adeo bc260 z leroy wpada w wibracje

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Fryc
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2018, 15:21

adeo bc260 z leroy wpada w wibracje

Post autor: Fryc » 07 maja 2018, 15:43

Witam
Mam problem z wibracjami w kosie kupionej 3-4 lata temu w Leroy.
Sytuacja 1 wygląda tak ,że kosząc nagle pojawia się bardzo duza wibracja na dole aż obroty głowicy spadają chyba o połowę.
Zatrzymuje daje gazu znowu i jest przez chwilke dobrze i znowu wpada w wibracje.
Sytuacja 2 wygląda iż pojawiają się wibracje i pomaga na to naciągniecie żyłki z głowicy i kosze aż zatrzymam obroty a po tym sytuacja jak wyżej opisana.

Głowica wzrokowo nie jest uszkodzona,wyczyszczona ale kawałki żyłki według mnie nie są w niej dostatecznie naciągnięte(po np.wysunieciu automatem)

Sprawa wygląda na głowicę ale niby jak złapie rękoma za rurke i potrzasne góra dół to ośka w środku lata chyba na kilka centymetrów(nie wiem jak było wcześniej)

Wyczuwalnego luzu na boki nie ma niby na przekładni.

Jak ktoś ma dobrą poradę to z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: adeo bc260 z leroy wpada w wibracje

Post autor: Darekzed » 07 maja 2018, 19:37

Mogą być wyrobione tulejki w rurze, łożyska w przekładni. Na początek jednak zamontuj nową głowice żyłkową oczywiście z jedną podkładką.

Fryc
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2018, 15:21

Re: adeo bc260 z leroy wpada w wibracje

Post autor: Fryc » 07 maja 2018, 21:38

Tzn. z jedną podkładką?
Myślę że dostanę taką głowicę chyba na M8

A zreszta ide spróbuje sciągnąć

Fryc
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2018, 15:21

Re: adeo bc260 z leroy wpada w wibracje

Post autor: Fryc » 07 maja 2018, 22:03

Po sciągnięciu wygląda to tak że łożysko na wyjsciu przekładni ani nie dygnie(nie wiadomo jeszcze co z drugiej strony) a głowica po zamknieciu trzyma sie dobrze ale rusza sie na boki ta pokrywka.Mogę ją wgnieśc z jednej strony bardziej to z drugiej bardziej wystaje.Jutro spróbuje kupić,jeszcze manetka sie rozwaliła...

Fryc
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2018, 15:21

Re: adeo bc260 z leroy wpada w wibracje

Post autor: Fryc » 22 maja 2018, 0:12

Wężyk od paliwa,manetka gazu oraz ta głowica wymienione.

Kiedy koszę ze stałą prędkością na pełnych obrotach czuje ,że dalej minimalnie wpada w rezonans po chwili co przenosi się na ręce.

ODPOWIEDZ