Stihl PolyCut

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Szymoon
Stały bywalec
Imię: Szymon

Stihl PolyCut

Post autor: Szymoon » 15 sty 2021, 1:25

Witajcie!
Zależało mi już od dłuższego czasu na takiej głowicy do kosy która jest między żyłką a metalowym nożem. Jest taka głowica, z plastikowymi uchylnymi nożykami Stihl PolyCut(do mojej kosy wersja tej głowicy to 20-3). Wielka zaleta to jest to, że nie rozdrabnia trawy jak żyłka, tylko kosi dosłownie tak jak nóż. Problem polegał na tym, że stary typ 20-3 został zastąpiony przez nowe 27-3. Nowe zostały wycofane z powodu wady konstrukcyjnej(problem mocowania nożyków), a stare już nie powróciły. Czyli lipa bo nie dało się już starej ani nowej kupić. Byłem już zdecydowany na jet-fit, ale nadarzyła się okazja kupna właśnie PolyCut 20-3. Wyrwałem ją za 35zł oczywiście nowa oryginał tylko bez opakowania i kompletu zapasowych nożyków. Jednym słowem wielka okazja. Zapraszam do dyskusji i Waszych opinii na ten temat. A jak chodzi o moją opinie to rewelacja. Jak tylko trafi Wam się okazja to śmiało można kupować. Zapasowe nożyki są dostępne. Zaktualizuję temat po koszeniu większej trawy tą głowicą. Pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator

Re: Stihl PolyCut

Post autor: Tornado » 15 sty 2021, 7:00

Szymoon pisze:
15 sty 2021, 1:25
Zaktualizuję temat po koszeniu większej trawy tą głowicą. Pozdrawiam. ;)
Osobiście czekam na relację.. Oby jak .... najszybciej :mrgreen:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Szymoon
Stały bywalec

Post autor: Szymoon » 15 sty 2021, 18:36

Jasne, jak tylko urośnie konkretna trawa to powiem dużo więcej w tym temacie. :)

m1strzunio
Stały bywalec
Imię: Rafał

Post autor: m1strzunio » 15 sty 2021, 22:33

Też kiedyś o tym myślałem ale doszedłem do wniosku, ze mija się z celem i do wysokiej trawy i wykaszania wysokich zarośli, trzciny, jeżyn cisnę tarczą airecut już od paru lat i dalej się trzyma a do niższej żyłka 3.0 mm.

Szymoon
Stały bywalec

Post autor: Szymoon » 15 sty 2021, 23:29

Każdy ma swoje zdanie. Tak jak mówiłem, mi akurat bardzo zależało na czymś pomiędzy żyłką a nożem. I myślę, że PolyCut spełni te oczekiwania. :)

ODPOWIEDZ