Demon RQ580 - dławi się, nie ma mocy

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

roasso
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2019, 20:53
Imię: Marek

Demon RQ580 - dławi się, nie ma mocy

Post autor: roasso » 20 maja 2019, 23:36

Witam,

Problem dotyczy 4-letniej kosy spalinowej demon rq580. Kosa nie wchodzi na obroty, dławi się, nie ma mocy, głowica zaczyna sama się obracać i w tym momencie gdy odkręce korek zbiornika paliwa obroty się normują, głowica przestaje się obracać i można normalnie kosy używać przez kilka minut. Opisana sytuacja występuje wtedy gdy paliwa w baku jest 3/4 lub jest pełen. W momencie gdy poziom paliwa spada do połowy można normalnie nią pracować aż do momentu zalania całego zbiornika paliwem, wtedy problem wraca.

Odpowietrznik zbiornika chyba drożny, bo gdy go odkręcę w czasie normalnej pracy kosy to nie ma żadnej zmiany (obroty są cały czas takie same). Odkręcenie korka pomaga tylko wtedy gdy kosa zaczyna się dławić i wtedy obroty wracają do normalnych i można nią pracować.

Wymieniłem gaźnik oraz świecę, ale bez zmian. Tłok od strony wydechu i kolektora ssącego bez rys. Mieszanka 1:20.

Pomocy, bo zielonego pojęcia nie mam co się z nią może dziać.

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Demon RQ580 - dławi się, nie ma mocy

Post autor: Sebastian_M26 » 21 maja 2019, 9:40

Kup korek za 4 złote lub cały zbiornik z przewodami bo kosztuje od ośmiu złotych.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Demon RQ580 - dławi się, nie ma mocy

Post autor: Tornado » 21 maja 2019, 10:03

roasso pisze:
20 maja 2019, 23:36
Odkręcenie korka pomaga tylko wtedy gdy kosa zaczyna się dławić i wtedy obroty wracają do normalnych i można nią pracować.
Pomocy, bo zielonego pojęcia nie mam co się z nią może dziać.
Witaj kolego na forum.., ustaliłeś więc co jest przyczyną.. :lol: :lol:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

roasso
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2019, 20:53
Imię: Marek

Re: Demon RQ580 - dławi się, nie ma mocy

Post autor: roasso » 21 maja 2019, 22:46

Coś w tym może być, bo oryginalny zbiornik miał wyciek i wymieniłem niedawno na nowy z allegro razem z korkiem, filtrem i przewodami do gaźnika. Filtr po jednym koszeniu się rozpadł całkowicie, założyłem stary oryginalny i teraz pewnie uszkodzony jest korek w zbiorniku, dramat co oni sprzedają. Cena kompletu 9zł, teraz już wiem dlaczego. :lol:
Temat zmoderowano, wpisy nie związane z treścią wątku usunięto.
GM Tornado

ODPOWIEDZ