Przekładnia kątowa, a jej źródło

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

irismk4
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2015, 11:37

Przekładnia kątowa, a jej źródło

Post autor: irismk4 » 13 cze 2021, 22:12

Witam,

Udało mi się wreszcie zajechać przekładnię kątową w swojej kosie i wypada znaleźć zamiennik. Narzędzie, to 755 master (o&m), a część to 61112072BR. Uzyskałem odpowiedź od autoryzowanego serwisu, gdzie mogę nabyć oryginalną część. Problem leży jednakże w cenie. Chcą blisko pół tysiąca za część, która jest chyba najbardziej narażoną na uszkodzenie w przypadku kos/wykaszarek. Rynek nie znosi jednakże próżni i w kilka minut znalazłem alternatywy. Samo allegro ma kilka opcji, ale są to tzw. części uniwersalne. Pasują do 755 i 20 innych modeli. Między innymi wtryniają części produkowane masowo w Chinach, które nie wyglądają zbyt solidnie.

Zapytuję więc: "Czy warto się bawić w źródła zamienne dla oryginału?" A także, czy jest znacząca różnica pomiędzy modelami 755, 755 T Master i 755 Master? Nie jestem nawet pewien, czy to przypadkiem nie to samo, gdyż wyszukiwarki spłycają większość zapytań właśnie do 755 master. Oficjalna strona o&m nie pomaga; brakuje w niej jakichkolwiek informacji o serii, co jest trochę dziwne, mając na myśli, że nie dawno była na przysłowiowym topie. Dla mnie to na ten moment ta sama rura 32mm, ale co ja tam wiem...

Pozdrawiam.

Mfisto
Stały bywalec
Posty: 202
Rejestracja: 04 cze 2021, 22:22
Imię: michal
Lokalizacja: Radom

Re: Przekładnia kątowa, a jej źródło

Post autor: Mfisto » 14 cze 2021, 8:53

Oleomac T w nazwie tak nazywa kierownicę
Stihl Fs410, Fs460, ms261,Nac cst45-40

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przekładnia kątowa, a jej źródło

Post autor: Troku » 14 cze 2021, 23:09

Nie baw się w zamienniki, części oryginalne są solidnie wykonane a jak będziesz smarował w określonych interwałach czasowych to posłużą długie lata.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

irismk4
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2015, 11:37

Re: Przekładnia kątowa, a jej źródło

Post autor: irismk4 » 15 cze 2021, 23:32

Mfisto, ok, czyli to idzie ocenić na pierwszy rzut oka. Dzięki.

Troku, spoko. Czyli pozostaje mi przełknąć gorzką pigułę. Fakt, że z tym molibneno-dwusiarczkiem mogłem przesadzić... Zbyt nierównomiernie z aplikacją. Czyszczę cholerę po każdym użyciu, nie oszczędzam na wd, ale trzeba mi też smar lepiej stosować. Mniej a częściej. Szczególnie, że kosa pracuje w piekle na ziemi, bo inaczej się tego nazywać nie da.

EOT.

ODPOWIEDZ