Wymiana rozrusznika MAKITA BBC5700... problem

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Areknr84
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2018, 10:25
Imię: Arek

Wymiana rozrusznika MAKITA BBC5700... problem

Post autor: Areknr84 » 16 maja 2019, 18:51

Witam Koledzy,
czy wymienialiście może rozrusznik w kosie spalinowej MAKITA BBC5700???
Mój dotychczasowy rozrusznik po jednym sezonie się dosłownie rozsypał. Po tym jak się uszkodził i jego odkręceniu zauważyłem, że wszelkie wewnętrzne, plastikowe elementy rozrusznika zostały połamane, tak jakby rozrusznik nie "odbił" i został "zmielony".

Do demontażu, zapadki startera (układ zapadkowy nr 20 z katalogu MAKITA) od strony wału, które fabrycznie są wykonane z metalu nie nosiły śladów uszkodzeń (to te zapadki metalowe na sprężynkach). Gdy zakupiłem nowy rozrusznik i go zamontowałem to okazało się, że zapadki nowego rozrusznika nie sięgają układu zapadkowego. Dziwne :? :o ponieważ zakupiony rozrusznik jest oryginalny i na śrubach montażowych pasuje idealnie. Poza tym wszystkie zamienne rozruszniki jakie są dostępne w internecie wyglądają tak samo :roll: :roll: Wg katalogu części zamiennych, wszystko powinno działać i współpracować, jednak zębatki rozrusznika i startera od strony wału się nie zazębiają, ponieważ nie dosięgają siebie wzajemnie. Kosy nie da się uruchomić :oops: :evil:

Czy ktoś spotkał się z takim problemem??? Czy są może jakies dwa rodzaje rozruszników do kos BBC5700???

Za odpowiedzi z góry dziękuje

Pozdrawiam
Arek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ