Kosa spalinowa URSUS

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Zenek123
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:03
Imię: Piotr

Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Zenek123 » 22 paź 2017, 19:48

Witam chciałbym zakupić kose URSUS UR-BP508-260 miał ktoś z nią styczność jakieś doświadczenia opinie o niej i ogólnie co o niej sądzicie? :P

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 22 paź 2017, 20:02

Ta kosa jest produkcji NAC.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Kamilos » 22 paź 2017, 20:05

To jest chińczyk, a dokładniej nac ukryty pod marką Ursus. Nie zawracaj sobie tym głowy, bo nie jest warta tych pieniędzy, moc 2,6km, ciekawe skąd, dodatkowo dzielona rura, która jest bardzo nieszczęśliwym rozwiązaniem, powoduje spadek mocy i szybsze zużycie łożyska przy sprzęgle. Wiem, bo miałem podobną kosę, i po wywaleniu tej dzielonej rury zyskała lepsze obroty. Zobacz sobie na kosy cedrus, kosztują podobne pieniądze, ale już są lepiej wykonane. Masz na naszym kanale test takiej kosy https://www.youtube.com/watch?v=SaOnpg6Cw3U
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 22 paź 2017, 20:11

Ale te kosy są dostępne z dzielonym wałem i całym
https://klimasklep.pl/kosa-spalinowa-ur ... VnEALw_wcB


Ale zgodzę się Kamil z Tobą, zobacz kosę Ced415 naprawdę zobacz opinię tej kosy viewtopic.php?f=68&t=1932 Także ma amortyzator. I cena podobna.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Rumcajs

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Rumcajs » 22 paź 2017, 20:21

Eeeeee 798 złotych???

Zenek123
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:03
Imię: Piotr

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Zenek123 » 22 paź 2017, 22:32

Czyli kose Cedrus 415 x polecacie a co sądzicie o Cedrus 520x?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 23 paź 2017, 4:59

W tym przedziale cenowym to cudów nie ma, ja także użytkuję kosę Nac i opinie ma różne, jednemu działa parę lat a drugi po kupnie odpalić nie może, demony znowu zachęcają ilością gadżetów dawanych razem z kosą nieraz to nawet 3 głowice z żyłką, ale cóż jak wykonanie i jakość licha....dostałem do testów ced415x i naprawdę fajna kosa, gaźnik walbro z pompką, ma parę takich drobnych mankamentów, które bym poprawił, ale to zawsze się coś znajdzie, głowice z żyłką którą dają do tej kosy wygląda solidnie, ale chyba trafiłem na kamień i mi pękł zatrzask, trzeba kupić nową (zdarza się).
520x to nie...jest większej mocy, ale słyszałem że ma jakąś wadę...jak już 415.
Tu masz jeszcze mój film z kosą ced415x cz.2... zobacz sobie jak pracuje. https://youtu.be/ai7K8SFIkSc
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Zenek123
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:03
Imię: Piotr

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Zenek123 » 23 paź 2017, 20:42

W sumie ciekawa jest ta kosa cedrus ale zastanawiam się jak z częściami zamiennymi w sumie budżet to do 1000zł więc może warto poszukać czegoś innego Tylko pytanie co jest dobre?

ARSA Stihl

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ARSA Stihl » 23 paź 2017, 20:45

Lepszy używany Stihl, niż wynalazki tego typu.

Zenek123
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:03
Imię: Piotr

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Zenek123 » 23 paź 2017, 20:50

A Kosa spalinowa STIGA SBC 252D ?

ARSA Stihl

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ARSA Stihl » 23 paź 2017, 21:00

Nie rozumiem, po co pchać się w sprzęt nie mający większej ilości punktów serwioswych, chba że masz serwis u siebie w mieście to zmienia postać rzeczy.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 23 paź 2017, 21:04

Arsa... sam jesteś wynalazek.
A firma cedrus zajmuje się dystrybucją części zamiennych do pił, kosiarek, podkaszarek...ogólnie do urządzeń ogrodniczych renomowanych marek, w także Arsa kolego fiskarsem.
A od tego roku wypuścił urządzenia ogrodnicze pod własną marką. Masz tu link i zobacz jakich marek są dystrybutorami. http://cedrus.biz.pl/
A jeżeli chcesz coś wybrać w wyższym przedziale cenowym, to czemu nie, pytaj, ale o stidze raczej nic Ci nie powiem, poczekaj może ktoś kto używał się wypowie.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ARSA Stihl

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ARSA Stihl » 23 paź 2017, 21:06

Za 700 zł kupić coś w ciemno to na pewno dobry wybór. Ile ten sprzęt jest na rynku by go polecać, zbyt krótko jak na razie.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 23 paź 2017, 21:12

A może ktoś ma tylko tyle kasy by na taki sprzęt wyłożyć...a po drugie nic nie pisałem że cedrus ma stigę...czytaj ze zrozumieniem i nie kasuj swoich postów.
Jeżeli miałbym wybierać między kosą NAC a Cedrusem...w tym samym przedziale cenowym, wybrał bym Cedrusa.
Nie widziałeś pewnie tej kosy jeszcze na oczy...a ja korzystam z Nac i Cedrusa, więc wiem co piszę.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ARSA Stihl

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ARSA Stihl » 23 paź 2017, 21:25

Korzystasz z Naca? I polecasz kosę Cedrusa? widziałem tę kosę i nie robi na mnie wrażenia... zalatuj taniochą i tandetą.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 23 paź 2017, 21:26

Nie czytasz...korzystam z Naca ,,i,, Cedrusa.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 24 paź 2017, 7:06

ARSA Stihl pisze:Korzystasz z Naca? I polecasz kosę Cedrusa? widziałem tę kosę i nie robi na mnie wrażenia... zalatuj taniochą i tandetą.

A Ty wciąż człowieku nie możesz tego pojąć że jak kogoś może nie jest stać na kosę za ponad 2000zł. szuka czegoś w niższym przedziale cenowym i co w tym dziwnego?...A taniochą i tandetą to zalatujesz TY ARSA, szczególnie przy ostatnich testach pokazałeś... nie lubię rozmawiać z takimi zarozumiałymi ludzmi...dlatego kończę tą gadkę...
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ARSA Stihl

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ARSA Stihl » 24 paź 2017, 9:12

2000 nie jest dużą kwotą na sprzęt na kilka lat, pozniej przychodza ludzie z stiga za 800 zł i zdziwieni że po roku użytkowania pada.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Niejad » 24 paź 2017, 9:15

Osobiście używan też NAC i nie jest tak źle (2 razy wymieniany rozrusznik na gwarancji)można bo prawie 3km ale w obecnej chwili wolałbym kupić Cedrusa i tu jest ciekawy sprzęt.
https://cedrus.com.pl/wykaszarka-spalinowa-ibea-25b

ARSA Stihl

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ARSA Stihl » 24 paź 2017, 9:20

Tak naprawdę jeżeli dbasz to i nawet on pochodzi (nie za długo) . Jako sprzęt na szybko, to jest wybór odpowiedni ponieważ jest tania. Ale jezeli to sprzet na lata to polecanie cedrusa i naca to pomyłka

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 24 paź 2017, 9:22

Może dla niektórych jest...a ja o STIDZE nic nie piszę bo nigdy nie użytkowałem i nie wiem, kosę NAC użytkuję już 4 rok, chyba, i chodzi bezproblemowo na żyłce jak i nożu i targa wysokie badyle bez problemu, nie oszczędzam jej...wiem że NAC jest wadliwy i różne opinie ma, jeden kosi parę lat, a drugiemu zaraz po kupnie się rozwala coś...mam także kosę CED 415x Cedrusa i w porównaniu z nacem jest naprawdę super i mnie odpowiada i jej cena także...
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

ARSA Stihl

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ARSA Stihl » 24 paź 2017, 9:25

Naca naprawiam ale 90 % przypadków to nie oplacalnosc naprawy. Wiec go niepolecam bo tam leci prawie wszystko.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Niejad » 24 paź 2017, 9:32

Kiedyś posiadalem niemiecka Ikre 1km służyła dzielnie 8lat i była naprawdę dozynana a zapłaciłem za nią 100zl w obi z demobilu brak byl oslony głowica i podkładki wieloklina. Swoje przeszła więc z tanie pieniądze nieraz można naprawdę coś dobrego kupic.
Kumpel kupił Shtila z ponad 1100 klika lat temu i stwierdził że nie trafił w zakop bo klika razy ja naprawia.
Wie sprzet jak sprzet jak trafiszbto popracujesz

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Uli » 24 paź 2017, 9:32

Ale przecież nikt NAC-a nie poleca...bynajmniej jak czytam ten temat od początku nikt nie polecił NAC-a, a wręcz przeciwnie...piszę tylko że mam obecnie kosę tej marki i ją użytkuję, ale jeżeli miałbym wybierać między kosą NAC lub CED 415x, wybrał bym tę drugą i tyle...kolega pisze że chce przeznaczyć max 1000zł. na takie urządzenie...więc jeżeli pisze że 1000 to 1000...więc poleć mu coś za te pieniądze konkretnego, a nie kłócimy się czy jest lepszy NAC czy CEDRUS...bo to nie jest tematem tego wątku...proszę, możesz koledze pomóc...
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Zenek123
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:03
Imię: Piotr

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Zenek123 » 24 paź 2017, 20:02

A kosa MAKITA EM3400U ? Czy to coś wartego uwagi?

Rumcajs

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Rumcajs » 24 paź 2017, 20:06

Ciężko stwierdzić wiesz. Inaczej. Zenku tak na oko - co kosić będziesz i le tego masz i jak często...

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Troku » 24 paź 2017, 20:08

Proponuję założyć odrębny temat.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rumcajs

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Rumcajs » 24 paź 2017, 20:09

Nie konieczne jest zakładanie tematu nowego, jeśli odpowie to możemy zmienić temat na taki opisujący potrzeby Zenka.

Zenek123
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:03
Imię: Piotr

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Zenek123 » 24 paź 2017, 20:11

Przeważnie to raczej nie za wysoką, trawe ,ale może sie zdarzyć zę bede musiał wykosić podmokłą łąke z dośc sporawa trawą ale nie musi być ona idealnie skoszona wystarczy że w połowie zetne

Rumcajs

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: Rumcajs » 24 paź 2017, 20:13

To w takim wypadku nie bierz Makity, bo może okazać się niewystarczająca mocowo. Chłopaki chwalą Cedrusa i chyba będzie on świetnym rozwiązaniem.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Kosa spalinowa URSUS

Post autor: ogórek » 27 lip 2018, 14:57

wracając do tematu. Cedrusy sa calkiem dobre, niskobudzetowe ale wytrzymałe. Kosa spalinowa z gaźnikiem Walbro i moc 1,5KW/2,0KM do domowych prac spokojne jest wystarczająca wg mnie

ODPOWIEDZ