to tak, jakby po prostu nagle nie dało się już zakładać trójkątów, a wcześniej takimi 3mm normalnie pracowałem.

No i teraz pytanie - czy coś mogło się tak gwałtownie zużyć (nakrętka albo "osłona dolna tarczy tnącej" nr 5250003) że trójkąty nagle przestały pasować ? Moje podejrzenie pada jednak tę blaszaną osłonę, może się już spód wytarł trochę i nie ma teraz siły dociskać jak należy ?

I pytanie pomocnicze - czy dostępne są jakieś dystanse, żeby założyć do tej maszyny cieńszą tarczę ? Mam zapas tarcz o grubości 1,8mm od starej kosy ale one tutaj nigdy nie pasowały, 3mm to był taki graniczny wymiar.

Commoner
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:11
Imię: Włodek

Re: 545RX "zużyte" mocowanie trójkąta ?

Post autor: Commoner » 01 cze 2019, 16:07

Wygląda na to że coś się stało z tą blaszaną osłoną, bo kupiłem nową osłonę i nową nakrętkę i jest ok.
Tylko teraz pytanie, czy między tą osłonę a trójkąt jeszcze nie powinno się wkładać jakiegoś dystansu. W instrukcji jest element numer 27 - podkładka dystansowa - nigdy jej nie używałem, ale też w samej instrukcji raz występuje, a kilka stron dalej nie.

ODPOWIEDZ