Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Mr.Z
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:19
Imię: Mateusz

Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: Mr.Z » 23 lip 2018, 17:13

Witam.
Posiadam kosę spalinową NAC 1KM - BP254-10-V. Kosa nie wchodzi na obroty, mimo próby regulacji (śrubka że sprężynka) nie poprawia to wkręcania się na max obroty. Kosa przy próbie wejścia na max obroty (dźwignia do końca) dławi sie i gaśnie. Próbowałem już kilkukrotnie wyregulować lecz nie poprawiło to pracy.
Aczkolwiek np jeśli kosą chodzi i nie chce wkręcić sie na max obroty i dławi się w tym momencie jak wcisnę pompke od do pompowania paliwa kosa dostaję kopą i wkręca sie normalnie na max obroty.
Zauważyłem też że podczas pracy przez przezroczysty wężyk (bo jest i czarny co podaje paliwo)nie wraca paliwo do zbiornika podczas pracy kosy (podczas pompowania pompka wraca), nie ma też żadnych bąbelków w tym przewodzie.
Czy winowajcą powyższych problemów jest gaźnik czy może zatarty tłok etc? Dodam że maszyna ma raptem miesiąc czasu, docierana była tak jak zalecił producent.
Pozdrawiam

pitero36
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:49
Imię: Piotrek

Re: Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: pitero36 » 23 lip 2018, 18:31

Proponuję wymienić filtr paliwa dziś miałem podobnie w pracy przy stihl fs 89 po wymianie filtra maszyna chodzi jak powinna jak nie pomoże oddać na serwis gwarancyjny.

Mr.Z
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:19
Imię: Mateusz

Re: Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: Mr.Z » 24 lip 2018, 21:01

Wymieniłem gaźnik i jest o niebo lepiej, w tym starym gaźniku wymieniłem membrany - nic to nie dało, więc kupiłem nowy i założyłem i kosą wkręca się na obroty aż miło. Jedynie co to bardzo kopci na biało i cieknie trochę czarną maź z wydechu aż mi ściekło po zbiorniku paliwa. Mieszanka 25:1 jak producent zaleca. Nie ustawiałem nic tą śrubka że sprężynka tylko zostawiłem tak jak było fabrycznie ustawione w tym nowym gaźniku. Boje sie że te gaźniki sa tak marnej jakości że jak zacznę przestawiać regulować skład paliwo/powietrze to znów gaźnik będzie nadawał się jedynie do wymiany. Co sądzicie?

blindmen
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:35
Imię: Andrzej

Re: Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: blindmen » 25 lip 2018, 9:56

Problem jest ze mieszkanka 1;25 bardzo gnoi gaźnik. Niestety chińskie badziewie potrzebuje aż tak bogatego smarowanie aby się nie zatarł. Nie masz wyboru lej ten gnój.
Pamiętaj wypalaj benzynę do końca jak kończysz pracę aby gaźnik był suchy.
Na drugi raz kup coś lepszego tzn co ma mieszankę 1;50

Mr.Z
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:19
Imię: Mateusz

Re: Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: Mr.Z » 12 maja 2019, 15:48

Odgrzeje trochę temat, po ziemię chciałem wykosić chaszcze na działce, kosą odpaliła od strzała aczkolwiek zauważyłem że po przełączeniu z ssania na pracę nie wkręca sie na max obroty, tylko tak jakby ją coś dławiło.
Za to po ustawieniu dźwigienki po środku między ssaniem a praca, kosą pracuje na pełnych obrotach bez problemu i nic ją nie dławi.
Dodam że paliwo nowe i świeża mieszanka w proporcjach podanych przez producenta.
Czyżby znowu gaźnik lub membrany do wymiany?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: Uli » 12 maja 2019, 15:59

Kolego sprawdź ten filtr w baku, wyjmij, umyj, jeżeli jest z materiałem na końcu, rozbierz go umyj pod ciepłą wodą wysusz i zamontuj.
Albo kup nowy najlepiej.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: Troku » 12 maja 2019, 21:37

Gaźniki w tych kosach często ulegają awarii a szczególnie po zimie. Jak regulacja nie pomaga to gaźnik do wymiany.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Mr.Z
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:19
Imię: Mateusz

Re: Kosa spalinowa NAC BP254-10-V 1kM nie wchodzi na obroty

Post autor: Mr.Z » 01 maja 2020, 19:48

Kupiłem nowy filtrem paliwa z wężykami, wymieniłem i już drugi sezon śmiga bez problemu.

ODPOWIEDZ