Świeca L8RTC i zamienniki (AL-KO BC 225 B)

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

franki01
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:44
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bydgoszcz

Świeca L8RTC i zamienniki (AL-KO BC 225 B)

Post autor: franki01 » 25 maja 2019, 22:30

Witam,
Ostatnio kupiłem wymienioną w tytule kosę AL-KO i kosiarkę. O ile kosiarka na Loncinie śmiga jak ta lala, o tyle z kosą spalinową mam problem. Dzisiaj chciałem uruchomić pierwszy raz i nie dało rady. Sprawdziłem i nie ma iskry na świecy.

Świeca w instrukcji to L8RTC (chyba marki Torch). Starałem się znaleźć świecę, żeby wymienić i sprawdzić, czy to nie jej wina, ale mam problem ze znalezieniem samej świecy. Pojawią się razem z tym modelem też inne, opisane np. jako zamienniki:

L6TC | L7T | L8RTC | RCJ7Y | CJ7Y | CJ6Y

Niby ok, ale zaciekawiła mnie jedna rzecz. Jest np. świeca Oregon, która ma te niby te same świece:

https://www.oregon.pl/swiece-zaplonowe- ... 98517.html
https://www.oregon.pl/swiece-zaplonowe- ... 02942.html

Ale różnica jest w literce "R" w oznaczeniach. To samo dotyczy wypisanych zamienników, np.:
- Champion CJ7Y,
- Champion RCJ7Y.
Przypuszczam, że "R" to oznaczenie dodatkowej rezystancji, utrudniającej przeskok iskry. Jeśli model jest tani, to mogę dla pewności zapłonu kupić świecę bez tej dodatkowej rezystancji? Serwis się nie przyczepi?

Teraz wracając do świecy z mojej kosy. W instrukcji jest L8RTC, a w internecie jako zamienniki podawane są RCJ7Y i CJ7Y. Trochę głupieję od tych oznaczeń. W sklepie obok, dostanę świecę "Oregon CJ7Y" (niby zamiennik), ale nie wiem czy to nie skończy gwarancji na sprzęt, bo serwis powie, że świeca jest zła i powinna być L8RTC. Mógłby ktoś mi to wyjaśnić?
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam, Kamil

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Świeca L8RTC i zamienniki (AL-KO BC 225 B)

Post autor: Sebastian_M26 » 26 maja 2019, 9:00

O co chodzi, przecież to najbardziej popularna świeca do chińskich silników które kupuje za grosze i montuje w swoich urządzeniach still, husqvarna, alko i wiele innych.

franki01
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:44
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Świeca L8RTC i zamienniki (AL-KO BC 225 B)

Post autor: franki01 » 26 maja 2019, 12:43

Wybaczcie, dopiero raczkuję w tej tematyce i nie miałem zamiaru wywoływać żadnego chaosu. Dziękuję, Sebastian_M26, za informację o popularności tej świecy, nie zdawałem sobie z tego sprawy.

Mimo wszystko, chętnie bym się dowiedział, jaka różnica jest między świecami z "R" i bez "R", i jakie są różnice w zachowaniu silnika przy zmianie modelu (jeśli w ogóle są), np. przytoczonych Oregonów, które wyglądają tak samo a mają inne oznaczenia.

Przeglądałem forum i nie znalazłem takiej informacji.

EDYCJA:
Na polskich forach nic nie mogłem znaleźć, ale na zagranicznych jest dużo informacji nt. oznaczeń. Temat się rozjaśnił i można usunąć wątek. Zakładam, że nikt nie jest zainteresowany szerszymi informacjami, jeśli ten temat jest "śmieszny".

sgt_raffie

Re: Świeca L8RTC i zamienniki (AL-KO BC 225 B)

Post autor: sgt_raffie » 26 maja 2019, 13:10

A co w tym smiesznego? Podzielisz sie informacjami?

ODPOWIEDZ