Osłony tarcz do chinek i nie tylko

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Osłony tarcz do chinek i nie tylko

Post autor: cx500 » 22 wrz 2018, 18:02

Mam taki problem, zająłem się kosą teścia 1km wlbc305 bo troszeczke po 6 latach się urwał korbowód ale ok już działa, tylko kosząc zauważyłem jedną niespójną, nielogiczną rzecz.

kosa jest mała i ok, fajnie to chodzi jak komuś taka słabsza kosa starcza (no jemu starcza), ale.. osłona jest dana z wielkiej kosy. Myślałem że coś nie tak, pytałem teścia czy przypadkiem fabrycznej osłony nie wyrzucił ale mówi że nie. No i w sklepie w psb dzisiaj widziałem identyczną kosę no i osłona wielka.. ale w czym rzecz...

No w tym że nożyk jest za daleko i pozwala na za długie dla tego silnika wysunięcie żyłki :( No i kosa na dwóch długich kikutach przestaje wchodzić na obroty :mrgreen:

Czy ktoś może widział osłonę która miała by nożyk który tnie żyłkę na krótko, może jakaś osłona z regulacją docinania? znajdzie się coś takiego?

To wygląda tak, głowica jest założona 90mm speed feed, dopóki żyłka wychodzi na ok 12 to kosa chodzi pięknie. Jak gdzieś uderze w kamień wiadomo rozwinie mi się to się robi zonk....


Obrazek

może jakieś sugestie?

Z innej beczki też teść lubi czasem zapodać żyłkę typu 2.2, 2.4. Jaka żyłka poniżej 2.0 jest godna uwagi? może to by rozwiązało też troche problem?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Osłony tarcz do chinek i nie tylko

Post autor: Troku » 22 wrz 2018, 18:11

Osłona jest standardowa jak to w chińskich kosach, grubość żyłki dobierasz do mocy kosy i tak dla przykładu jak masz kosę o mocy 1KM to żyłka max 2,0mm między 1,2 - 1,7KM 2,4mm powyżej możesz dać 2,7mm i grubszą.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Osłony tarcz do chinek i nie tylko

Post autor: Tornado » 22 wrz 2018, 18:21

Może źle widzę, ale chyba możesz jeszcze "przesunąć" tę osłonę w kierunku głowicy .....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Osłony tarcz do chinek i nie tylko

Post autor: Troku » 22 wrz 2018, 18:23

Nie idzie, tak to wygląda ale nie ma możliwości bez podpiłowania plastikowej osłony i zdjęcia blokady obracania się osłony.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: Osłony tarcz do chinek i nie tylko

Post autor: cx500 » 22 wrz 2018, 19:16

kurcze ale nieprzemyślane.... sam mam taki wysuw żyłki do nożyka w demonie ale demon nie odczuwa takiego wysuwu nawet na żyłce 2.7, różnica mocy w ogóle między tymi kosami jest olbrzymia no ale, taka 1km też fajna bo lekka popyrkać na działce sobie coś tam można i bardzo mało pali... ale z tą osłoną to lipa trzeba będzie coś swojego zapodawać:(

ODPOWIEDZ