Kosa Stihl FS 260 - całkowita długość

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Biker
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2018, 12:48
Imię: Damian

Kosa Stihl FS 260 - całkowita długość

Post autor: Biker » 07 maja 2018, 14:00

Witam serdecznie,

Mam trochę nietypowe pytanie odnośnie wyboru kosy spalinowej. W zasadzie brałbym z miejsca Stihl FS 260, gdyby nie to, że jest krótsza od pozostałych: FS 260 ma 168 cm długości, natomiast pozostałe w granicach 180 cm - to jest aż lub tylko 12 cm różnicy. Mam 190 cm wzrostu i obawiam się, że FS 260 może powodować u mnie ból kręgosłupa wymuszonym schylaniem. Na forach przejawiają się też takie opinie, że FS 260 jest krótsza, ale dzięki temu bardziej wyważona przez co lepiej się nią pracuje, zwłaszcza w pochyłościach, albo stromych zboczach. A może przy moim wzroście lepiej wziąć FS 240?

Proszę użytkowników kos Stihl, zwłaszcza tych co posiadają FS 260 jak to jest z tą długością i jej wpływem na wygodę koszenia.

Dziękuję i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosa Stihl FS 260 - całkowita długość

Post autor: Tornado » 07 maja 2018, 19:11

Widzę, że nikt nie kwapi się z wypowiedzią... Jestem kolego niższy od Ciebie, mam Fs 260 i pracuje mi się nią super. Jak dla mnie to wzrost operatora nie ma większego znaczenia. Istotą jest odpowiednie dopasowanie szelek i wyważenie kosy. Jak się to robi? Tutaj np. jest w miarę opis..
http://kosaspalinowa.com/wywazenie-znaczenie/
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Biker
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2018, 12:48
Imię: Damian

Re: Kosa Stihl FS 260 - całkowita długość

Post autor: Biker » 07 maja 2018, 23:25

Dzięki @Tornado za odp. Z tym wyważeniem to masz dużo racji - już nie pierwszy raz spotykam się z tym stwierdzeniem w kontekście kosy FS 260.
Jeszcze jedno pytanie, czy system większych głowic tj. AutoCut 46-2 stanowi dużą różnicę czy zaletę w stosunku do tych z modeli niższych (np. FS 240), tj. głowice AutoCut 25-2?
Oczywiście niezmiennie i głównie interesuje mnie długość FS 260 (1685 mm) i jej wpływ na wygodę bądź niewygodę koszenia.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosa Stihl FS 260 - całkowita długość

Post autor: Tornado » 08 maja 2018, 9:43

A, ja mam takie pytanie do kolegi,..czy masz jakieś praktyczne doświadczenie z użytkowania kos spalinowych ??
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ